Društvene iluzije i kako ih razbiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ma nisi :) Povukao si jako dobro pitanje i ljudi vec dugo oko toga razbijaju glavu hahah... al to su, kako tema kaze, drustvene iluzije i kako iz razbiti.
...prestat ce vecina bit u pravu kad svaki pojedinac pocne razmisljat za sebe i shvati sto je ok a sto nije, sto stvarno je, ne sto on ili vecina misli da je.
Takvim pojedincima, kao npr dosta ljudi sa ovog foruma ne vrijede ta pravila vecine, drustva, obicaja, lokalnih kvazi morala baziranih na lokalnim obicajima itd itd itd.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
:D samo obzerviram hahahahaha

Same thing, vec sam bio jednom spominjao, iduci korak evolucije, ili ti vece razine svijesti, to dostici prvo moramo dosta toga ostaviti iza nas, prvo religiju, to je jedna od glavnih stvari koje čovjeka zadnjih par tisuća godina baca korak nazad..
Ljudi postoje već toliko, što je naučno dokazano, no tek od nekog vremena počinje islam i hrišćanstvo biti ta NEKA VJERA, što taj njihov bog nije došao na ideju da okrene ljude na tu svoju jedinu religiju prije svega, ili na samom početku?
Daj bolan, fantazija, pošalji mene sa ovim znanjem 2000 godina nazad, i poslije 2000 godina bi svi virovali u svemogućeg 420 florista..


p.s
svako ima pravo vjerovati na svoj način i u ono što želi, ali da ti služi religija kao instrument upravljanja širom masom, come on..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
To i ja mislim za anarhiju. Jer poštenom ne trebaju pravila da ne krade, itd....
O pravilima bi se dalo diskutirati jer uvijek ima iznimaka koji se teze uklapaju u drustvo.
Na anarhiju sam mislio bas u doslovnom prijevodu da nam nece biti potreban vladar i hijerarhija.
al kuzim, da. bilo bi interesantno :D
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
kaj got, bez pravila nebi ni cestu prešao. (jedna od 633 jahvina pravila su i ne kenjaj po dvorištu u skračenom prjevodu) Prijevod biblije Mauro Biglini.
anarhija kao društveni sustav je poput komunizma, za neko doba kad če čovjek biti prosvjetljeniji, klasno nesputan, komunizam se gradi i doči če u budučnosti ( gle sličnosti s rajem, religija nereligioznih) stvarnost nam govori drugačije, obične brojke, tko su največe ubojice 20 stolječa, nema dana da na histori programu ne gledamo naci protupropagandu, s kim se to bore podanici danas, tko ih napada, duhovi prošlosti a nama seru o balkanoidnosti partizani-četnici-ustaše.
anarhija ? pa postoje tv programi gdje se prikazuju ameri kako si grade utočišta od nadolazeče anarhije, kolaps društva,gladi, bandi...jedini roman na tu temu kojeg sam čitao je tajni agent, teroristi,poput današnjih.djecu s bomba iskoristiti,slaboumnu,sve več viđeno.
prirodni poredak je jasan al gradovi nisu prirodni životni uvjeti čovjeka, hočeš prirodu onda u prašumu. tamo je svaki pojedinac važan cjeloj zajednici. mojne samo 220w tražit i pipsanje komaraca. robna razmjena, plemensko društvo, kanibalizam do jučer kad smo zadnjeg ljudoždera pojeli. gledam lava, spava u hladovini, ženke u lov a prvi papa kralj, i nema revolucije sumnjam da če je ikad i biti ta nije kralj inpotentni pizdek nit je nezamjenjiv.
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Kad shvatite da je Sunce Isus koji se pojavio nulte godine (zasto je "Herod" ubio svu musku djecu? nego da obrise povijest) koje putuje 12 sazvijezda tj 12 mjeseci, sve ce vam biti jasnije. Roda nas je donijela na ovaj svijet, doslovno. Roda je Qi. Sve. I nista. Roditelji. Rodbina. Radovati se. Darovati. Roditi. Boriti.

MI smo Izrael, djeca Sunca.
IZ narod
Ra Sunce
El Sa nebesa

Oko nulte godine smo ugledali svjetlo dana, izasli iz spilja te nastanili povrsinu. Danas nas univerzum zove "povrsinarima" na univerzalnom jeziku. Dive se nasoj regenerativnoj sposobnosti kojom nas Isus Sunce obasipa jer on je ljubav od Boga Rode sisao sa Nebesa da izbavi ljude iz mraka i zla hladnoce, da nas obaspe svojom toplinom i svjetloscu. Oh divni Isuse kako smo te samo zaboravili....

Ima i ona druga kaze Druze Tito mi ti se kunemo da sa tvoga puta nikada ne skrenemo.

Spomeni se da biljezis dan gospodnji (godisnja doba, promjene klime, promjene vremena opcenito).
Postuj oca i majku da ti bude dobro na zemlji (nastavi gdje su ti preci stali, postuj starije i na napustaj ih odlazeci u Irsku Njemacku radi osobnog probitka kratkotrajnog)
Pa ima ona ne ubij ne ukradi ne sagrijesi bludno pa ima ona ne pozeli tudeg zenidbenog druga itd itd no sve se svodi na astrologiju.

Mi smo djeca Svjetla doslovno. Izrael, drzava je "mirror" reciprocitet koji se mora pojaviti u ovom univerzumu posto je svjetlost koja nastaje se mora reflektirati i napraviti hot spot. Izrael drzava se nalazi na 33 stupnja sirine 33 stupnja duzine pa sad to nije masonsko djelo vec prekrasna manifestacija prirode.

Rode.

Uglavnom, da se vratimo na nasa prava paganska ucenja astrologije, zivot bi nam bio kud i kamo laksi. Ovako pricajuci o Budi Isus MOjsiju Alahu i tako tako dalje stvarno stvara kompleks i problem ovog univerzuma jer prirodi ne treba pomoc.

Ljudi su ti kojima treba pomoc.
Pokraj zdravih ociju ne vidimo da zivimo u mraku i da je vrijeme budenja dok smo jos zdravi mladi lijepi i pametni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
A ja mislim da ste u krivu. Izvučeno iz konteksta.
Sve stima sto se tice licemjernih prirodnjaka, ali...
Puno je gadniji ciklon b i znanstveno, industrijsko ubijanje od pregazene macke. Hirosima? Treći svijet? Zatrovana voda, zemlja, zrak?
Sve proizašlo iz borbe protiv jebene prirode. I sve intenzivnije uništava ovu jadnu Zemlju. Samo, pitanje je do kada. Jedino bitno pitanje. Po meni je naivno vjerovanje da tehnologija moze srediti stvari. Ona je uzrok problema. Tehnologija je jedno sa civilizacijom, nerazdvojne su, i obje su u svojoj biti rusilacke.
Anarhija? Vjerojatno moguća uz koplja i sjekire. Uz klasicno skolovanje i medije bilo koje vrste je obična tlapnja.
A ja tipkam, trosim struju jer sam rodjendan tu i tad. Nije da bas mogu odlučiti biti lovac-sakupljac..
Preporučam neku antropološku literaturu. Kako je izgledao prelazak na poljoprivredu, kako se promijenila ocekivana zivotna dob, sirenje bolesti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Problem je što je tehnologija daleko ispred onoga koji je koristi... ne razumije sebe, a s time i širu sliku svojih dijela.

Bolje ciklonom B, nego 150 ljudi sjekirom ubiti :D . Ne ubija ljude, zemlju, život, svijest, tehnologija, nego onaj koji je koristi.
Čovjek je još jako mlad organizam... velik je potencijal ali zasad nije po meni ni na 10 posto. Dok tehnologija je puno ispred.

@Stipe aha, kužim. Šta je najgore nebi bilo loše imat nekog vođu ko šta je Pikard :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Stipe

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Mozda.
Samo, je li mozda dovoljno dobro. Ulog je dosta velik.
Stvar je u dominaciji. To je tehnologija, po meni. Dominacija nad prirodom prije svega. Ali u paketu s tim svašta dolazi. To je tako. Sklop
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
sreća je sto želiš
Svaki od nas je generator
Svega.
svakim udahom izdahom micemo čitav svijet
sa velikom moći dolazi i velika odgovornost
odgovornost je imati odgovor
na sve
kad zeni dijete umre
kad.seljaku njiva umre
kad nepravda vlada
kad je puno kvara
a malo dobre robe
imaš li odgovor, robe.

sve je dobro kad se dobro svrsi
ako nije svršilo dobro
to samo znaci da jos nije gotovo