DREADLOCKS - Reggae Stile :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34

Dreadlocksi predstavljaju korijene rastafarijanaca, povezanost sa zemljom, kontrast bijelčevoj plavoj kosi i kulturi. Također predstavljaju grivu lava, dakle simbol Afrike. Jedan biblijski fragment im također zabranjuje da režu ili briju glavu; Oni neće biti ćelavi, niti obrijati djelić brade, niti ikad zarezati u meso (Levitski zakonik 21,5).
Postoji nekoliko metoda koje se koriste da bi se stvorili dreadlocksi. Trljanje vunenom vestom ili šeširom, trajni dreadovi, te dvije najpoznatije koje ću podrobnije opisati; začešljavanje i uvijanje. Izvorni rastafarijanci su se koristili metodom začešljavanja i uvijanja, te su te metode ujedno i najstarije i najprirodnije.


NAČINI PRAVLJENJA DREADOVA
Začešljavanje


Kosa izgleda kao dreadlock već prvi dan, te dozrijeva brže nego ostale metode. Veličina i oblik dreada se može kontrolirati, varirajući između glatkih i debelih do tankih i grubih. To je posve prirodna metoda, te se najbolje radi na kosi duljine 8 cm nadalje.
Prvi dio kose razdijelite u četverokute jer oni daju okrugle dreade. Optimalna veličina četverokuta neka bude između 2,5 – 5 cm. Manji odjeljci daju tanje dreadove. Pramenovi se mogu učvrstiti gumicom za kosu. Nakon što se kosa podijelila uzmite češalj za dreade te začešljavajte pramen prema natrag. Češalj za dreade je češalj od drva ili još bolje čelika, jer plastični češljevi su preslabi, zupci im brzo pucaju, te se savijaju,a za pravljenje dreadlocksa je potreban izdržljiv češalj. Zupci također moraju biti što bliže jedan drugom, tako da bi se kosa bolje zapetljala.
Počnite blizu skalpa, otprilike oko ne više od 2,5 cm od njega. Ponavljajte ovo sve dok se kosa ne počne nakupljati i petljati pri korijenu kose. Nastavite začešljavati, polako napredujući prema krajevima kose, praveći dreadove što čvršćima. Kad stignete do vrhova možete učvrstiti kosu gumicom, jer će ona pomoći da dreadovi ostanu čvrsti pri vrhu. Gumicu odstranite tek kad dreadovi malo dozre. Nakon što ste ih napravili na dreadove stavite poseban vosak za njih, jer on će uhvatiti odbjegle vlasi, i pomoći zamršivanju kose.
Dreadlocksi se također moraju održavati čistima, to pomaže i njihovom dozrijevanju. Dreadove perete kao spužvu, žmičete ih i tako kroz njih prolaze šampon i voda. Pomoću ove metode, dobro održavani dreadovi mogu dozrijeti i za 3-4 mjeseca. Sam proces je malo naporan pošto je dugotrajan, zahtijeva vremena i strpljenja, no ništa što par prijatelja koji vam priskoče u pomoć ne bi mogli izdržati.

Uvijanje


Ovo je također potpuno prirodna metoda, te najviše se koristi na kosi crnaca zbog njihove već prirodne uvijenosti i teksture, no to ne znači da ne bi mogla uspjeti na bilo kojoj drugoj kosi.
Kosa se razdijeli na četverokute, jer oni daju okrugle dreade, veličine od 2,5 – 5 cm. Pramenove možete učvrstiti gumicom za kosu. Kada su svi pramenovi raspoređeni, okrećite svakog u smjeru suprotnom od kazaljke na satu koristeći češalj za dreade da bi zapriječili pramen pri vrhovima i izvinuli ga. Kako se svaki pramen uvija tako se na njega mora nanašati vosak za dreade, da bi se postigla njihova čvrstoća. Kosa se treba redovito mrsiti i izvijati što će pomoći zapetljanju.


Meni su osobno najdrazi Homemade dredloksi bez frizerskih pizdarija i kemikalija unutar kose ....puno mi je ljudi reklo da su napravili kod frizera i da se sve raspalo nakon par mjeseci pa vi dlucite sad koji su bolji....


Ima li ko Dredove??Ako ima stavite neke slike da se vidi.....:cow_yellow:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Vidim da su ovorene sad sve skupa 3 teme s nazivom dreadlocksa ,ali u niti jednoj ne pisu nacini pravljenja ili nesto malo o vise o njima ,pa sam ipak otvorio ovu temu..Dont be Mad at me :D
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
da.
dredove radiš kad imaš dugu ravnu kosu onako da nema svoj volumen,pa eto,al ako imaš neku frćkastu il valovitu onda bolje nek tako ostane,ljepše je meni normalna kosa,i ja sam se neko vrijeme bio furo na dredove i to,al ne stoji nikom ko crncima,i da ne pričamo kakvih sve dredova ima,vidio sam nekih stvarno ljepih,kad dobro ispadnu i kad ti dobro stoje onda je ok,al kad vidiš ono nekako da baš su šugavi nekom onda bolje nemoj ni radit ih,a i to ti je isto kocka,puštaš kosu dugo vremena i onda tek kad napraviš dredove ako ti ne stoje dobro il loše ispadnu moraš se šišat,ma u biti kako ko voli....
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Uf sta si ostar =)
Jbg,zna se od koga sve potice ali meni su dredle dobre...Danas ti je sve manje vise u komercijali i normalno svjestan sam toga,ali ko voli nek izvoli....
A i ne moras imati vlasi ko crnac za dreadlockse....mogu se napravit i od ravne i tanke kose ali malo teze...sve ti je stvar volje,zelje....
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
meni se nekoliko dredova napravilo samo od sebe jer jedno 2 godine nisam uopće češljao kosu i šišao se
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Meni se isto sami krenu praviti i to nakon 2-3 tj. necesljanja mi se uvijek stvori 1 na istom mjestu....al ga nakraju uvijek rascesljam i to je jebeno tesko...
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
green panter je napisao(la):
meni su dredovi sroz mocni.


Slazem se....=),ali za sad mi je 1 dosta i ono,vidjet cu kako ce bit ovu godinu s njim pa cu razmislit dal cjelu kosu stavit ili ne....ma glavno da ima vutre..:b_hop:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
ja odsjeko svoje prirodno formirane "crnacke" :D nedavno (iliti komplitli natural.. bez petljanja i sl..) sad su u ladici :/
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
fora je šta sam GA imao oko 5 godina
swe se samo spojilo u jedan...i baš lipo dan dans diše(miriše)
..baš ću ih slikati pa da vidiš šta je šišhaa slone:)
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
hehehehehehehehehe.....ajde okini sliku,Slone lud si =) ....jos malo kosu u pecnicu ubaci i imas pro has
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
evo jucer bio kod frenda.. napravili smo 10 dreadlocksa :D u 4 sata..

dreadovi su bomba.. tanki su dosta i vjerovatno cu ih imat oko 60-ak :D tak da kroz 2-3 tjedna se to bude ljepo popunilo :D

zakon su :D

p.s. tko god se odlucio na dreadove.. yea.. its gonna hurt :D allot :D
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
o pravljenju dredowa razmisljam vec 2 godine :D ali nikad nisam skupio m-uda da udredam (prelijepu ali zaista prelijepu xD) kosu.
iako sam imao jedan dred onak pozadi, rucno napravljen, dakle bez heklanja i icega, nekom cudnom metodom ali sam ga raspetljo jos davno... curke su se bunile :D
No danas sam odlucio pustit kosu da radi sama sta oce aka pustit prirodne dredowe. Dakle 19.2.2009. DAN D
:)