Doslo vrijeme da skrenemo malo pozornost na sebe!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Postovani,

Fanovi ganđe! Mislim da je doslo vrijeme za:

1. Legalizaciju uzgoja do 3 biljke marihuane za vlastite potrebe.
2. Pozornost na problem možemo skrenuti bombardiranjem mail servisa vlade RH.
3. Obveza svih nas je da o akciji obavijestimo što više ljudi
4. Potrebno je izraditi plan za odnose s javnošću

Nasi argumenti:
1. Unistit će se ilegalno tržište marihuane
2. Srusit ćemo prvu stepenicu prema teskim drogama

Na nama je da samo odlucimo kada ćemo bombardirati mail servis.

Trenutno to NEMA SMISLA, ali kad se poljulja upravo osnovana koalicija mogli bi doci do rezultata. Što bi moglo biti negdje poslje 6. mjeseca vladanje ove vlade. Dakle, na raspolaganju nam stoji i vise nego dovoljno vremena.

SPRIJEČITI, A NE LJEČITI! :balls:

Pozdrav,
Krunoslav Cvetko
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
2. Srusit ćemo prvu stepenicu prema teskim drogama

Eh sad.. dalo bi se diskutirat o ovome gore.. al u svakom slucaju podrzavam ideju ako kroz diskusiju zakljucimo da je moguce postici rezultate na taj nacin.
 
11.01.2008
24
0
0
35
OkiyKiku je napisao(la):
Nasi argumenti:
1. Unistit će se ilegalno tržište marihuane
2. Srusit ćemo prvu stepenicu prema teskim drogama

Mislim da je ovo zanimljiva ideja :) Svaka cast. Oba argumenta su jednostavno dobra toliko da bi se trebalo pustiti legalizovanje. Iako nisam iz Hrvatske, ne vidim zasto ne bih i ja sudjelovala i poslala mail kad se bude djelovalo. Zajedno mozemo sve :)

Mir i Ljubav :)
 

Nik

11.01.2008
7
0
0
43
Legalizacija marihuane (preuzeto sa bloga Gorana Frkovića)

Legalizirati marihuanu ? Osobno sam za, no uz određene preduvjete. Zašto ? Kada sam prije par mjeseci igrao košarku na igralištu osnovne škole bilo je vrijeme velikog odmora. Nisam mogao doći sebi kada je grupica od oko osmoro djece 7 ili 8 razreda osnovne škole zapalila joint na školskom igralištu. Ej, kad sam ja bio u osnovnoj školi droga je bila „nešto“ iz američkih filmova. Onaj tko je zapalio cigaru bio je frajer. Moje generacije su tek u 3, 4 srednje počele dolaziti u doticaj sa marihuanom, a danas je puše djeca u osnovnim školama. U mojoj se sredini jako puno ljudi navuklo na heroin a počeli su sa marihuanom u osnovnoj. Neki od njih danas nažalost nisi više na ovom svijetu. Kako napredujemo za pet, šest godina će djeca u osnovnoj brijati po koki ili bombonima. Ja ne znam za vas, ali ja u takvoj sredini ne bi volio odgajati svoje dijete. Mislim da djeca u toj dobi nisu dovoljno zrela da mogu sama procijeniti štetnost nekih narkotika. Ako se sjećate tog vašeg životnog razdoblja sjetit ćete se i kako je lako biti povodljiv u toj dobi.
Sad da se vratim na svoje pitanje koje sam postavio na početku. Ja jesam za legalizaciju marihuane, ali isto tako za propisivanje dobne granice tko ju može konzumirati i na kojim mjestima. Postrožio bi kazne za one koji daju na uživanje marihuanu, i ostale vrste narkotika djeci. Isto tako sam za neko stupnjevito rješenje, prvo da se dekriminalizira, pa zatim dozvoli uživanje pod određenim uvjetima, i tako dok ne dostignemo nizozemski model. Iskreno mislim da smo mi kao narod dosta neumjereni i da neke stvari treba pametno odigrat. No isto tako mislim da današnje stanje u kojoj se osobe zbog jednog jointa tretira kao kriminalce je isto sramotno i neodrživo.
akcijamladih @ 10:13 |
clip_image002.gif
Komentiraj | Komentari: 3 | Sakrij komentare

Odgovor na blog gorana frkovića:

Definitivno se slazem sa ovakvim stavom prema legalizaciji marihuane, ali imam neke primjedbe.
Vi ste napisali, citiram: "U mojoj se sredini jako puno ljudi navuklo na heroin a počeli su sa marihuanom u osnovnoj.".

Problematika je sljedeća: Da li su ti ljudi zaista počeli sa marihuanom, ili su počeli sa alkoholom pa cigaretama pa marihuanom pa nekom teskom drogom i tako dogurali do heroina....
Što se mog iskustva tiče, ja sam poceo sa alkoholom. Da nije bilo alkohola ne bi danas držao cigaretu u ruci. Da nisam počeo pušiti cigarete nikad nebi probao marihuanu, jer mi se čini da bi od tog dima ostao bez zraka i zamalo umro i nebi mi više nikad palo na pamet da to ponovim.
Zbog ovakvog kronološkog puta konzumiranja "zabranjenog voća" bilo bi logično optužiti alkohol za konzumiranje teških droga. Čini mi se da bih bio u krivu kada bi situaciju postavio na takav način, a sa druge strane bih bio u pravu, jer je to tako zaista krenulo.
Nadalje, mislim da se glavni krivac u konzimiranju teških droga, a posebno heroina krije u obitelji. Ja sam upoznat sa nekim ljudima koji su probali heroin ( nisu se pikali nego ušmrkavali) i rekli su da nakon tog iskustva više nikada neče to ponoviti, jer osječaj koji pruža heroin je dobar iskljućivo onima koji su u gadnim depresijama, što nije bio slučaj sa mojim poznanicima, te oni i dan danas nisu narkomani ili slično.
Nadalje, mislim da postizanje "gadne depresije" upravo potjeće od doma, i to uglavnom zato što roditelji neznaju obavljati roditeljsku dužnost na pravi način, a neki roditelji se čak trude ići krivim načinom.
Da ne duljim previše, ja sam zbog utjecaja društva probao alkohol, pa su me nagovorili da zapalim cigaretu, pa sam nakon toga probao marihuanu, pa sam nakon toga probao extazy, pa i neke druge stvari, no nikada kokain i heroin, niti ne želim.
Danas imam 26 godina, radim u odgovornom poduzeču, i odgovoran sam, ne pijem, ali konzumiram marihuanu (isključivo nakon posla i doma, tj. u krugu prijatelja), i ne pada mi na pamet da probam heroin niti ću ikada doči do toga.
Također, kao što postoje zakonske norme u ispijanju alkohola na poslu i drugim odgovornim mjestima poput sudjelovanja u prometu i sl. (nesmije se), tako bi trebalo i sa marihuanom.
S obzirom da mi svakodnevno prijete jedna do dvije godine zatvora zbog posjedovanja marihuane, mislim da bi se takav zakon nužno trebao promjeniti, pogotovo zato što se ne osječam kriminalcom.(ne nagovaram djecu niti ikoga da konzumira bilo što, niti mi je to namjera).
Što se djece tiče, kada bi se dekriminalizirala marihuana, čini mi se da bi pala konzumacija kod njih jer bi marihuana bila teže nabavljiva na ulici (pošto bi se mogla kupovati legalno u predviđenim mjestima za prodaju, pa nikome nebi bilo u interesu nelegalno prodavati na ulici).
Nadalje, smanjila bi se upotreba težih droga jer se ljudima nebi dalo ulaziti u probleme nabavljanja teških droga, sa mogučnošću da vas "uhvate", kada se možete dobro "napušiti" i to legalno.
Za kraj mi se čini da ovakva tema odgovara političarima koji to koriste u kampanjama (jedni su za najstrože kazne, drugi bi sve legalno, pa nam time skreču pozornost sa puno bitnijih tema poput korupcije u kojoj oni sami sudjeluju i zbog koje je neznam koliko ljudi umrlo, a da ne spominjem ljude koji su bili u ratu.......).
Ali također mi se čini da bi se o ovoj temi trebalo podosta toga obraditi, jer bi samo ja mogao o tome knjigu napisat......i mislim da je došlo vrijeme da se neke stvari promjene.
Hvala na strpljenju.
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
SPRIJEČITI, A NE LJEČITI! :balls:

Morat ćemo:
1. Dobro osmisliti poruku za informiranje ljudi o akciji putem mailova i foruma
2. Slanje mailova i poruka trajat će barem 3 mjeseca (SMS, forum, E-mail)
3. Odabrati nositelja akcije i podjeliti zadatke
4. Pokušat pridobiti potporu nekog revoltiranog strucnjaka iz tog podrucja
5. U pravom trenutku bombardirati mail servis vlade
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Bio je Letter Campaign i ovo ti je otprilike ista stvar i slali smo ali nije baš bio nek iodaziv i tako tako da nije ništa od toga bilo, a ove stvari sve je to nama jasno i prožvakano ali da je bar tako jednostavno
 
11.01.2008
24
0
0
35
Nik je napisao(la):
Ja jesam za legalizaciju marihuane, ali isto tako za propisivanje dobne granice tko ju može konzumirati i na kojim mjestima.
.


Hm... i ja bih isto da ima neka dobna granica, npr od 16-17 godina pa nadalje. Mislim da nije dobro davati djeci bilo kakva opojna sredstva, od alkohola pa do marihuane. Trebaju doci do odredjenih godina gdje bi sami mogli odlucivati. Ovako kad vidis dijete od 14 godina kako duva, naravno da pomislis da je doslo do toga pod utjecajem nekog starijeg.
A to nije uredu. To trebaju SAMI izabrati.

Dalje - protivim se ovom cemu se protivi i Nik. Ja ne smatram da se od marihuane ide dalje (na jace narkotike). To sve ovisi od osobe i njene psihe. Evo primjer: Duvam vec skoro pa 4 godine. U tom razdoblju nudili su mi svasta, od speeda, boba, kokaina, svakakvih tabletica... Od svega toga, probala sam samo hasis i skunk. A nisam nikada probala nesto jace. Zasto? Jer ja znam da ja to ne zelim. Mene to ne zadovoljava i smatram takve narkotike suvisnim u mom zivtu. Jedino "dobro" sto mi mogu pruziti jest ovisnost i jos masu drugih sranja. O bolestima da ne govorim (igle i sl.) Bit je u tome da je to do covjekove psihe. Ja sam jednom na tv-u gledala sto jaci narkotici cine ljudima i njihovom mozgu. Meni je to bilo dosta da istog trenutka odustanem od jacih narkotika. I jesam.
I da, bez zabune, hasis i skunk pusim jednom- dvaput godisnje. Nemam nista pritv biljki. :cool44:

Po mom misljenju, ljudi se dijele na dvije vrste:
-Onaj tko ima jaku licnost i moze izdrzati i
-I onaj tko je slaba licnost i povodna - pa nemoze.
Marihuana nema veze sa stvaranjem ovisnosti (niti zelje) o jacim narkoticima. Covjek ima.

Peace
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
Marley je napisao(la):
Hm... i ja bih isto da ima neka dobna granica, npr od 16-17 godina pa nadalje. Mislim da nije dobro davati djeci bilo kakva opojna sredstva, od alkohola pa do marihuane. Trebaju doci do odredjenih godina gdje bi sami mogli odlucivati. Ovako kad vidis dijete od 14 godina kako duva, naravno da pomislis da je doslo do toga pod utjecajem nekog starijeg.

Evo jedna mala digresija s medicinskog stajališta....naime....mislim da je 16-17 godina ipak preniska dobna granica.... dakako, navedene cinjenice oko pitanja osobnog izbora stoje, i dobi u kojoj ga je moguce uspostaviti....no ak gledamo čisto morfološke promjene na mozgu, smatram da bi dobna granica trebala bit barem oko 19-20 godina.

Naime, kak se razvija mozak...da previše ne kompliciram....svi ste čuli za neurone...e sad, to su naši živčeki....ti živčeki imaju svoju glavicu i svoj rep, neš ko spermij, samo ima puuuuuuuno duži rep (kod čovjeka, neki su i dugi i metar). Svi ste isto tak čuli da se živčane stanice ne dijele, npr, kičma nam nemože zarast ak ju slomimo...

Fora je u tome da je cesta zabluda da dok se rodimo imamo gotov mozak koji se onda polako raspada do smrti. To je bedastoća.....naime, mozak se razvija (!) do barem 19-e, 20-e godine. Do 19-e, 20-e godine se svi oni mali repići do naših živčeka spajaju (!). Ko da imate brrrrdo tračnica i morate ih spojit u neke smislene cjeline. Konačan problem je da vutra, ko i neki ostali proizvodi (cigarete, alkohol, neki lijekovi...) malo zblesira neurone i oni neznaju kam se spojit. Točnije, recimo da svaki taj mali rep prati svojeg vodića....vutra zblesira te vodiće i onda jadni neuron nezna kam da ide.

Tak da pušenje u ranoj dobi, kak god to bilo...khm, da.....ipak utjeće na razvoj mozga....i fakat ko medicinar imam neku odgovornost da pokažem da je taj utjecaj negativan. Najčešće se ne primjeti (ak odjebe frontalni režanj, najčešće su pod utjecajem moralni aspekti ponašanja, donošenja odluka, osjećaj za dobro i zlo), jer ak poznaš nekog, i znaš njegve osobine, on je za tebe takav, i nemreš znat jel bi bio takav da mu se mozak normalno razvio. S druge strane, nažalost iz osobnog iskustva mogu potvrdit da postoje slucajevi dok to defekt nije čisto psihičke prirode....videl sam i slucajeve cerebralne paralize u djece cije su mame pusile vutru i......fakat nije ok.


(evo ak vam se dalo citat do kraja ima jedan mali cookie za trud)
-nakon tih prođenih 19-tak godina, vutra nema nikakvih dokazanih štetnih posljedica na mozak, osim ak se ne naduvaš i zaletiš glavom u zid :icon_mrgreen:

Uživajte :respect:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Apsolutno se slažem se s tobom.

videl sam i slucajeve cerebralne paralize u djece cije su mame pusile vutru i......fakat nije ok.
Misliš za vrijeme trudnoće vjerojatno, ne. A neznam, to je teško dokazati sad, makar čini mi se moguće i svakako sam za to da se ne puši u trudnoći.
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
a jebiga, prosle godine, na klinici.....cerebralku može izazvat puno stvari, al dok u kasnom embrionalnom i ranom fetalno razdoblju majke koriste bilo kakva opojna sredstva koja djeluju na cns, najveća je vjerojatnost da ce se to manifestirat poremecajima u razvoju na fizičkoj bazi....može to bit fina motorika (nemože klinac pisat, il ima blagi tremor), a u najgorem slucaju može završit ko paraplegičar...u tom baš slučaju je bilo očito jer glupaca si fakat nije znala mjere...(edit: da u trudnoći)

samo treba imat malo odgovornosti i suzdržati se u to vrijeme....
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Bar pola trave koja dodje ili bude uzgojena u npr. u HR popuše maloljetnici tako da dobna granica od kad se smije pušiti ionako ne bi nista znacila,ista stvar ko cigarete i alkohol.
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
mozda bi potporu trebalo traziti i na jednom mozda na prvi pogled nevjerojatnom mjestu:
pravni fakulteti i sudovi.
strucnjaci koji se razumiju u zakone svjesni su da su nasi trenutni zakoni losi,
mozda bi ako ljudi dodu sa ozbiljnim argumentiranim prijedlozima, bili voljni pomoci.

iako, kod nas je takva situacija da se u saboru organski zakon moze donjet sa 75 glasova
bez da itko shvati da su nesto napravili krivo i to traje po 5 godina...
3 KZa su tako donesena, da bi se tek nakon treceg shvatilo da su neustavno doneseni.
isto, KZ koji je donesen u hrv 98' dobio je upute sa vrha drzave,
nesto u stilu: vi napisite kaj hocete, a mi cemo prilagodit kak nama pase...

tesko da cemo bombardiranjem mail servisa vlade dobit nesto vise od problema,
treba smislit nesto pametno sta ce u javnosti promjenit shvacanje...
a kod nas, gdje nitko ne prihvaca cvrste argumente zbog svog ponosa (da ne bi ispao glup), to nece bas lako proc...