DREADLOCKS - Reggae Stile :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Frula svaka cast..... imam jedno malo pitanje Kakva ti je kosa inace (jeli kovrcava , koliko ,jeli gusta imas li jacu ili tanju kosu) ?
Natty Dread zna biti jako ruzan i puno bolje je ako mozes malo poradit na dreadovima.
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
eee pa imao sam takvu kosu i fakat bi se sama zamrsila bez problema ali kada se pusti da se sama mrsi napravi 1 ne pretjerano lijep dread a mislim da bolje izgleda puno tankih dreadova....
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
jao :( neda mi cura da budem rascupan XD
kaze ne smijem pustit da mi se samo petlja inace ce me osisat dok budem spavo :D
moram otic na dredanje izgleda :)
al tesko je cesljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat.. cvrsto se upetlja sve. :/
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
sad ih je 17!!! jos vise od srijede! :D

a dotad zaheklavat ove :D ali bomba su dreadovi.. cak mi i stara kaze da su jebeni a full je protiv toga :D xD
 
28.01.2009
45
6
0
41
Posto ste dobro informisani o samom pravljenju dredova,samo bih nesto dodao....imao sam celu glavu u dredovima pre par godina,sada imam samo tri i dosta mi je totalno je cool....samo treba voditi racuna da ih redovno popravljate bas da ne bi doslo do mrsenja i spajanja dva,tri u jedan....meni je to ruzno....znaci na svakih 15 dana treba popravljati od korena kose,cim se dred opusti znaci da je vreme za popravku....posto sam ja radio prirodno,tako treba i popraviti......uzmi jedan dred za kraj i sa dva prsta pritisni kraj dreda i pocni da ga rolas i vuces ka glavi...dobro je ako imas neki jak gel ili nesto tako da naneses na povrsinu izmedju kraja dreda i korena kose...natrljaj malo i rolaj dok se nenapravi dred do 1cm do glave,sve preko 1cm bez dreda izgleda jako ruzno i dred se omlitavi i pocne padati.......
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
rasta-mare je napisao(la):
Posto ste dobro informisani o samom pravljenju dredova,samo bih nesto dodao....imao sam celu glavu u dredovima pre par godina,sada imam samo tri i dosta mi je totalno je cool....samo treba voditi racuna da ih redovno popravljate bas da ne bi doslo do mrsenja i spajanja dva,tri u jedan....meni je to ruzno....znaci na svakih 15 dana treba popravljati od korena kose,cim se dred opusti znaci da je vreme za popravku....posto sam ja radio prirodno,tako treba i popraviti......uzmi jedan dred za kraj i sa dva prsta pritisni kraj dreda i pocni da ga rolas i vuces ka glavi...dobro je ako imas neki jak gel ili nesto tako da naneses na povrsinu izmedju kraja dreda i korena kose...natrljaj malo i rolaj dok se nenapravi dred do 1cm do glave,sve preko 1cm bez dreda izgleda jako ruzno i dred se omlitavi i pocne padati.......

ili...

ti jednostavno naprave cvor na pocetku glave da ti kosa prirodno raste u dread :D sve sto moras radit je heklat ovu extra kosu sta naraste u dread....

puno je prirodnije :)
bez ikakvih gelova i slicno... :D
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A čuj ja neam dredove imam dugu kosu i sušenje mi traje bar 5 sati da se isuši do kraja pošto ne koristim fen ni ništa tako
 
06.06.2009
0
0
0
30
Mene bi zanimalo jel ima ovdje netko tko zna radit dreadove ili barem zna nekog drugog koji to može. Ja već 5 mjeseci muku mučim tražeći osobu koja zna napravit kvalitetne dreade. Molim vas odgovorite jer živim za to da si napravim lockse , a sa novcima stojim dobro i spreman sam bilo kolko odvojit za odlične dreadlockse.
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
kakva treba bit kosa za to?jer meni je inace jako gusta i oštra,i kad je pustim malo duže uvija se sama
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Ja imam 11 komada iza (friend mi radio heklom),a kosa mi je prirodno frckava onak malo s loknicama pri vrhu i valovita,i sada se jendo mjesec dana uopce necesljam vidit cu kak ce ispast iako se nadam da ce biti super (a i vec sa lagano se same rade sekcije).. stvarno volim lockse bez da furam neki stil jer mi je to tako dobro :D
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Heee, ova tema postojiiii.... :D Evo, za one koji nisu znali, i vasa draga badzerica ima dredove... ne znam koliko komada, tako oko 25, ja mislim... I sama sam sebi radila dredove, sama sam i naucila kako se radi...
Nisam citala celu temu, ali vidim da ima brda predrasuda... Evo par stvari iz licnog iskustva: 1. ne kapiram vas koji ste na foru da belci "ne zasluzuju" ili kako vec, ne bi trebalo da imaju dredove jer su beli! Po meni, nebuloza! Jesu dredove nastali u Africi, KAO I PRVI COVEK NA SVETU! tako da smo mi svi "crni" iznutra! 2. mnogo su laksi za odrzavanje nego "normalna" kosa... xD bar meni... Ja sam imala dugu, ravnu kosu, tankuuuu.. i morala sam svaki dan da je perem i da kratim krajeve... i cesljanje i picke materine! A sad, mogu i jednom mesecno da ih perem i heklam se na svakih 3 meseca, kad poraste kosa,a meni bas sporo raste... 3. SVAKO MOZE DA IMA DREDOVE! samo da nije mnogo kratka kosa... ovako, bilo koj tip kose, ravna, kovrdzava, sta ti ja znam, moze od svake, bar do sad sto sam ja radila ljudima, od svake kose mi je uspelo da odradim... 4. Nemojte shtekati vutru u dredove! Murija nas bas i ne voli i cim vide dredove odmah povezu sa vutrom i tu ide pretreeeees dred-po-dred! 5. Ko ima dredove, ne mora da znaci da ima i vaske! 6. Peru se kao i bilo koja druga kosa. Za susenje moze da bude malo problema, ali nije ni to nesto strasno... 7. kada se prave, dredovi se ne paleee! (kako vecina ljudi mislis, ne znam zasto...) 8. Dredovi se ceeesto skoro uvek povezuju sa vutrom.. mada zvuci kao predrasuda, ali je u 99% tacno :icon_lol: Ja nisam upoznala ni jednu osobu koja ima dredove a da ne vari! Moze stvarno da bude nezgodno... Koliko puta me tako startuju ljudi "eee je l' imas neku vutru? Imas rizle? imas ovo, imas neku shemu, bla blaaa...pa kako nemas?! pa imas dredove?!"
Eto... ja mislim da sam vam dovoljno rekla :) Dosta od mene :banana_dred:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica