dosao nam terorizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Pukanic danas ubijen, postavili mu bombu pod auto. Kazu nije mafija. Sanader govori o terorizmu, Mesic govori o terorizmu. Sutra se sastaje Vijece za nacionalnu sigurnost da dogovore "mjere zastite gradjana". Ljudi se osjecaju nesigurno i govore da je krajnje vrijeme da se nesto poduzme.
Sto mislite jel nam slijedi neka verzija americkog Patriot act-a? Problem, reaction, solution?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Baš sam razmišljao o tome, da, ja mislim da dolazi patriot act. nekako se sve ostvaruje šta icke govori.

Terorizam, čovjeće kako mrzim tu riječ, a teroristi su zapravo oni koji se bore protiv IZMIŠLJENIH terorista. jebo te, pa to se mafija strelja međusobno, pa ne kolje alkaida građane čovjeće, ali ne, sad će vlada izmisliti neki patriot act da nam dokrajče i ovo malo slobode koju imamo, već sam čuo da su po zagrebu postavili kamere na svaki ugao, sad će sigurno mobitele moći zakonski preslušavati i tko zna šta sve ne, valjda i ljude će počet hapsiti bez pitanja i moći će ih zadržati koliko žele (kao u americi).
ma neznam, ali vidim da je zagreb postao kao new york, svaki dan neko ubojstvo
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Nadao sam se da ces se ti prvi javit =)

Slusam Mesicevo priopcenje i kao da slusam Bushov tadasnji govor. Bilo bi ih zanimljivo poslusat jedan kraj drugog. Moramo se ujediniti, mi i oni, sigurnost gradjana, radikalne mjere, krajnje je vrijeme itd...
Nemam pojima na koju foru su uspjeli tom brzinom otkrit da se radi o terotistima, a ne o mafiji ili nekom trecem. Sutra ce valjda nac jedan od onih famoznih pasosa kraj auta. Neostecenog naravno. Il barem Kuran. Samo sto nismo usli u NATO i moramo bit slozni u tome tko nam je neprijatelj a tko prijatelj.
Jos uvijek nema Policije misli. Bar nesto.

Mali prijedlog, ako jos ne koristite pocnite koristit neki proxy za web. Koliko tolika anonimnost na netu. Google - free proxy server. Pa onda malo potrazit po listama. Ima jedan dobar programcic koji se zove Access Diver koji moze skenirat liste i rec koji proxy radi, a koji ne i s kolikim delayem. Brze i lakse nego rucno.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
HAhaaa covjece
Kakav zanimljiv fenomen...
Mafija se roka po ZGu
a ekipu pocne paranoja oko neta prat

pa jel su se u zgu doprije par godina gadjali s bazukama u centru grada
+sto su i neki nevini ljudi ginuli

nema policija resursa da sprovodi borbu protiv mafije i malenih istovremeno
dosad su se bavili nama malenima
pa su veliki narasli
a od sutra ganjaju velike
pa ce nama biti ljeps

pissssss
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Terorizam ne postoji.
Fiktivna stvar koja je napravljena da utera strah u kosti građanima kako bi to vlada iskoristila za ukidanje privatnosti građanima i druge ciljeve.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Džidžadžojac;79110 je napisao(la):
Terorizam ne postoji.
Fiktivna stvar koja je napravljena da utera strah u kosti građanima kako bi to vlada iskoristila za ukidanje privatnosti građanima i druge ciljeve.

kako ne postoji majstore ?pa jel stradaju nevini ljudi ,ona djevojka cerka onoga advokata.To se moze desit bilo kome...kakvo ukidanje privatnosti?
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Tarki nisi skuzio. Ne pere mene paranoja da ce me netko optuzit da sam terorist. Jednostavno ne volim da bilo tko moze vidjet gdje sam i kada na netu. Veca mi paranoja da bi se moglo vidjet da visim na Vutri :)
Mozda policija nema dovoljno resursa, mozda ima. Ako kazu da nema onda ce dobit vece ovlasti. Gledaj par poteza unaprijed.
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Malo prije je u Saboru Sanader drzao govor. Dosao sa sastanka Vijeca za nac. sigurnost. Par stvari - novi Zakon o policijskim ovlastima, novi Zakon o kaznenom postupku, drzavna baza DNK svih prijestupnika i Zakon o nacionalnom broju (national ID card). Bilo je jos toga al tko ce sve to pamtit.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
ljudi ja vas ne kapiram uopshte.shto ochekujete da policija poslije ovakvih stvari suzi ovlascenja?normalno da ce da ih proshiri.desavaju se ubistva u sred grada i nikom nishta.treba da se hapsi.ko je cist nema chega da se boji?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ev ovo sam s nacional.hr preljepio nabrzaka
Priopćenje

Ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko izrekao je na izvanrednoj konferenciji za tisak u četvrtak navečer jednu krupnu neistinu - da je policijska fizička zaštita Ive Pukanića ukinuta u kolovozu u dogovoru s Ivom Pukanićem. To nije istina.
Sredinom srpnja policija je prvi put najavila Pukaniću da namjerava ukinuti tu zaštitu, čemu se Pukanić izričito protivio. Potom je počeo policijski pritisak na njega da prihvati ukidanje zaštite, s obrazloženjem da nemaju dovoljno ljudi da neprekidno štite i njega i Saru, jer imaju potrebu za zaštitu na drugim mjestima.
On je od početka kolovoza bio bez zaštite. Posljednjih tjedana njegova sigurnost je ponovo bila ugrožena jer je u dva navrata bio ciljem verbalnih napada na javnim mjestima, te prijetnjama. U centru Branimir umalo je bio napadnut, a na jednom zagrebačkom križanju izrečene su mu prijetnje, što je on prijavio policiji, ali to nije bio razlog da mu se zaštita ponovo dade.
umjesto da smjesta poduzmu akciju protiv počinitelja pokušaja ubojstva, za čije im je otkrivanje sam Pukanić vlastitom smjelošću već prije mnogo mjeseci sam pribavio brojne dokaze, čak i audio i video snimke.
Redakcija Nacionala​
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Zabljak 1992 je napisao(la):
ljudi ja vas ne kapiram uopshte.shto ochekujete da policija poslije ovakvih stvari suzi ovlascenja?normalno da ce da ih proshiri.desavaju se ubistva u sred grada i nikom nishta.treba da se hapsi.ko je cist nema chega da se boji?

Očito nisi upoznat o čemu pričamo, patrio act u sad-u dopušta da se osumljičene za terorizam privede i drži na neodređeno vrijeme bez da im se kaže za što su optuženi, također dopušta i legalno mučenje pri ispitivanju
To su u SAD-u uspjeli progurat nakon jedanaestog rujna
I sad mi vjerojatno malo paranoiramo previše ali ne bi se toliko čudio da tako nešto proguraju i kod nas
I onda se možemo pozdraviti sa slobodom, jer svatko tko pokuša išta učini što se onima ore ne sviđa će moći biti priveden pod tim zakonom
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
Zabljak kazu da je ovo napravio profesionalac. Dakle netko tko dobro zna svoj posao i koga bi policija tesko mogla sprijecit u izvrsenju atentata, uz dodatne ovlasti i bez njih. Zelenikawasaki je lijepo rekao, s novim ovlastima cemo najvise nagrabusit bas mi, mali ljudi. Uzmu ti slobodu da te mogu bolje stitit.

Znam da sam vecinom dekonstruktivan i da pljuckam bez konkretnog rijesenja, al jebiga ja rijesenje stvarno ne znam. Al znam da to nisu duge cijevi, prisluskivanja i pritvori bez naloga i opcenito policijska drzava. Ako tko ima kakav konstruktivan prijedlog volio bi ga cuti.

Slone vec dugo ne zvuci scifi. Ja sam svejedno jos uvijek optimist.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Šaman Šandor;79194 je napisao(la):
Očito nisi upoznat o čemu pričamo, patrio act u sad-u dopušta da se osumljičene za terorizam privede i drži na neodređeno vrijeme bez da im se kaže za što su optuženi, također dopušta i legalno mučenje pri ispitivanju
To su u SAD-u uspjeli progurat nakon jedanaestog rujna
I sad mi vjerojatno malo paranoiramo previše ali ne bi se toliko čudio da tako nešto proguraju i kod nas
I onda se možemo pozdraviti sa slobodom, jer svatko tko pokuša išta učini što se onima ore ne sviđa će moći biti priveden pod tim zakonom

shamane znam shto je patriot act,to je americhki sluchaj inace takvih poteza kroz istoriju imash mali milion.zadnji slucaj donekle slichan je sablja u srbiju.hapseno je dosta ljudi,drzano u pritvor do dalnjeg ali to je ekstreman sluchaj isto kao i mr. bush.ja samo kazem da ti ili bilo ko cist ne treba da paranoishe oko tih stvari,to se mora napraviti...to su vanredne mjere ali jbg. vanredno je i stanje.ne pricam ovo napamet jer je isto sranje i kod nas.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Džidžadžojac je napisao(la):
Terorizam ne postoji.
Fiktivna stvar koja je napravljena da utera strah u kosti građanima kako bi to vlada iskoristila za ukidanje privatnosti građanima i druge ciljeve.

Da onak, uopce ne postoje organizacije koje postavljaju bombe s ciljem ubijanja nevinog stanovnistva, i uopce nisu teroristi. Daj se spusti na zemlju.

Druga je stvar sto mi toga u hrvatskoj nemamo, i sto ovi atentati, likvidacija i premlacivanja nemaju apsolutno nikakve veze s terorizmom jer su to mafijaski motivirana ubojstva/premlacivanja. Terorizam bi bilo da grune bomba u importaneu i ubije 15 ljudi.

Ja jednostavno nemogu vjerovat kolki je to napad na inteligenciju i zdravi razum. Prvo ulice nisu bile sigurne jer se dogadjaju MAFIJASKA ubijstva i premlacivanja, a sad je OMG TERORIZAM na ulicama. Mesic kaze, Sanader kaze, sve novine kazu, a ja kolutam ocima da cu ostat slijep. Mislim koji *****? Mafija mu je stavila bombu pod auto. Svi toliko preuvelicavaju i prikazuju ta mafijaska ubojstva kao opasnost za svakog prosjecnog gradjanina samo zato da izgledaju kao da ce sad oni nas obican puk zastitit od neceg sto nema direktne veze s nama, prosjecnim gradjanima. Onak da, mogo je umrijet i netko nevezan uz to (ocito i je), al sanse za to nisu takve da se dize opca uzbuna i da svi bjeze u domove ko jucer ostavljajuci grad pust. A novine ga seru u nebo, samo da izgleda da se nesto dogadja sto ima utjecaj na sve nas. I da onda glasamo za onog tko ce nas najvise zastititi, odnosno uzeti najvise slobode pod iluzijom sigurnosti. NEMAMO terorizam i budite sretni da ga nemamo. Imamo mafiju, sto je lose i dokaz pravosudne neefikasnosti i korumpiranosti (jer ocito je da je mnogo veci problem kad netko uzgaja biljku doma u tegli a ne kad opljacka drzavu i da nalog za ubit par ljudi) , ali NIJE neposredna prijetnja obicnim ljudima koji secu ulicom.

Naravno, nikakve sablje, patriot actove i martial law-ove ne zelim vidjet, jos nam samo to fali. Jucer je sanader izgledao poput imperatora u star wars epizodi tri i fizicki i retoricki.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
nevjerojatno! na ovo sam pomislio čim sam čuo riječ terorizam u vijestima...
zgadilo mi se sve kad sam vidio naslovnicu Jutarnjeg..TERORIZAM preko cijele stranice!
širenje straha i panike.

[youtube]S6BJ3CvPLhs[/youtube]