DREADLOCKS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2006
0
0
0
faq.bauk.net
pa nadice, kada imash plave dredove, i licish na strankinju...

dakle, kada bi rastafarijanci sa prostora sadasnje srbije i jugoslavije preispitali iz kojih to razloga oni nose dredove...naime setimo se rasta koji zive kako zive, veruju u selasija, ne jedu ribu duzu od 25/30 cm (ne secam se koliko tacno) jedu integralne stvari ,ne piju gazirano (a to je samo deo fizickog aspekta rastafarijanizma) a gde je duhovni deo svega toga?
da li ste spremni da se ponovo rodite (duhovno) kao rastafarijanac? ukoliko su dredovi pak samo estetski deo vas, tj vasha frizura onda se nemojte osetjati pogodjenim kad vam svima kazem da ste fenseri, ili pozeri ili zelite paznju...sta da vm kazem istina je nazalost...
mislim chemu to? kao sad i ja duvam ko nenormalan ali sam svestan ko sam i sta sam (a odrastao sam sa crncima) i ma koliko se osecao kao deo svega toga i dalje mislim da treba reci koliko mrzim kada neko tripuje da je "nesto" sa dredovima....
nemojte ismevati veruu ako ne verujete...budite raste ako ste sposobni i fizicki i duhovno...znam jednog jedinog rastu u srbiji i on zivi u crnoj travi...sam na brdu , gaji povrce voce , krava mu se otelila... ne jede to meso, jer ne moze da pojede prijatelja s kim je podelio toliko vreme....zapitajte se malo vi sa dredovima....ko ste i sta ste...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Imaš i ljude koji slušaju HC i imaju dredove, i ne tripuju se ništa. Isto tako imaš ljude koji slušaju reggae i imaju dredove, i ne tripuju se da su raste. Kraj priče.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Hey, Avrame gledao sam malo slike sa dredy stranice što si stavio pa me zanima jesi ti onaj lik kojem lega radi drede?Onaj sa bradom.. :)
Nije uopæe važno,ali ono baš jebaèki izgleda friško napravljeno..nekako gangsta! 8) 8) 8)
Ja se šišao prije par mjeseci,a èupa mi se frèkala prirodno pa morao skratit..razmišljao o dredima,ali nebi podnio muèenje sa takvom kosurinom..ionako sam je puštao dvje godine...)morao na kraju rajf nosit( :D
Tek kad sam došao kod frizerke skužio sam da je 30ak cm narasla... :p
Tek kad je prvi rez napravila poèeo sam u duši plakati...ali moralo se..makar se curama itekako sviðalo! 8) 8) :D
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Kol'ko ono stranica beše na blagopoèivšem IriePeople forumu o tome da li dredove nose samo raste ili ne?
Podosta, èini mi se.
A tu smo nabrojali dosta naroda koji nemaju nikakve veze s Rastafarijanizmom a imaju iste. Ne raèunajuæi narode iz Afrike, Nove Gvineje i Indije koji i dan danas imaju dredove, od evropskih naroda je zabeleženo da su ih nosili Kelti, stari Germani i stari Sloveni. Prva istorijski zabeležena liènost koja je imala dredove je bio sv. Jovan Krstitelj. A prilièno sam siguran da su i peæinski ljudi, praktièno svi, imali dredove. Treba pustiti (tj. zapustiti) kosu da se sama umrsi od sebe i kasnije su potrebne samo male korkcije (ako i toliko). Meni je na taj naèin trebalo oko 1,5 god. da se sve odradi, pri osnovnoj dužini kose oko 30-35cm.
S druge strane, èak ni sve Raste ne slušaju reggae. Oni koji su se stvarno izdvojili od sveta i žive gore u Highland-u, preziru bilo kakvu vrstu muzike koja imalo ima komercijalniji prizvuk, bez obzira na najèistije pobude samih muzièara. Za njih je jedina muzika ritam koji dolazi sa njihovih bubnjeva i udaraljki. Ako ste gledali Sunsplash Reggae Special 2 iz 1979., setite se ona tri lika koja sede negde na litici iznad mora i prave ritam. To je to.
Meni ne smeta kad me neko nazove "rasta", ali uglavnom, kažem ljudima da ja nemam veze s tim, ja sam od toga kilometrima udaljen, prvenstveno zbog mog naèina života. Voleo bih da budem malo više "rasta" i najèešæe se rukovodim onim što reèe Petre Toshevski - "Rasta means righteousnes", pa se nekako trudim da u ophoðenju s ljudima ponašam makar malo "pravednièki". A ostalo ... tu me je Babylon uzeo pod svoje.
 
02.08.2006
0
0
0
faq.bauk.net
da ok kool , mLKICE SAM ISTRIPOVO ali jbg sha se radi...sad je druga marihuana, druga pricha mada....if u argue over shit over the net its like competing in the special olympics, even if you win you're still retarded ! :cool:
 
30.08.2006
0
0
0
a ok ...al ja neznam ljude koji mi to mogu za te pare napravit jel neko zna nekog u zagrebu ko to radi...al meni kosa treba prvo narast do ramena..
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Right-o!
Hear dem say...ah ah ah!
Dreadlocks can't live in a...tenement
Dreadlocks can't live in a tenement yard
Dreadlocks can't live in a tenement yard
Too much su-su su-su su-su, too much watchie watchie you
Too much su-su su-su su-su, too much watchie what you are

Dreadlocks can't live in privacy
Anything him do, old nigga see
Too much watchie watchie watchie, too much su-su su-su su
Too much watchie watchie watchie, too much su-su su-su su

Dreadlocks can't smoke him pipe in peace
Too much informers and too much fears
Too much watchie watchie watchie, too much su-su su-su su
Too much watchie watchie watchie, too much su-su su-su su


Prestrašno dobra pjesma... :D
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ja kasno palim...ali eto naisla na ovu temu o dredovima pa da i ja kazem nesto...

imam drede vec 4 godine, napravila ih sama sebi jedne dosadne godine dok sam studirala. Moram reci da sam ih napravila samo zato jer sam jedna ljena zena kad je u pitanju pranje kose, a posto sam inace radila drede ljudima po Puli za pare odlucila napraviti ih i sebi. imala sam kosu samo do brade i to vrlo tanku i ne kvalitetnu. eto sad sam ponosni vlasnik ljepih i tankih derdova koji cak dolaze do pola leda :D farbam ih zarko crvenu vec goinama i ne furam nikakva trip..jednostavno je, lako se odrzavaju i nema da mislim kako da si namjestim frizuru.

ato se tice likova koji ih stavljaju radi neke spike, ja se ne brinem. od 10 ljudi sto sam ja radila drede samo 2 ih ima jos dan danas, sto znaci da u biti svima je to kao spika ali nakon par mjeseci izpizde pa se osisaju. zato se ja glasno smijem i uzivam kad vidim da je netko dao 400-800 kn na njih pa ih osisao :wink:

jest da me poljeti turisti pitaj da im nabavim nesto za pusit a ja kazem da neznam od koga(mislim znam ali ne pusim ja) pa se oni ljute jer kao lazem pa kazu : pa pogledaj si kosu?
koliko retardiran moras bit, raditi kategorije? ja osobno ne pusim vec godinama, meni slabo od tog sranja za popizdit..jebi ga nije da nisam probala to istjerati na kraj :lol:

uzivajte