Dosta pitanja..pa molim odg..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.12.2007
3
0
0
34
Kao prvo veliki pozz..i unaprijed da vam kazem da nisam nikada sadio..i sve sto znam naucio sam od vas na str i forumu..
Imam neka pitanja...pa bih molio ak se moze odg kad ce vam se dat..
Nazalost zivim jos kod staraca i tak da nemrem kupit lampe.napravit box itd.
Imam sjemenke nekog skunka(nazalost neznam kojeg) i htio bih vas pitat neke stvari..
1.Dali mogu posadit biljku i da ona uspije a da nebude pod kupljenim svjetlom nego da ju stavljam pod prozor?(imajte na umu da je sad zima i da nema nekog direktnog sunca)?
Mislim ja znam da nemogu dobit neznam neku super biljku ali sam se nado da mogu dobit barem 5grama nekog skunka..Brio sam radit LST tak da biljka ne raste u visinu i da dobijem vise hedova ionako ce ih biti vrlo malo i bit ce socijalni..
2.Jel mi mozete rec od prilike(jer znam da varira od vrste do vrste) Koliko ce vremena treba da dobijem hedove(nemislim osusene nego spremne za susenje)?
Jedino kaj mogu radit to je stavlja tekuca i kruta gnojiva(za biljku i zemlju)i naravno zaljevat vodom..nesmijem nis drugo jer se bojim da starci ne skuze..i ovak cu je morat skrivat vecinom vremena jer idoti valjda znaju kak izgleda biljka..
Znam da pise na str i forumu ali to je sve opisano pod svjetiljkama..pa posto ih ja nemam,pitam vas profice.
Veliki pozz...
Ljudi uzivajte.
:respect::respect:
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Imaj na umu da ce tvojoj biljcici trebati sigurno 15h svetla da bi kako tako napredovala.
A cisto sumljam da ces to moci da joj omogucis na prozoru u ovo doba godine kada dan traje nekih 9 sati. Zatim temperatura koja sa mora stalno odrzavati moze takodje da ti predstavlja problem. Ako nekim neverovatnim slucajem ta biljcica krene trebece joj oko 6-7 meseci da zavrsi sa cvetanjem(sto naravno podrazumeva obezbedjivanje jos dodatnih uslova). Po meni je to stvarno nemoguca misija.
Moj savet ti je da odes u bilo koju prodavnicu rasvete i kupis philips agro 100w sijalicu sa obicnim grlom, stavis je na stonu lampu i naravno iznad saksije. To bi verovatno mnogo poboljsalo uslove.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Zasto LST??
Pa biljka ce ti bit prilicno sitna jel ce ti odmah pocet cvjetat poshto u ovo doba ima manje svijetla a vise mraka...
Recimo da imas skank koji vuce na sativu pod lampom bi trbalo 8 do 9 tjedana, sad dodaj jos tjedan ( mozda vise) kak tvoja biljka nebi imala tako intezivnog svijetla...
Racunaj na to da ce ti biljka za vrijeme cvjetanja prilicno smrdit, pa pazi se da ti starci ne skuze...

IMas topic kak napravit od kucista za racunalo grow box, zove ti se micro grow (tak nesto)...

Kupi si sjemenke lowridera ak mislis na prozoru, ona ti je sjajna za tvoju situaciju, podnosi hladnocu i netreba puno svijetla (naso informacije kak u kanadi i na alaski ima uspjesnih growova sa tom vrstom) i ima brzo cvjetanje i ima vrlo kratak zivotni ciklus (od sjemena do vrhova) i jos ima dobar urod s obzirom na velicinu, ipak je jedini problem sto ti je potomak rudelisa a te biljke dosta smrde, imas za kupit mirisne stapice koje daju miris vutre pa to pali da se roditelji priviknu pa se mos izvuci da si ih zapalio il nesto...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nadjes online ducan sta prodaje te sjemenke, posaljes im novac u koverti sa svojom adresom, i onda ti oni posalju sjemenke na kucnu adresu.

Tako da ima toga u hrv.. samo se treba malo potrudit kao i za sve drugo.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Crass je napisao(la):
Zasto LST??

Kupi si sjemenke lowridera ak mislis na prozoru, ona ti je sjajna za tvoju situaciju, podnosi hladnocu i netreba puno svijetla (naso informacije kak u kanadi i na alaski ima uspjesnih growova sa tom vrstom) i ima brzo cvjetanje i ima vrlo kratak zivotni ciklus (od sjemena do vrhova)
Btw: Lowrider u indoor dobrom box-u daje max 25-40g (ne znam ko je još dobio 40g) po biljci!!!! S tim da će on biti na prozoru, ne vjerujem da u ovo doba godine može išta dobiti...
Ne vjerujem da u ovo doba godine može na prozoru uspjeti ... jer sunca svakako malo ima, a da ne govorim o duzini dana na spram noci

Nešto se moze odraditi na balkonu ljeti .... (i to ako je dobra strana, pa balkon od jutra do naveče ima sunca) ee tu može se dobiti onako fina biljka.... i naravno da se ne sakriva ... teško je biljku uzgajati i kriti u stanu... ipak raja koja iz svakakvih razloga ne mogu napraviti indoor grow ili box neki, koriste veće posude i to sve na balkon (još bolje ako je balkon ogradjen, pa onda početkom feb. (ako ima dosta sunca, tj. fino vrijeme) može se uspjeti, a oni "otvoreni" balkoni, to tek tamo krajem marta da pocnes)
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Ma ovi lowrideri po meni najbolje na prozoru sadit, bezveze gradit box za tak malu biljku...
Pricekas malo da bude sunca kupis si 10 sjemenki (lowrider-a) i svih deset stavis da proklijaju evo vec imas za 2 mjeseca fino za pusit...
Strpljen spasen...
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
hm...e di da ja nabavim te sjemenke lowridera? ful me zanima...al mislim da ih nabavim ne da sad ima neki nacin ono aj bok da se mucim zbog par sjemenki... :D pis
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Growshop alien je uvek tu...gde ces bolja semena...90 posto semena sa ulice nece ni da nikne a kamoli da da neki urod...sve zavisi koliko si spreman da se potrudis...