DREDOVI!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Bash su mi fora dredovi pa ih i ja zelim napraviti,
prije 2 sata sam se poceo zajebavati sa kosom sa obadvije ruke bi je trljao sa dlanovima, i polako mi se pocela mrsiti i komadi kose su se poceli savijati i izgledati kao dredovi sada mi je skroz kudrava i zamrsena, pa me zanima shto da dalje radim, trenutacno mi izgleda kao nekakav AFRO

Inace imam jako gustu tamno plavu kosu
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ništa. Samo sledeæih godinu (i možda malo više dana, zavisi od tipa kose) nemoj da rasèešljavaš kosu posle pranja (i nikad, uopšte) i imaæeš dredove. Ako ti se žuri, uradi backcombing (vraæanje èešljem kose unazad, uz uvrtanje pramenova).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
EEEE, u picku materinu, kako mi je od jucer kosa bila cijela sjebana zamrsena u picku materinu, oprao sam je jucer pa mi je i dalje bila malo zamrsena i strsila na sve jebene strane, pa me mater uspijela nagovoriti da se osisam, skratila mi je zenska kosu i sada izgledam kao jebeni pokisli ***** :( :( :? :?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Ma daj kosa mi izgleda totalno jebeno, morao sam joj dati 50 kuna zato da me unakazi sa škarama, jedva cekam da ponovno naraste pa da ih napravim :?

Sa ovakvom frizurom nema sanse da nekakvu ribu uhvatim :)))
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
eeee zato ja sama sebe sisam, pa me niko nemoze unakazit, samo sama sebe mogu, ali bolje to, nego da me drugi.... :)
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
smrc..ja sam se jucer sam osisao...osisao sam 5 godina duge kose...
i to sam popio vodke jer me bilo strah i osisao se...
a to je zato jer idem u vojsku za 2 tjedna... :(
jebga...iako ne osjecam promjenu...a eto...htio sam imat dreadove... :cry:
 
21.09.2015
6
1
3
24
Pre oko 2 meseca sam uradio dredove i zanima me moze li i sta da uradim da bi dredovi bili sto manje cupavi.
Pokusavam sa heklicom ali opet nije to to, posle prvog pranja sve se vrati na staro.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
... i iz pepela diže temu iz 2006. godine. :D

heklanje je zamorno,pogotovo ako to sam radiš,nađi nekoga,zapalite i nek ti za jedno popodne riješi cijelu glavu...imaš opcije i da vosak stavljaš na dredove,da ukrotiš te dlake što izlaze iz dredova,ili da lagano spališ kosu da ti se kosa ne izvlači...ovo paljenje kose nikako sam raditi,malo se raspitaš još na netu pa vidit ćeš da imaš ljude koji to znaju raditi.
osim ako nisi odlučio biti pravi rasta(mada bijelci ne mogu biti pravi raste nikako),onda ti i vosak i paljenje kose otpada iz igre,pošto to nije u skladu s rastafarijanskim uvjerenjima i ital načinom života. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kruso
21.09.2015
6
1
3
24
Da li je istina da ce sve ovo da se vremenom slegne i da bude ok ? Jer sam tako cuo od nekih likova koji su imali dredove.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Istina je,zato u prvih par mjeseci moraš što češće heklati,dok se to ne poveže sve iznutra još više...normalno da ćeš s vremenom sve manje morati heklati...također u početku ti nije preporučljivo često prati kosu,pošto svakim pranjem povećavaš šanse da se kosa počne izvlačiti...ne znam koliko često pereš dredove?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kruso