Društvene iluzije i kako ih razbiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
:D

https://profanemisli.com/2018/01/16/to-nije-prirodno-argument-bez-tezine/

Često naletim na neku raspravu na društvenim mrežama i svaki put mi leđne dlake posijede kad pročitam “Ja sam protiv toga jer to nije prirodno!”.

Tako su ljudi protiv homoseksualaca, kontracepcije, umjetne oplodnje, GMO hrane, sterilizacije kućnih ljubimaca, i pitajbogačegasvene jer “to nije prirodno.”

Čini se da neki ljudi nemaju pojma što znači “prirodno” i koriste ga kao sinonim za “ono što meni paše”. Što je, dakako, notorna glupost.

Ne samo da ne znaju što znači prirodno, nego su i uvjereni da je sve što je prirodno ujedno i izvrsno. Prirodno je nešto čemu bi trebali svi težiti, je l’ tako?

Nije tako.

Otkad su postali svjesni sebe, našim dalekim precima je na pameti bilo samo jedna jedina stvar:

“Kako da se zaštitim od ove jebene prirode?! Već mi je pun ***** životinja koje me žele pojesti, kukaca koji me izjedaju, otrovnih biljaka, zime, vrućine, gladi, prljave vode, svraba, sljepoće, umiranja žene i djece pri porodu, i svega ostalog što je prirodno! Jebem ti prirodu i onog koji ju je stvorio!”

Usudio bih se reći da se sva naša civilizacijska postignuća temelje na ublažavanju ili anuliranju prirode, i dosizanju maksimalne razine komfora.

Gotovo sve što naš život čini komfornim je neprirodno. Klima uređaj, pitka voda iz pipe, centralno grijanje, hladnjak, pećnica, automobil, troslojni Zewa wc papir s mirisom breskve… sve je to neprirodno.

Život koji danas živimo je toliko udaljen od prirodnog, da većina nas ne bi preživjela duže od tjedan dana u prirodi bez “neprirodnih” pomagala.

Ipak, ljudi slave “prirodno” kao nešto najbolje što postoji. Je li prirodno stvarno najbolje? Koliko prirodnog s popisa niže bi prigrlili kao nešto fantastično, a koliko neprirodnog bi odbacili?

  • Otkazivanje organa je prirodno. Transplantacija tuđih ili umjetnih organa nije.
  • Smrt je prirodna. Održavanje života na aparatima nije.
  • Virusi, paraziti, i bakterije su prirodni. Lijekovi nisu.
  • Prijevremeno rođenje djeteta je prirodno. Inkubatori nisu.
  • Sljepoća i slabovidnost su prirodne. Operacija mrene i dioptrijske naočale nisu.
  • Gluhonijemost i nagluhost su prirodne. Ugradnja pužnice i aparati za slušanje nisu.
  • Pričanje s ljudima uživo je prirodno. Razgovor na mobitel i pisanje porukana WhatsAppu nije.
  • Hodanje i trčanje je prirodno. Vožnja automobilom ili avionom nije.
  • Kiša i Sunce su prirodni. Kišobrani i kreme za sunčanje nisu.
  • Komarci, žohari, i štakori su prirodni. Sredstva protiv njih nisu.
  • Prirodno je da te roditelji odjebu čim postaneš samostalan. Život sa starcima do 40-te nije.
  • Seks je prirodan. Čak i gej seks. Da, stvarno je. Predbračna apstinencija i celibat nisu.
Mogao bih beskonačno nadopunjavati ovu listu, ali nema potrebe. Tko je htio shvatiti, shvatio je.

Još uvijek ti je moto “za mene samo prirodno”?
“To nije prirodno” je za lijene ljude koji ne znaju što bi drugo rekli pa posegnu za time, ili za one koji misle da je “prirodno” isključivo ono što oni koriste, vjeruju i odobravaju dok je sve ostalo “neprirodno”, iako sam čin pisanja “To nije prirodno!” na društvenim mrežama i portalima nije prirodan.

I to je sasvim u redu. Prirodno nije uvijek fantastično. Kad se pokušam prisjetiti top 10 najodvratnijih stvari koje sam ikad čuo, vidio ili iskusio u životu, gotovo sve su prirodne.

Pola crva u jabuci, pregažena mačka na cesti, kolinje, vodene kozice u 17. godini (užas), osa koja polaže jaja u gusjenicu koju onda izlegnute osice živu požderu iznutra, guba, eksplozivna dijareja, parazit koji ljudima jede očne jabučice, grašak, elefantijaza, …Sve je to prirodno. I odvratno.

Čak ni jebeni cijeđeni sokovi u kojima nema ništa osim svježeg voća i koji su 100% prirodni, nisu dobri ako ih naručuješ u kafiću koji ne drži do higijene. Istraživanje Nove TV je pokazalo da se u 8 od 10 cijeđenih sokova nalaze tragovi fekalija.

Doduše, i fekalije su prirodne pa ako stvarno voliš prirodno, samo naprijed.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe... to je to Stipe. Eksplozivna dijareja je prirodno, a i olakšavajuće...

I ja obolim od tih "pozitivna energije i prirodno". Kao "to je samo biljka"... onda pojedi muharu :D.

Ono što bi trebalo je koristiti tehnologiju ali u balansu sa okolišem. Problem nije facebook i mobitel, nego specijalac koji cijeli dan visi na tome, gledajući druge.

Imati na raspolaganju hranu u svakom trenu nije prirodno... masnoća i salo su super. To je rezervar da preživiš do sljedećeg obroka...
Veze ljudi nemaju i uvijek im je netko drugi kriv.

I jako mi je ono " nije testirano na životinjama", pa ja se pitam kako je testirano? Lako glumit sveca u raju ali da trebaš preživit u svemiru, a ne u ovoj virtualnoj igrici onda se mijenjaju stvari. I meni je žao i biljaka i životinja kad ih moram ubiti ali ne možemo se vodit emocijama jer u stvarnosti one su luksuz. Bili testirao na svom djetetu ili na nekoj čimpanzi...

To što su ljudi nesvjesni potpuno je drugi problem iz kojeg sve potječe. Kad prije nije bilo neta, to je bilo za mene katastrofa... kad bi našao nekog tko zna o sadnji i ima neku knjigu za posudit o kanabisu?... a da ne govorim koliko sam naučio sa neta... stalno imas pristup ogromnoj količini informacija. Nisu sve točne ali bitno je da širiš horizonte.

Kod mene neki na poslu koji su teško došli do materijalnog uvijek govore kao je loše kad ti netko da. To je krivo.... daj budali i budalasto će koristit, daj mudrome i mudro će koristit. A ti koji govore su opet stvorili problem jer sad cijene materijalno puno više od nekih bitnijih stvari pa su i dalje ostali budale. Život prolazi kraj njih i imaju novca, a oni i dalje sirotinja. Ništa samo po sebi ne donosi niti glupost, niti mudrost nego ovisi što ti od iskustva napraviš....

Ljudi su kao likovi u igricama. Kao ona igrica Seconda life, samo šta je First life... kreirali smo pravila, miljarde indetifikacija, itd... i sad je u toku kao prirodno, ovo, ono... šta vrijedi jesti "prirodno" i duže živjeti kad si parazit, sebi i svemu oko sebe... treba prvo postati čovjek, organizam u svemiru, inteligencija, svijest, a onda pojesti i nešto zdravije nije loše. A do tada produživat život silovatelju i nije baš neki pozitivni proces, iako se osječaju jako pozitivne emocije. Teško je biti ovako objektivan kad se radi o sebi ili o drugima s kojima si vezan ali to ne znači da nije istina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
onda pojedi muharu :D.
jos jedan mit u koji sam i ja vrjerovao, dok nisam cuo da talijani jedu muharu. maknes kozicu, prokuhas i nema vise muskarina.
...iako ta psihoaktivna svjostva navnodno mogu bit terapeutska.... al ne znam puno o tome. Tesko da ce te ubit, kao npr pupavke kod kojih nema nazad :D kak bi se reklo.... jedna gljiva te hrani do kraja zivota, doslovno :D

Imati na raspolaganju hranu u svakom trenu nije prirodno... masnoća i salo su super. To je rezervar da preživiš do sljedećeg obroka...
Veze ljudi nemaju i uvijek im je netko drugi kriv.
apsolutno istinito. onda su im kemtrejlovi krivi kad organi otkazuju od mega porcija ugljikohidrata. ono kad za bozic moras pojest 4 protvajna kolaca a do pred 200g smo tolko secera unjeli u 5 godina. Pojedes 2 kremsnite sto je ekvivalent 20kg sumskih jagoda (karikiram) i onda sa 50 imamo dijabetese, mozdane, srcane......
Primjer kina i vecina JI azije gdje jedu malo i krecu se jako puno dan danas....... ko i vecina pred parsto godina. Nema debelih ljudi i bolesti vezanih za to.
talno imas pristup ogromnoj količini informacija. Nisu sve točne ali bitno je da širiš horizonte.
mislim da je ovo ogroman problem. opasno je kad netko ko nema dume u nicemu krene putevima youtuba pa zavrse u zecjoj rupi. 80% bullshita, treba prepoznat onih 20% tocnih informacija na netu. Zavjere o kemtrejlsovima, antivac, chipiranje, flat earth, dinosauri...... sve je krenulo sa interneta, neki kao testovi brzine sirenja vijesti na redditu...itd. vjerojatno znas o cemu pricam.

Ljudi sve manje razmisljaju jer ne moraju. A kad ne propitujes i ne testiras.... onda si u problemu do grla :D

kreirali smo pravila, miljarde indetifikacija, itd
to je to :)

u biti sam nes drugo htio ic tipkat al sam sad zaboravio. :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
jedna gljiva te hrani do kraja zivota, doslovno :D
Hahahahaah... dobra ti je ta. Kao sve su gljive jestive ali neke samo jednom. Zanimljivo tol za muharu....nisam znao, to sam ja prvo sta mi je napamet palo rekao. :D

Dobro kazes ovo za informacije. Danas se brzo šire tako da lako dođe epidemija gluposti. Opet se svodi da dobro dođe mudrome, a glupo glupome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Stipe

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ljudi sve manje razmisljaju jer ne moraju. A kad ne propitujes i ne testiras.... onda si u problemu do grla :D
Istina... treba sve kroz praksu provući da bih znao. A to flat earth i kemtrails... nisam se niti sjetio takvih pizdarija. Više sam razmišljao o korisnoj literaturi, kako možeš i naručiti sa neta i svašta... a te gluposti i videa koja ide viralno osobno ne gledam jer se ne krećem u tim krugovima, a ni mrežama.

sve dok mudri ne postanu manjina i pametnima pocnu pisat pravila i zakone.

Moram priznat da nisam siguran jesam li sam metaforu ovdje ulovio :D:D:D

Form kad bi se tu računala masturbacija, ja bih bio ko ptica xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful