DP SnowStorm #2 & PS WhiteWidow Auto - 270W LED Full Spectrum

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav grow-eri. Long time no see :D

Kreće u pogon 270W LED panel o kojem sam radio DIY, a koji se može naći na ovim stranicama.


OPREMA:

Boks = 90 x 90 x 180 cm.
Ventilacija: ISPUH = 125mm TT Vent; MJEŠALICA = Honeywell; Pasivni ulaz zraka; PrimaKlima 100mm filter od aktivnog ugljena spreman kad zamirisi :)
Svijetlo = 9 x 30W LED Chip Full Spectrum (270W ljubičaste ludnice)
Zemlja = Plantela Balkonia
Tegle = 20L (2 komada)
Mjerni instrument = Mammoth termo-higro metar
Gnojivo = Plantela BIO (žuto pakiranje) - iako sumnjam da ću ga koristiti s obzirom na to da imam automatike
Grijalica = prema potrebi - ako bas bude vani -15°C

SJEME:

1 x Dutch Passion Snow Storm #2 - ukratko, to je Orange Bud u verziji automatika. Female je Orange Bud, a tatica je ruderalis. Od sjemena do harvesta predviđaju 10 tjedana (cca 70 dana) - visina oko 1m

1 x Pyramid Seeds Auto White Widow - ne treba posebno predstavljati ovu vrstu. Legendarni strain. Od sjemenke do harvesta predviđaju cca 60dana - visina oko 1m

Slike ću zalijepiti kasnije kad se boks "probudi".

Samo moram još ovo reći. White Widow sjemenka je proklijala u maramici, dok Snow Storm nije niti pukla. Svejedno sam ih isti dan obje stavio u zemlju. Danas ujutro me lijepo iznenađenje dočekalo. Snow Storm je vani, dok White Widow još uvijek nije. Nisam mislio da će tako teći situacija. Prema tome možemo zaključiti da Snow Storm #2 više voli zemlju od vlažne maramice :D

Panel je na 10cm od ruba tegli, a temperatura na tom mjestu je ugodnih 28°C, dok je općenito u boksu 25°C. Super sam zadovoljan kako toplina uzrokovana LED chipovima stvara ugodnu temperaturu u boksu dok je panel lagano topao, bez pregrijavanja. Vlaga je 30%-40% i svi znamo da je to tako... Ako bude potrebno, povisit ću vlagu.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bas je dobro vidjeti dnevnik od starog majstora :) Pazi i kreativni je tu :banana123: haha

Majstora, 100% :D

Sretan ti grow zelim
Moram pitati,zasto tako nisko drzis panel?

Drzim ga nisko jer prostor oko boksa nije grijan, a LED super odradjuje i taj posao. Spustao sam toliko nisko dok nisam dobio 28°C ispod, a i zato jer mogu posto se ovo grije 100 puta manje od HPS. Kasnije kad se "djeca" razrastu, cu podignuti gore da bolje iskoristim duzinu i sirinu panela.


P.S. - sorry drustvo, slike ce biti neki drugi put jer sa mobitelom ovo nece ici. Previse je ljubicasto i malo se mobitelu mjesa! Moram nabavit pravi fotic.
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Sretno Kali, pratim ovo. Imam u planu za iduci grow isto ubost led full spectrum od 150w za autose al prvo da tebe vidim, iako vjerujem da ce to sve ispast odlicno! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala svima koji su se prikljucili dnevniku.

Posto jos nemam fotic da slikam, evo malo teksta.

Obje su izasle van u ponedjeljak 18.01. i od tog datuma racunam vrijeme pocetka za obje. (iako je SnowStorm izasao dan-dva prije). Ono sto sam primjetio je da je kod obje biljke stabljika super čvrsta, ali to može biti i zbog blizine svijetla jer HPS nikad nisam mogao tako nisko spustiti. Vidjet cu sto ce biti kad odmaknem svijetlo.

Nadam se da sljedeci put bude u slika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aleksis and MMSplit