Dreadlocks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2007
24
1
0
33
treba mi pomoc......ja sam iz zg i zanima me dali ima netko odavde ko je uclanjen na ovom forumu da radi dreadove normalne bez voska i svih tih kemikalija????U frzeraju su preskupi, prek 1000 kn dode otprilike, cuo sam kako se to naplacuje po satu! Ipak je to malo preskupo a i cito sam po nekim forumima i stranicama da ima ljudi koji znaju raditi dredove,pa ak ima nekog ovdje nek se javi! Ak moze da se dogovorimo da mi to napravi....nije vazno di u ZG,a za pare se lako dogovorimo!
pa usput ak moze netko pojasniti kako se to uzdrzava jer nisam nis nasao na internetu...svi nes svoje trabunjanju pa sam dosao tu vas pitati jer sam siguran da vise od 60 % ljudi na ovoj stranici imaju dredove!pa molim vas da mi kazete o njima! kako se radi?kako se uzdrzava i sve ostalo kaj ide uz to! hvala!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Moja jedna poznanica je imala dredove i skinula ih što nisam imo pojma da je moguće
Uf to se jako dugo radi i prsti ti prokrvare
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Pa zašto se ne bi mogli maknit dredovi,obična upetljana kosa,a ne vjerujem da ti prsti baš prokrvave al dobro,ima dosta tu posla,mislim da Kobaja ima kolko sam neš čito prije al boo,ne znam...
Ako te zanima odi pogledaj na cro reggae forum,piše ti puno toga,tamo ćeš lakše nać nekog da ti napravi dredove vjerujem...tamo ti piše još ouno informacija,ima jedan poseban podforum samo za dredove....evo ti link....http://www.mighty-vibes.org/forum/index
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
nazalost nisam u zg da ti uletim za drede ali eto...da ti dam par informacija iz prve ruke.

prije sam radila dredove ljudima po gradu za pare, zavisi od duzine kose. naplacivala bi od min 400 do 700 kn. ipak tu ima posla bar 2-3-4 dana i to full tajm po 5-8 sati, tako da krepas i psujes sve po spisku

u frizerskim salonima naprave neko qovno koje ni sam bog ne bi zvao dredovima kada izades van iz salona. ne bi preporucila. mene jedna frizerka u gradu stalno muci da joj pokazem kako da radi pa da zaraduje, a ja necu iz principa, koji qurac ja dobijam od toga :)

sto se tice odrzavanja, nista lakse. malo je kaoticno prvih pola godine dok se ne stvrdu i dok to ne krene licit na nesto ali dode na svoje. moj savjet je zaboravi na njih i peri kada se sjetis :) nista vosak nista kemija nek,a nista nista.

evo ja sam ih sebi sama napravila prije jedno 8 godina kada mi je kosa bila do brade. izgledali su ko zadnji uzas na pocetku, neukrotivi i jadni pa sam to maramama i nekim repovima dovodila u red. sada nakon toliko godina super izgledaju, jos se farbam u crveno svo to vrijeme tako da ih i to farbanje dodatno sprzi i stvrdne.

dredovi nisu shminka, dredovi su da ih zaboravis i ne maris za njih, onda budu najbolji ;)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Uf ne znam meni bi bilo žao od svoje kose dreadove napravit, ali dobro kontam si ak ti je to shema onda ti nije ni žao, he mora da je čudan osjećaj to po glavi imat ali daju oni poslužiti moš pol panja u njih sakriti
 
02.12.2007
24
1
0
33
redsh thx, imam gro gustu kosu, i ono kovrcavu, ne prejaku neg se frce onak...i zelim si staviti dredove...to sam si htio staviti jos dok sam iso u 8 razred i dok nisam znao sto oni uistinu predstavljaju...meni je to bilo jebacki...kosa mi je doga nekih 10-15 cm i dali bi bilo uredu da ih idem odmah sto prije stavljati il da cekam da mi naraste jos kosa?....ak budu trulo izgledali prekrit cu ih maramom dok mi nebudu normalni! !
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
10-15 cm?Sto se mene tice malo je...Meni je kosa bila 20-25 cm i hteo sam praviti dredove,ali ne dozvoljavaju ih u skoli...Pa sam odlozio za drugi put...Sacekaj jos malo da ti naraste kosa...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
a nek ti dode bar do brade. nije da se ne moze vec sada petljat ali je teze kratku kosu hvatat i natezat. bar do brade i pravi...sto ranije napravis duze ih imas i fino rastu i oblikuju se :)

do kraja ljeta mozes da ih pravis ;) a mozes i sada ako nades neku dobru dusu da ih mota....
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja sam pravio riblju kost,kike,palmu i razne zajebancije...Napravio bi i dredove ali jbg...
Imam cvrstu kosu,bilo kakvu frizuru da napravim sjebe se...
Nema svako kosu za dredove...Vecini crnaca dred pase kao standard,za razliku od jeza...
Sto se tice duzine,mislim da bi minimum trebao biti oko 20 cm...Sve krace bi bilo losije...
 

nocna_ptica

Aktivan Član
20.01.2008
78
1
0
31
ae...imam ja neki lican film u glavi....

uglavnom. imam tamnu gustu i jaku kosu.....dugu oko 10-15cm i sad nznm volio bih roknit dredove, imam i lika koji radi ono...a sad nepoznam ga bas i cuo sam po pricama da radi 10kn komad....i sad kad bi radio do kada bih trebao cekati da ih stavim ono duzinski, ja sam konto da cekam jos do ljeta tamo i onda.....

aj savjeti kako vi to rjesavate i molio bi da mi redsh da neke savjete da ih stavim ili ne ono

pis
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Uffa red.. vidis ti sta se desilo tu.. ja i ti raspravljamo o dredovima i onda se desi ovo dan kasnije.. :icon_mrgreen:
morat cemo gatat.. smjesaj karte :devilfingers:
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
na svoje radim za mjesec-dva....nanannan xD

e zanima me kad uviješ tak kosu u dreadove jel ti bude šta kraća nego inače i koliko

ovisi...ako zaheklas vrhove dreadova onda ti se smanji duzina za 2-3 cm(ovisno koliki su ti vrhovi^^) a ako ne ostaje ti normalno duga i normalno raste samo sto ti dreadovi na kraju imaju nezaheklanu kosu...tak svejedno... :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
@slon: hehehe koje ludilo, pa ocito ti kozmos hoce nesto poruciti, prevelika je slucajnost. eto ja mesam karte pa cemo bacat da vidimo sta one kazeu po tom pitanju

@ostalima: naravno da se skrati kosa, zato i kazem da treba biti bar do brade. bez obzira na to "heklanje" tih vrhova ili ne, uvijek se skrate. ja to "heklanje" sebi nisam ni radila, onda nisam ni znala za to. pa su vrhovi bili malo raspleteni jedno 2 cm, ali cim su dredovi doveli u red i stvrdnuli onda sam samo to odrezala. e tek onda se skratilo :)

imajte na umu jednu stavar od svih ljudi kojima sam ja radila samo jedna osoba ih ima i dan danas. sto znaci da....u 99% slucajeva ljudi to rade iz nekog imiga i onda nisu zadovoljni nasta lice par mj pa se osisaju ili odpletu ako nisu dredovi jako sapleteni. tako da dobro razmislite ZASTO ih zelite imat. svi ocekuju da ce sada imat drede ko sam bob marlij, e pa necete, necete ako vam radi netko XY. ljudi se razocaraju, pa im dosadi, pa im se neda cekat bar god da se to dovede u red pa rezu/odpetljaju...steta.

radite drede ako niste metro-muskarac :)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bit ce ovako nesto..
Red->>
sleep.gif
blink.gif
ohmy.gif

:icon_mrgreen:
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
ja sam metro muškarac očito :icon_lol:
ipak mi je malo neugodno ne prat godinama kosu
i imat na glavi nešto što kad je smeđe neodoljivo podsjeća na produkt ljudske probave
(ae ja imam crnu kosu pa će bar izgledat ko sterilizirani drek:flamed:)
čitao sam da likovi dobiju lišajeve po glavi jednom je čak crv bio u dredu
ae dobro to bi nekako mogao riješiti pesticidima(uzeo bi recimo one za travu prirodne)
a lišajevi su zdravi pa nebi morao ić u ljekarnu kad dobijem grlobolju već bi si uzeo s glave
al navodno su i full grubi pa dobiješ osip na vratu od njih.
volio bi ih imat al prevelika sam pizdica da bi se odrekao ugodnosti i čistoće
svoje dobro uzgojene kose (do ramena)
osim toga morala bi bit još duža da imam dredove duljine koju želim...
(nešto ko onaj dobričina iz oza...onaj jedini koji ni sudjelovao u analnim orgijama)
:b_jump:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Kažeš "čuo sam" i "navodno"....pa sve je moguće zavisi od osobe,a ne moraš to da ne pereš godinama,zato postoje kape da se zaštiti dok ne pereš kosu....eh kad bi svi vjerovali svmeu što čujemo....:angry015: