DP AutoMazar x 4, indoor 1.2.2012.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.01.2012
20
12
0
40
idemo dalje sa obećanim photo updateom...dakle, 35. dan growa, do daljnjeg neću davati ništa od prihrane, sve dok se biljoze ne oporave od prženja :) samo ph regulirana voda i peroksid, a onda planiram 1 zalijevanje BT grow, pa 1 čistu vodu, pa onda 1 BT bloom i tako ukrug :) kao što se vidi, LSTirana djevojka je uspravila glave i opet kreće uvis, ali mislim da je više neće trebati vezivati...temperatura za 2-3 stupnja viša nego dosad, vlaga se vrti oko 40-50%....












 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Malo su se listovi objesili, nemoj pretjerivat sa vodom, inače super izgledaju :)
 
26.01.2012
20
12
0
40
hm, a čini mi se da je ne zalijevam toliko puno...probat ću prolongirati za dan...isprepadalo me po pitanju ventilacije, ovo, ono, a sudeći po temperaturi, čini mi se da mi ne treba ništa bolje od 4 pc venta 12 cm, 2 ispuh, 1 upuh i jedan da miješa zrak unutra, jer temperatura mi je optimalna...pokušao sam sa 12 cm 220 v, ali čine mi se nepotrebni...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Predpostavljam da si ih prebacio na 12 / 12 ?
Ne izgledaju lijepo ali se zna i uzrok pa nece biti panike :)
pratim i dalje
 
26.01.2012
20
12
0
40
Bizzarius je napisao(la):
Predpostavljam da si ih prebacio na 12 / 12 ?
Ne izgledaju lijepo ali se zna i uzrok pa nece biti panike :)
pratim i dalje


nisam ih prebacio na 12/12...radi se automatik biljkama pa će do graja biti na 18/6...na slikama izgledaju dosta ružnije nego uživo...već jutros izgledaju ful oporavljeno, vjerujem da je jednim dijelom krivac za loš izgled bio višak gnojiva, a drugim dijelom možda pretjerano zalijevanje...u svakom slučaju, mirišu da je to nešto nevjerojatno i digle su listove prema gore...pretpostavljam da je dovoljan razmak lampe hps 250 w od vrhova biljki 40 cm? još danas im ide čisto zalijevanje, pa negdje od nedjelje pola doze BT bloom...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Moje isprike...Citam sada da 20/4 takodjer radi finjak kod automatika. Neki izracun 2 dana tjedno dodatno "rasta" same biljke...U svakom slucaju sljedeci photo update ce biti zanimljiv.
 
26.01.2012
20
12
0
40
problemi braćo :/

2 mazara su ok, oni u većim teglama, osim što imaju malo žutog po vrhovima lista (vidi se na slikama)...osim toga izgledaju zdravo...ona 2 u manjim teglama, pogotovo onaj koji je prvi počeo cvjetati, su se razbolila....na slici vidite (gdje su ova 3 lista) da se nešto loše događa...ukoliko netko zna o čemu se radi, molim ga da mi uljepša život :) u čemu je problem i ima li pomoći?

od zadnjeg javljanja su dobile običnu vodu, ph podešen na 6.0, i prije 2 dana gnojivo BioThrive Grow...ne vjerujem da je od gnojiva, jer su mi te 2 i prije bile sumnjive...danas je 42. dan growa

...slike u prilogu...










 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Temperatura u boksu je i dalje ista? S obzirom da kazes da je ph reguliran (a i list ne izgleda kao da ga PH jebe) ako nije temperatura onda ti je gnojivo brate...Ako ti se situacija ne promjeni kroz dan ili dva, odnosno ako se pocne pogorsavati flushaj ju...
 
26.01.2012
20
12
0
40
Bizzarius je napisao(la):
Temperatura u boksu je i dalje ista? S obzirom da kazes da je ph reguliran (a i list ne izgleda kao da ga PH jebe) ako nije temperatura onda ti je gnojivo brate...Ako ti se situacija ne promjeni kroz dan ili dva, odnosno ako se pocne pogorsavati flushaj ju...


temperatura u boxu je i dalje ista, frajer mi je na jednom forumu dao najlogičnije objašnjenje...

I believe you said you're using organic soil... if so, 6.0 is too low for your water's pH. That might be a good number for hydro or a soil-less mix (like Pro-Mix) but it's too low for soil (any mix that had been substantially amended with guanos, ferts, etc.). Cal/Mag would both be locked out if your pH is in the low 6's or below, which is what it looks like to me.


Others concerns:
  • Did you allow your tap water to sit for 24 hrs to de-chlorinate? if you didn't, you need to.
  • Did you pH your fert mix before putting it in the soil? the pH on your fert mix has to be amended just like your water's pH. Ferts almost always drop the pH when added to water. If the Bio Thrive Gro you added was not set to the proper pH, it is almost certainly a Cal/Mag lockout, IMO.

a to je da sam previše spustio ph, i onda kad bi stavio gnojivo, da bi se još dodatno spustio...frend mi ima 10 mazarki pod hpsom, konstantno zalijeva sa običnom vodom i nije imao nikakvih problema...ne znam da li bi bilo sad bolje samo da je zalijem sa običnom vodom, ili da je flusham...
 
26.01.2012
20
12
0
40
pozdrav ljudi...danas je 64. dan growa, imao sam mnogo problema (još ih imam), ali eto, nadam se da će sve curice doživjeti kraj koji bi mogao biti za 2-3 tjedna...sjebao sam sa pretjeranim gnojenjem pa se dogodio cal/mag lockout, dodavao gorku sol, bla, bla, ali ništa nije pomoglo...također, vidio sam u pitarima sitne sitne skakutajuće crviće, pa pretpostavljam da su to fungus gnats...još uvijek nisam vidio i leteće gnatseve, možda zato što ih redovito ispirem odozdo, a danas sam stavio i polovice krumpira...istina da ne prolazi kako bi trebao, ali sam stekao ogromno iskustvo i vjerujem da više nikad neću ponoviti iste greške. javim se nakon harvesta, znači cca 2-3 tjedna...foto albumić na linku...

ImageShack Album - 7 images
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
LikeItGreen83 je napisao(la):
... pa me bilo strah da se i vrhovi ne suše...

hehe, i onda si ih za promenu stavio da se suse...
odlicno je to, jos malo strpljenja pa cisto uzivanje

edit:
izvinjavam se clanu sto sam greskom klikno na rep- (ometajuci faktori su bili u igri), nadam se da admini to mogu ispraviti kada stignu, zahvaljujem ekipi sa chat-a sto je uletela i dala zasluzen rep+ da se LikeItGreen83 vise ne crveni :)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Kolega grower REp+ za uspješno završen grow, i ja svoju upravo skinuo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.