dresiranje pasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
:thumb: odlično green , ove knjigice če mi mnogo biti od koristi
eto i da slikica bude tu kad sam reko več da ču je stavit s zakašnjenjem
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
imam mješanca između vjeverice , lisice i jazavčara i preeeelud je pas.
kad je frend neki dan došao s weedom do mene počeo je skakat i njuškat točno tamo po džepu gdje je frend zbukso weed.
tako da mu marihuana totalno dobro miriši i može ju nanjušit bez problema.
e sad, on je u svom filmu, uopće ne sluša, ali ima svoju neku inteligenciju i zna što smije, a što ne smije.
jednom sam ga malo opalio po dupetu s trakom za šetanje i od onda zna da ne smije trčat za autima jer mu je to extra valjda, nemam pojma.
uglavnom zaigran je i njuška po cijeli dan, može nanjušit krticu pol metra ispod zemlje i onda počne kopati.
volio bih ga izdresirat da traži tartufe, gljive i eventualno weed :p
ali ono ful je pametan i zaigran, dobar je i star oko godinu i par mjeseci.
jel' sad prekasno da ga se trenira jer pokušavao sam u početku, ali on je u svom filmu i ful je teško to po mom mišljenju.
možda da je čistokrvni onda da, ali ovakav mješanac između ptičara, jazavčara i ne znam čega još je previše u svom filmu.
boz :sun2:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav ludi
ja imam bernadinca a pre nje sam imao rotvajlera.
bernadinac u poredjenju sa rotvajlerom je dosta manje inteligentan pas al ako se radi sa njim isto moze da nauci svaku komandu. ja sam vise za dresirane pse posto su tada mnogo interesantniji i nekako ih drzite pod kontrolom.
najbitnije je da kada dobijete stene prvo ga naucite na svoje ime i da mu kupite neku njegovu lopticu sa kojom ce se igrati kad mu to vi dozvolite.kada je naucio svoje ime,onda sa nekih 5 meseci pocnete sa dresurom,mada preporucuju pocetak dresure sa 9 meseci.
sve komande se iskljucivo prvo rade sa povocem a kasnije i bez. pas se dresira uvek na prazan stomak,tako da kada ga nagradite sa hranom zna zasto je dobio.svaka komanda mora da ima zvucni efekat kao i mimiku,tj recimo ako mu kazete SEDI morate to izgovoriti tecno i odlucno i ja licno pokazem kaziprst desne ruke na gore. ako je kojim slucajem zgresio kaznjavate ga preskakanjem obroka ili zatvaranjem u box. a u extremnim situacijama ako treba da ga koji put klepite,uradite to nekim mekanim predmetom po dupetu.
medju prvim komandama se uci pas na: fuj to pa jedi, zatim sedi, lezi, aport, mesto, ostani, pored, idemo pored, setaj, skoci, i naravno ni malo naivna komanda drz ga.
to bi bila neka osnova sto pas po meni treba da zna,a ako nekog interesuje nesto vise kako ucite psa odredjenim komandama,objasnicu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228

Moj psić,ženka,malo više od 2 godine,sluša ono šta treba da sluša,samo đaba učiti "drž ga" jer se boji svoje sjene:)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
jq.jpg

zato su ovi "malo" veci u blagoj prednosti! doduse i pit bul terijeri nisu preterano veliki al zato....

green i moja zenka je pre oko godinu dana bila tolika.... :)
yz8.jpg
 
05.12.2010
1
0
0
27
Znate li kako naučiti psa da nešto traži?.. Imam knjigu kako dresirati psa i nema ništa o tome...Znate li link neke stranice??...ja nisam pronašla.......................
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
za tu komandu pas bi vec trebo neke osnove znati...ja sam sa svojim (prijasnjim psom) boxerom proso ispit poslusnosti A,B i C....bio je s pedigreom...jako visoko pozicionirano leglo u europi (oba roditelja)..pa sam proso sve ispite s njim zato jer sam iso po izlozbama (par puta je bio sampion,svih razreda)...tako da se to i moralo...recimo u ringu,pred kraj..sudac izabere 4-6 najljepsih pasa koji moraju apsolutno sve komande poslusati dok se prezentiraju...zatim se odvezu..i opet sve te komande moraju poslusat da ne napadnu..takorekuc ni ne obaziru se na druge pse do sebe,tako da eto,naucio sam dosta o psima,a i zivim cijeli zivot s njima... to sto ti zelis nauciti peseka stoji...ovako-prvo bi ga trebala posjesti...(na nekoj vecoj livadi sa drvetom,klupom ili bilo kakvom zaprekom iza koje ces mu sakriti to sto zelis da trazi)kad pas sjedne,daj mu da ponjusi to sto zelis da nade...zatim daj psu komandu da ceka!...proseci se livadom..od jedne do druge zapreke i iza jedne spusti taj predmet,da pas ne primjeti naravno...zatim mu das komandu da trazi...kad pas nade,obavezno psa nagraditi,e sad ovisi s cim,njegovu poslusnost mozes nagraditi hranom(njegovim omiljenim keksicima),zatim ljubavlju,odnosno igrom i pokazati mu srecu sto je dobro odsluzio zadatak,,mnogo puta mi se to pokazalo puno bolje od hrane...poigras se s psom s ljubavlju i dalje nastavis s treningom
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598


Danas je opet onaj dan:eek:hno:Cijepljenje.
Pas koji sluša apsolutno sve naredbe.......pada sve u vodu kad osjeti da treba doći veterinar.
Dali smo joj,tj,natrljali koliko se može malo po njuški Sedalin gel....omamljena je totalno kao ja kad povučem 3-put dobro iz bonga.
Nažalost,ali to je jedini način :(
Nevjerovatno je to sa koliko opreza jutros sve radi,od češkanja do igre sa omiljenom lopticom....a samo smo pričali o tome kako ju trebamo cijepiti,nazvali veterinara,dogovorili...

:icon_lol:http://img855.imageshack.us/img855/3787/6mu.mp4
 
  • Sviđa mi se
Reactions: powerofthemind

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
A s nekim razlogom se boji toga...nesto joj se lose dogodilo pri cijepljenju...jer to njih uopce ne boli(iskustvo na 7 razlicitih pasmina)... Ne znam jel mu sam dajes iglu ili veterinar, ako vet onda nek se prvo malo upozna s psom...malo nek ga podraga, poprica s njim...opustiti ce se...

Svi moji psi su uvijek lijepo sjeli kad im kazem, i gledali ispred sebe...za svaki slucaj im uvijek drzim njusku da se ne bi trznuli i ugrizli, ali do sada nijedan da bi se pomakao...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Razlog postoji,naravno.Dosta kasno kupiranje ušiju.To je što se tiče veterinara.Upoznavanje,da....u svakom slučaju je potrebno ali bilo kakva nakana da bi joj na ikakav način mogao netko nauditi....ne prolazi.
Osim veterinara(koji je bio u civilki,hehe)....ne prolaze dobro ni poštar,bilo kakvi inkasatori,raznosači reklamnih novina ili bilo kakva druga djelatnost koja može nepozvana ući u dvorište,(prosjaci i sl)...nemaju pristup dvorištu.
Zato stoji tabla sa upozorenjem na ulazu.
S druge strane svi prijatelji od našeg djeteta,naši prijatelji....bez problema ulaze u dvorište,naravno pod jednim uvjetom... da smo bilo tko od nas bili prisutni prvi puta i to odobrili.
Možda bi neke stvari i prolazile..ali ne želim eksperimentirat.
 
11.07.2012
3
0
0
33
cao , dobila sam rotvajlericu prije par dana , je li moze neko da mi pomogne o dresuri ako je ima , da mi kazete kako da je naucim , i kada uopste da pocnem , stara je tek 42 dana ...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
mmilica je napisao(la):
cao , dobila sam rotvajlericu prije par dana , je li moze neko da mi pomogne o dresuri ako je ima , da mi kazete kako da je naucim , i kada uopste da pocnem , stara je tek 42 dana ...


poznajem ženu koja ima ROTA dresiranog za napad...e majke ti....kad krene đaba ti sve komande,to je tele od 70kg mišica.....dresuru obavljaju na agresivu i nikada nebih dao psa u te ruke...ako neznaš kako sam nauciti psa osnovama ili ti se neda...uzmi si manjeg biži od te mrcine a ako te goni upiši u google što te zanima i uci...uzgajanje marice je mala beba prema uzgoju dobrog psa.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
pogledaj si od cezara milana .....how to raise the perfect dog....pa malo pogledaj kako s psima......dresura ti je cijeli život.....to mi je smješno....daj pesa na obuku....i kaj kad se vrati ako to ne radiš stalno cijeli život ko da ni nije bio...život s psom je za jako puno godina....i stalno se trebaš ponašat isto....tipa kad ja šećem svog pesa majstor samo ravno ide...ne obazire se na nikog....dok ga šeta moja žena eee onda se na svih obazire....i da je bio na obuci isto bi se tako ponašao samnom a isto tako i s njom....kao i sad....
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
$DoLaR$ je napisao(la):
pogledaj si od cezara milana .....how to raise the perfect dog....pa malo pogledaj kako s psima......dresura ti je cijeli život.....to mi je smješno....daj pesa na obuku....i kaj kad se vrati ako to ne radiš stalno cijeli život ko da ni nije bio...život s psom je za jako puno godina....i stalno se trebaš ponašat isto....tipa kad ja šećem svog pesa majstor samo ravno ide...ne obazire se na nikog....dok ga šeta moja žena eee onda se na svih obazire....i da je bio na obuci isto bi se tako ponašao samnom a isto tako i s njom....kao i sad....

Cezar tuce/mlati pse...sve ostalo su price za reklamu i zgrtanje novaca....psa se uzima prema svom karakteru kao prvo i osnovno...nadraže mi je vidjeti neku ženicu od 43 kile koja ni sebe nemože nosit na putu kad malo vitra zašuše a usto je i goni neko tvrdoglavo tele od psa.

Nisu psi biljke....najebo si ko žuti ako imaš neposlušnu beštiju u kuci ili dvorištu a koji je usti ALFA mužjak/ženka,,,,,,meni su svi moji psi clanovi obitelji i znaju tocno koji im je status u čoporu...bez toga ne ide
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ako imaš doma alfa mužjaka....onda si ti alfa **********ica.....je mlati pse.....stari ajde molim te....od kad je cezar došao na telku pesi su po gradu sto puta mirnijiji.....pa vidim i po svome...jednog odgojenog prije i drugog uz pomoć cezara....da vidiš razliku...ali kad nisu samnom....kad su samnom su isti....i moji su samnom 0-24 i više nego članovi familije.....
 
11.07.2012
3
0
0
33
xvala na savjetima .... svi je u kuci mazimo i ima male djece tako da ne ocekujem da ce biti bas krvolocna ... pokusavamo da je razmazimo , ja ne patim od toga da treba da zna komande budi mrtva i sl , ocekujem da je naucim prije svega da trazi da ide vani za nuzdu i da zna da ide uz nogu kad je izvodim u setnju . da li je normalno da nas sve pomalo gricka , ja kad ustanem ujutro ona mi sve trci oko nogu i gricka , sta da radim tu , da li treba da je udarim ili sta ? a pokusala sam naci na netu nesto o dresuri i izbacuje mi samo ovako forume ...