DREADLOCKS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Evo poshto sam upravo napravio dredove (vidi citat ispod), moram da pokrenem temu o dredovima, jer su oni usko povezani sa rastafarijanizmom, a rastafarijanizam sa, jel'te, marihuanom. Dakle, dredovi?


Kobasicator je napisao(la):
Evo najzad i ja napravih dredoveeeeeeeeee :) Onaj Gosha nije normalan :) Toliko ih je zategao, da su sad jedva 5cm (od +20cm kose) i nocas nisam spavao koliko me je glava bolela. Kako pipnem dred, ono boli... otkida... no dobro, sada je malko proslo... jos uvek boli kad pritisnem dreditje, ali mnogo manje. Rekao mi je da ce se za par nedelja malo opustiti i spustiti dredovi, pa vise necu lichiti na palmu :D i da ce se malkice produzhiti jer su sad svi pufnasti :) I da, obLJasnio mi je kako da ih perem, odrzhawam, uvlachim pramenove (igla i konac) itd itd...
I tako, dredovi su mi bash debeli, iako sam trazio tanje (sredjne debljine) ali vremenom ce se stanjiti, poshto im sadashnju debljinu daju dlachice koje vire na sve strane :p

Imam sliku koja je napravljena u toku pravljenja dredova, tj. nemam je josh, treba Gosha da mi posalje pa cu je okachiti samver :)
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..moracete mi izviniti na dugackom postu..
..eto, prije godinu dana odlucio sam napraviti dredove..kako se nisam sisao, kosa mi se pocela petljati sama, pomalo iza i tako u stvari zazeljeh imati cijelu kosu..napravih ih.. godinu dana rasli su i postali su dugacki 15-20cm..
..i tako, jedan dan, odlucih otici doma s biciklom iz Varazdina u Sisak (160 km)..
..da me ne bi opalilo sunce stavio sam maramu oko glave, sto je posluzilo i kao dobra zastita od vjetra..
..stigoh doma i odmotah maramu..shvatio sam sve..pogledao sam si kosu u ogledalo i shvatio da se ona zapravo muci..uzeo sam skare i osisao dredove..
..poslednja cetiri nisam imao srca..
..mislim da kosa odrazava dusu coveka, i jako volim svoju..ne znam sto cu ako mi s vremenom ispadne..nadam se da nece..
..sada cu ju pustiti da raste kako hoce, ako zeli da raste, pa ako ce se uplesti u dredove sama, biti cu sretan..ako ne, ona tako zeli i to je to, biti cu sretan..
..mislim da covjeka odrazava kosa, skroz..recimo, ja npr. mislim da je kosa zapravo moj dobri duh, koji me cuva i koji mi je drugar..ima mnogo stvari koje bi htio napisati, ali ne zelim oduziti post..

Kobaja: cestitam na dredovima, pustiti ce s vremenom, ako imas pri ruci ružmarina, skuhaj ga i operi s time kosu.. isto tako i kamilica je odlicna za to..
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..ah..sto sam ih osisao..mnogo je stvari u pitanju, sve su stvari duhovne prirode pa jednom kad se nadjemo, kafendisat cemo i bacit reasoning.. ::super
 
08.11.2004
15
1
0
39
ja sam stekao utisak da je danas fensi imati dredove. mislim da danas ne znaci isto imati dredove, kao sto je pre znacilo.

tu, u subotici, poslednjih godinu-dve, gomila fensi devojaka od 15 do 25 godina, pravi dredove u salonima i jako ih skupo placa. i onda se srede i u skupim kolicima idu u grad da bi pokazivale svoje nove dredove.

pre deset-petnaest godina, imati dred je znacilo da pripadas nekoj drugoj stranoj egzoticnoj kulturi ili sekti koja je na ivici legalnosti; i onda smo se svi palili na to (klinci). sada su dredovi nesto na cemu frizeri dobro zarade.
naravno, nisam hteo time nikog uvrediti! ~)
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
to jeste istina, medjutim ja na takve ljude (i zhene) ne obracam pazhnju... dem sux!

ja dredove nosim iz totalno drugih razloga, a zanimljivo je to sto sam ovde u mom gradu jedini sa dredovima :)
 
18.06.2006
1
0
0
KOMA je napisao(la):
ja sam stekao utisak da je danas fensi imati dredove. mislim da danas ne znaci isto imati dredove, kao sto je pre znacilo.
Slazem se, isto tako kao sto je nekad znacilo nosit starke. Danas svaka budala nosi starke i misli si da je neki rocker ili sta ti ja znam... Ja bas zato to ne zelim iz principa isto kao i dredove.
A osim toga cuo sam da smrde. :)
Jeli to istina?
 
04.07.2005
9
0
0
mene juce nekoliko ljudi startovalo i pitalo odakle sam, uglavnom na engleskom (:)jedan je rekao da licim na holandjanku ((:)a ironija je to sto ja sad spremam holandski, pa mi zene sto bile sa mnom rekle da je to znak ((((:)i uglavnom su zbog dredova mislili da nisam odavde ("how did you made your haircut??") (((:)
a dredove nosim zato sto mi se svidja da ih nosim :)lakse mi je sa njima, i osecam se kao da ih imam celog zivota...
a ne smrde, u stvari kako ko odrzava i to (:)i ne smrde bas dredovi nego smrdi pri korenu, posto to je kosa i dalje i ponasa se kao kosa (:)i kad neko vreme se ne pere, onda se masti i onda krene da smrducka malo po malo (:)a i zavisi gde je osoba koja ih nosi bila sve, koje je "mirise" pokupila i to (:)
aaaaaa mamaaa postacu holandjanka (((((:):
 
28.06.2006
12
0
0
john_frusciante je napisao(la):
KOMA je napisao(la):
ja sam stekao utisak da je danas fensi imati dredove. mislim da danas ne znaci isto imati dredove, kao sto je pre znacilo.
Slazem se, isto tako kao sto je nekad znacilo nosit starke. Danas svaka budala nosi starke i misli si da je neki rocker ili sta ti ja znam... Ja bas zato to ne zelim iz principa isto kao i dredove.
A osim toga cuo sam da smrde. :)
Jeli to istina?

To za starke se u potpunosti slazhem!Ja ih nosim od malena,i ne zbog toga da bih bila "u fazonu" ili shta vetj... :roll: jednostavno,one su za mene neshto lichno,isto k'o shto se nadica osetja da ima dredove celog zhivota! :wink: :)
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
john_frusciante je napisao(la):
KOMA je napisao(la):
ja sam stekao utisak da je danas fensi imati dredove. mislim da danas ne znaci isto imati dredove, kao sto je pre znacilo.
Slazem se, isto tako kao sto je nekad znacilo nosit starke. Danas svaka budala nosi starke i misli si da je neki rocker ili sta ti ja znam... Ja bas zato to ne zelim iz principa isto kao i dredove.
A osim toga cuo sam da smrde. :)
Jeli to istina?
Ahhaahhaa...postovi su vam koma...cjepam se od smjeha, pa sad kontam jel' sto ste tako ludi straaava :afroman: il' sto sam sprzio skroz jebeno dobar stuff, al' who cares...
Jest brate, kad danas vidis starke u kompletu s likom ispadne deponija.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Da sam èovjek možda bih i imao dreadlockse, ali mislim da na žirafi to i ne bi izgledalo baš najbolje...ha ha ha :lupkanje: :lupkanje: :lupkanje: