Dostavljač uzeo broj osobne :-/

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa, pozdrav. Imao sam situaciju da mi je puknuo film nakon nekoliko dostava starih i strunulih sjemenki pa sam odlučio naručiti ravno od proizvođača preko njihovog weba. Sve super, diskretno (opis plaćanja, pakiranje super, dostavljeno za 48 sati iz Nizozemske u HR). ALI, dostava je išla putem FedEx-a, a od Fedex-ovog centra u Zagrebu do mene dostava je išla preko neke partner firme. I tip me je tražio osobnu i zapisao broj na dostavnicu. Na papiru se jasno vidjelo da su i drugi ljudi sa liste kojima je nosio stvari to jutro isto imali zapisane brojeve osobne, uz ime i prezime i adresu. Znam da vjerojatno nije ništa, ali ona sitna paranoja ipak traži slična iskustva članova ovdje! :) Jel ima razloga za brigu ili je sve OK? Hvala, pozdrav!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
E svašta. A sta ako je osobna istekla? Jesi ga pitao zašto osobna kakve su to kerefeke? Sta bi se desilo da nisi bio kod kuće? Paket ide u postu pa moraš po njega. U pošti pokažeš osobnu medjutim ne uzimaju podatke nego koriste osobnu da provjere da li paket podiže tko treba podići. Ja mu osobnu dao ne bi nema tog Krista. Vjerujem da je Paranoja sad kakva je. Pomoći nema. Jednako tako vjerujem da se radi o nekoj glupoj listi koju zahtjeva netko od managementa jer je bilo incidenata prije (ukradeni paketi, krivo dostavljeni bla bla bla). Drž se :)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Kod nas u Srbiji ne traze licnu kartu tj osobnu iskaznicu. Postar mi samo trazio potpis,a bio je ubedjen da je sa alija neka glupost :banana_rasta:
Ne brini se ako je takva politika firme onda daj sta traze,kao i svi. Da je bilo problema,ili da ce ga biti,ne bi ti postar doneo semenke,vec isto u uniformi,dve do4 osobe. Tripujes se
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.492
358
do mene dostava je išla preko neke partner firme. I tip me je tražio osobnu i zapisao broj na dostavnicu.
To rade kada nisu sigurni, dali je osoba kojoj daju paket, ta osoba... Pogotovo, kada ide preko druge firme ili firme podružnice. Ionako ima tvoje ime, prezime i adresu. Broj osobne je dokaz gazdi, da je provjerio osobu. Ne moraš brinut, to budi siguran!

Više ne traže potpis, radi pandemije!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Uglavnom, sve je dobro! Samo miss Paranoja. Razlika je u tome što sam do sada pakete dobivao putem pošte, a sada sam puko, naručio direktno preko Dutch Passion službene stranice - i dostava je išla Fedexom. Ali samo od Nizozemske do Zagreba. Onda od ZG-a do mene nekom partner firmom koja je valjda morala uzeti broj osobne za slučaj da se desi neka pizdarija :) Uglavnom, još nekoliko paketa je stiglo u međuvremenu, na isti način, i bez problema!

@Igorče
Ako baš moram birati, rađe jedan poštar nego 2-4 osobe u uniformi :))
 
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
@Bulletin evo ja sam nedavno narucia iz hempatie doslo za 3 dana diskretno i gnojiva i sjeme i sve zajedno u paketu nikakvih problema iz HR sam. Preporucujem ti njih jer staff im je odlican i nema zajebancije sa dostavljacima zovne te na mobitel uzmes i cao bez osobne i tih gluposti. Drago mi je da je sve u redu! Btw uzeo sam preko GLS-a vrh su.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin and Groff