LED DoubleDairy By FatOne | LED | SOIL | HESI | Foto & Auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Boxevi:
Rasvjeta: 3x Enfun 120w LM301B - 3x XLG 150 H
Ventilacija: PrimaKlima 125, 3x SJ Monkey Fan 20w, Stupni ventilator, i jos moram uzet novi karbonski filter jer je ovaj odradio svoje
Rasvjeta: 1x Zeus 308xt lm301H ONE - ELG 150 42AB 3Y
Ventilacija: Neki kupaonski vent promjer 100, 1x Secret Jardin Monkey Fan 20w
Tehnika uzgoja: Samo LST za autose, a za foto cemo top 2 puta pa mreza za scrog vjerovatno.
Substrat: Potground H (Bez dodavanja iceg)
Potovi: Za automate Gronest Fabric Pot" 11L i za foto 15L
Prehrana: Hesi komplet + sensi cal-mag
Ostatak: Odvlazivac, Ph metar, sprice1-20ml, pipeta 10ml, Sprica na pritisak 6L, termo-hidro metri, filter za vodu , IC podno grijanje, el. radioatori, ima toga...
Klijanje: Tanjuric, papirnata maramica, alu folija, grijac za reptile ispod tanjurica da drzi temp na ugodnih 25°c.
A sto sadimo?

SC 150x90x200



PB 60x60x160


ChemDawg HSO.png
Last words: Prosli dnevnik je ostao nezavrsen, ispalo je nesto hedovine. Sve u svemu sretan sam sto sam ista spasio. ostao neotkriven i slobodan sto mi je nekako najbitnije. Tako da idemo s novom avanturom. Danas sam stavio menke na klijanje trenutno su u malom boxu, biti ce tu dok ne porastu, pa cu sastaviti veci sator i tamo selim automate u 11l potove, a ovdje ostaje foto presađujem u 5L pot, te kasnije u 15L pot. vidit cemo sve kako ce ici jer su boxevi u negrijanom prostoru pa ih treba i grijati da bi dobio povoljne uvjete, ali zato sam uzeo podno grijanje pa ce korijenu biti stalno toplo tako da atnosferska temperatura ne mora biti bas u optimali.

ooo (2).jpg ooo (3).jpg

Have a nice day!
Stay High & Keep Growing.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Imao sam neki plan, bili smo pricali. Ali eto vidis vec nije po planu, zato nemam neki zacrtan put. Ni datume, ni nista idem bez presinga kako ce biljke pricat tako ce biti. A onakvih situacija vise nebi smijelo biti.. Hvala decki
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
bas sam se ponadao radis dva boksa jedan ce bit hydro al izgleda nisi izabrao taj put :( svejedno pratim dnevnik :) sretno
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Jos se iskreno jako dvoumim u mali box nabaciti hydro ali opet imao sam nekih neplaniranih prilicno teskih troskova, pa ako uspijem ugurat osnovno mozda i ocu. Jer imam filter sad i mogu bez problema sto se vode tice. Trebam si uzet bocu blooma za Soil i neki komplet za hydro ako idem hydro + air stone i pupma. Ovako u grubo mozda i uspijem.

Hvala momci ;)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Mali Update
Kupljena zemlja, plocice, itd sto mi je falilo nadopunio sam. Od sponzora stize bloom, filter, crijeva za runoff i tako neke sitnice.
Isao sam do bauhausa pa vidio tera magmu reko aj hvale je svi probat cu napraviti mix, tera magma i potgroundH 50-50. Kasnije uocim kokos aj odma i njega :D Napravio sam seedling mix 50% terra magma 50% kokos, a kasnije kako sam naveo mjesam zemlje i dodat cu jedno 30-40% kokosa.
Malo da promjenim pa kud puklo u probleme ili u pobjede vidjet cemo.
Up (1).jpg Up (2).jpg Up (3).jpg Up (4).jpg
Ostale mi 3 menke od HSO chemdawga, evo druga nije proklijala ali stavio sam je u pot jer se kao otvarati pocela, mozda nikne ako ne ide zadnja direkt u pot. Nevolim klijat ovako, draze mi dok ih ubacim u pot i cekam ih, ovako se stresiram dok vidim nakon 3 dana sve klice malene svega 5-10mm, a drzane u perfektim uvjetima za klijanje. Valjda ce izbiti sve van, a chem kako oce.
Up (5).jpg
Onako na kraju posla odvalio sam konektor s enfuna, tako da je zeus ubacen na svoje mjesto danas, stavljen je na cca 60 cm.
i min na diy skali, cini mi se da je to negdje oko 40-50w nije vise.
Sad cu kroz koji dan veci sator krenut pripremat.
Moram si grijace napraviti jer folija mi u komadu od 2x1m a trebam samo 4 rebra po 30x50 i tamam ce mi bit svi potovi grijani i imat cu automatiziran istjecaj runoffa van satora. Fali mi jos koji termo hidro metar ali snaci cu se nekako i s manjkom jer sam si dosao do limita, ali onog zadnjeg.​

@Trulyo Evo vidi kako sam ja izveo tako cu i u veci box. Znaci plocica dolje, IC foljia te plocica gore, i samo poslozis potove po plocici. Imas u bauhausu, ja sam platio 80kn pak od 8 komada 30x60cm tako da i tebi pasu taman i u box u na folije jer su te sirine. I sad sondu zaljepis na gornju plocicu i to je to. mjeris par dana temp substrata dok ne ustimas optimalu.
EDIT: Eto preradio grijac u mali box, jbg prevelik je, ali nikom nista ne grije toliko da se zapali ili rastali sator.. 1mx1m je 130w u mom slucaju, iz toga se dobiju 4 trake jer se reze na svakih 25 cm. 25x100cm svaka traka trosi 35w i grije taman rekao bi na prvu.
Nemam termostat na ovom ovdje, tu je dimer s kineske IC folije za reptile, koju sam spalio dok sam grijao male macice.
Edit (1).jpg Edit (2).jpg
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Poslusat cu te, moglo bi i grijat bolje jer ce cjela povrsina bit u kontaktu s folijom. I ispod moram smislit reflekciju neku
Nekako mi niske temperature, nisam bio kod kuce nisam grijao i 20°c samo od folije. A substrat 20-25. Dok dode veci pot biti ce i toplije. ALi fali jos nesto tu, morat cu neke grijalice jos dodat najvjerovatnije. Uz termostat naravno na 25°c jer da lovim 28-30°c onesvjestio bi se po primitku racuna za struju :D

Edit. eto odmah rijesio da sam bez brige. temp vec na 26°c, a radijator usput sobu grije mozda i bolje nego inace jer ovako topli zrak struji.
po (1).jpg po (2).jpg po (3).jpg po (4).jpg

Ugodno meni, ugodno njima.
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
moj savet 20, max 30% kokosa, cisto da poboljsa razvoj korena, a taman da ne trazi previse ucestala zalivanja :)
mogao si i jednu u cist kokos ako imas hidro kit, cisto da uporedis, i ako ti nije mrsko svaki dan da zalijes naravno
sretno dalje:thumb:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@FatOne probaj na pod staviti sivu foliju za zastitu automobila od sunca.
To bi trebalo biti najjeftinije rijesenje.

Ima folija za podno grijanje, samo ovi kod mene ne prodaju na metar.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Hvala momci na ljepim rijecima.
@Hammer 2 +5 bombi nazalost grijem na struju ali eto 15 dana 140kn(cca 20€) a temp vise nego ugodne. Dobro je izolazija i pvc stolarija pa drzi temp.
@sone1 Htio sam jednu u cisti kokos, ovu foto. ALi me bas to koci imam samo soil nutriente, tako da nista od toga ovaj put. Sljedeci grow mozda dok istrosim ovo sto imam. Iako Koliko sam citao samo mi Bloom treba ostalo kao moze proci, sad ne znam koliko je to tocno?
Pocetni mix sam napravio 50%-50% Iz razloga sto mislim da cu tako izvuc najbolji start za korijen uz stimulator korijena samo. Neki kazu da 50-50 vec lagano zalazi u hydro iako mi ne djeluje tako. A za finalni mix kako si i rekao 20-30% max sam mislio.
@Trulyo Da to sam i stavio. i radi posao, nije to velika temperatura pa moze izdrzati, potovi su zeru topliji sada. Ali jos je "hladno" 19-20°c dok ne upalim ovaj mali radijator onda odmah prelazi 26.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
zanima me kako ce ic ovo 50%/50%. vjerujem tek nakon 30% postaje vec kokos grow
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
Nije ni 50/50 jos hidro, a nije ni 100% u velikim potovima, tek kada se predje na male potove, root bound i 4+ dnevna zalivanja bude hidro
Fora je sto se kokos lako ispere i ako se ne hrani svaki put biljka moze da ogladni i pokaze neki problem ili ti nedostatak ili da se lockuje zbog PH vrednosti, dok druga polovina mixa (zemlja) moze da zadrzi neke od elemenata pa ne znas gde si i sta si (opet lock)
Zapravo se treba samo dobro uigrati kada se eksperimentise, dok za ovaj ili onaj cist mix se vec zna recept ;)
A gledao sam i organic coco grow kako ljudi rade i po meni ne znam zasto pametuju, kada ispadne da nema razlike kao i da je soil. . .
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Da slazem se. Citao sam bas o tim lockovima nepovezanih snicim, biljka ni sama ne zna na 50/50 sto oce, a opet nasao sam i dosta odlicnih biljaka iz 50/50, cak je i @0Marac0 imao svojevremeno prekrasne biljke u 50/50 a cini mi se da je on tretirao skoro pa jednako kao i soil sa AN gnojivima.
Ali ja cu kako sam i rekao do 30% odnosno. 50L PotH + 50L TerraMagma + 40L kokos. Znaci 140L mixa od toga je 40 kokos (28.571%) tek toliko da si zakopliciram grow :D Iako mislim da nebi trebalo biti nekih tezih problema, uvjek mogu uletit s magicnim flushom :p

Ali vec mi strpljenje pocelo vibrirat, jos se nista ne nazire :/
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Napravi si slury test na kokosu, jer zna imat dosta visok ppm!
Ja sam uzimao od Atamia mix 50/50 i više ga ne mogu naći. Kod nas nigdje... Gledaj, da ti je ph oko 6.5 i to je jedina stvar na koju bi trebao pazit. Kasnije, sama gnojiva ga obore, taman...
Sada koristim, Bio grow od Atamia sa 20%kokosa i to mi je idealno. Stavi kako si i zamislio. Manje u početku, pa u finalne sa više zemlje i nebi trebao imat problema!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258

Update № 1


1. dan

Date: 03.12.21
Temp [Vlaga]: 28-31°c (Temp substrata na 1cm dubine 20-22°c) - [50% rh u propagatoru] 20-30% u boxu.
Režim svijetla: 24/0 - cca 60cm, Od sljedeceg tjedna idem na 18/6, prosli grow mi se pokazalo dobrim pa zasto ne ustedjeti koju kunu.
Datum Nicanja: 2.12.21
Ukratko: Čisto da zabiljezim prvi dan malenih, 4 su izasle ali sve neke cudne, doci ce to na svoje kroz koji dan dok skuzi sto se desava.
Chemdawg ostao zeru otvoren kako sam ga i stavio i nista, a Critical Jack je ispario. Cjeli pot sam istresao i kroz prste prosipao 2 put i nema menke, bit ce da je istrunula nekako ili sam bio prepusen i stavio 2 u isti pot pa ce izvirit jos jedna negdje :crazyd:
Uglavnom stavljene 2 nove menke zadnji Chemdawg od HSO nadam se trecoj sreci, i Auto AK od Linde. Ovaj put menke direktno u pot i u spremnik za klijanje. Potovi su vec prilicno lagani tako da mislim da cu im dat prvu dozu roota + SV kroz dan-dva. To bi bilo to za prvi up

Photos

UP (1).jpg UP (2).jpg

Have a nice day!

Stay High & Keep Growing.

 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258

Dopuna


4. dan

Date: 06.12.21
Temp [Vlaga]: 28-31°c - [60% rh klijanje ] 15-25% u boxu.
Režim svijetla: 18/6 - cca 50cm 60w
Datum Nicanja: 6.12.21 - Auto AK
Ukratko: Cisto da zabiljezim nicanje jos jedne menke, znaci 3 dana u potu i vani je. Nisam imao mira i isao sam kopat u drugi pot i mislim da nece biti nista od chemdawg-a, ali vidjet cemo menkica se otvorila i ima nesto kao korijencic svega par μm :D Jedino sto moram naglasiti jest susenje substrata, zalio sam u subotu sa 150ml + root + sv ph 6.5 i evo potovi su vec full lagani, na cm dubine skoro pa suhi, sutra cu morat ponovo najvjerovatnije. Visoka temp, niska vlaga rade svoje. Jedna beba ima neke baby probleme ali proci ce je to.

Photos

Have a nice day!

Stay High & Keep Growing.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.