Drugi Grow 2 domaje MH/HPS 400

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2010
30
154
33
40
Pozdrav drustvo
Kao sto napisah u naslovu 3.grow 2 domaje 1 generacije.U proslom sam ukrstao sorte tako da me zivo zanima sta ce da ispadne od ovoga
Od osvetljenja imam OSRAM 2x400W MH i PHILIPS 2X400W HPS.
Prvi grow je bio izuzetno uspesan ali zato je 2. podbacio katastrofalno.zavrsio sam sa dosta trave koja nije valjala ni za k... :icon_lol:
Zimsko vreme,losa struja,stetocine i grejalice su ucinile svoje tako da se nadam da ce sa ovim sve proteci kako valja...
Od djubriva za vege koristim neku nemacku marku u zelenoj bocici ako nekog zanima sastav sa sledecim update-om cu napisati a za cvetanje plantela list.
Sto se tice zemlje koristio sam 3 vrste cisto da vidim da li ce biti neke razlike i mogu da kazem da DOBRO razmislite sa kojom zemljom da krecete u bilo sta :icon_lol:Kao sto ide ona narodna kolko para toliko i muzike
Imam po jedan vent za uvlacenje vazduha u boxove i u nutra male ventilatore za cirkulaciju vazduha.Za sad mi to zavrsava posao a za kasnije cemo videti.Imao sam neverovatno mnogo problema sa vlagom i temperaturom zadnjih 20-ak dana posto je vreme bilo uzasno sto se i odrazilo na napredak biljaka.Ne znam koja je temperatura ni preko dana ni preko noci posto mi je i termometar riknuo a ja nikako da se setim da uzmem novi...
To bi bilo to ako nisam nesto zaboravio i najzad malo slika da vidite o cemu se tu radi

Levi box: 12_4.jpg
SAM_0214.jpg







Desni box:
31_3_2012.jpg
6_4_1.jpg
12_4.jpg

SAM_0207.jpg
SAM_0216.jpg
SAM_0219.jpg



i zajedno :
SAM_0220.jpg



U desnom je vec krenulo cvetanje.Cekao da narastu nekih 20cm da ne bih imao problema sa visinom jer mi je to zadavalo problema...Za sad su se pokazale 3 cure i jedan mudonjakoji je momentalno zavrsio u kanti :icon_lol:
Toliko od mene za ovaj put,update-ovacu redovno tako da ako nekog zanima da prati tu sam.Pozz
 

Prilozi

  • 31_3_2012_1.jpg
    31_3_2012_1.jpg
    175,4 KB · Pregleda: 26
  • 6_4.jpg
    6_4.jpg
    176,1 KB · Pregleda: 29
  • SAM_0208.jpg
    SAM_0208.jpg
    183,6 KB · Pregleda: 30
  • SAM_0210.jpg
    SAM_0210.jpg
    177,4 KB · Pregleda: 32
  • SAM_0215.jpg
    SAM_0215.jpg
    167,2 KB · Pregleda: 33

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Bravo...ovo izgleda predobro.
Ovo sa datumima je pun pogodak,fino i pregledno se može pratiti napredak u rastu biljki:thumb:
Tvoj prvi post,uredna prezentacija početka i sami izgled prikazanog...:respect:,zasluženi:)
Koliko vidim ispekao si zanat,imaš s čime...preostaje nam jedino da pratimo.Sretno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
exceeder je napisao(la):
... Od djubriva ... a za cvetanje plantela list...

sto za cvetanje planetla list kad prave plantela cvet :icon_question: sretno, ok su biljoze
hehe, zlo, sekunde su bile u pitanju ;)

i da, u naslovu pise drugi grow a ne 3?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
+1 sve skupa....znaš radi čega.... :) .....NEUREDNOST :) ..(mrzim neurednost)..daj dezinficiraj taj pod i nekak zakači foliju neku da ti ne ide prašina i gluposti....

@zlo&power vi se to dogovarate u isto vrijeme pisat...pa u zadnje vrijeme maltene stalno pišete u isto vrijeme :D NEVERUJEM :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ja sam isto od onih koji vole uredan box iskreno nemogu ici spavati ako nesta nije kako treba.imas sve,znas sve i jos malo to upicani i do jaja:thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
$DoLaR$ je napisao(la):
... @zlo&power vi se to dogovarate u isto vrijeme pisat...pa u zadnje vrijeme maltene stalno pišete u isto vrijeme :D NEVERUJEM :)

bice da smo na istim/slicnim talasnim duzinama ;) al' nije namerno, ne bi se poklapali bez veze duplirajuci post
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
prekrasno frende...green is all around ;-)

mene isto zanima kolika je velicina prostora i tegli
 
24.03.2010
30
154
33
40
Ljudi juce sam bio pocepan tako da sam i napravio par gresaka:D izmedju ostalog i u naslovu
Plantela cvet je u pitanju a ne list,crvena bocica...
Dimenzije box-ova 1.5/1.5/2m a sto se tice neurednosti priznajem kriv sam :) sredicu i to veoma brzo.
Saksije su od 5 i 10l.Do sad sam koristio samo od 10l pa sam resio da probam i sa 5l cisto da vidim da li ce biti neke velike razlike.
Drago mi je sto ima ovoliko komentara i sto vam se generalno svidjaju moje biljoze.Danas je jos jedan mudonja otisao na put bez povratka
Poz za sve forumase!
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
digni te biljke od poda bar na neki stiropor,
pod je uvijek hladan i to nije dobro za korijen
plus razni nametnici ovo ono,
zbog takvih stvari ti grow moze znacajno podbacit,
a pogotovo ako si vec imao neke nametnike,
prostor (boks) bi trebalo pomest oprat i dezinficirat prije svakog growa i odrzavat ga koliko toliko cistim.
mozes i sa peroksidom (H2O2) stavis ga u vodu i sve prijedjes mokrom krpom..
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma nemojte ga sad kenjat vi svi gore....
2 posta, a vec si mi na listi najboljih! Svaka cast i veliki respect!
Pravi si primjer svim novopecenim clanovima! :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kali je napisao(la):
Ma nemojte ga sad kenjat vi svi gore....
2 posta, a vec si mi na listi najboljih! Svaka cast i veliki respect!
Pravi si primjer svim novopecenim clanovima! :)

potpisujem rep+ od mene imaš bilje izgleda odlićno+ dugo već nisam vidio odvojen box za cvijetanje i vegetaciju
 
24.03.2010
30
154
33
40
Poz ljudi evo i mene opet.Biljke su pocele opasno da divljaju tako da ne znam kako da ih kontrolisem.Posto imam 2 vrste domacica ispostavilo se da je jedna od njih sativcuga koja nenormalno raste u visinu.To je izgleda od hermica cije seme sam zasadio u proslom grow-u po preporuci ortaka i koje je oplodilo samo sebe.Zato sam do sad imao 2 hermica ali su zato sve ostale curice.I jedne i druge polako pocinju da obrazuju bud-ove tako da za sad osim visine sve ide kako treba.Ne znam ako nastave jos da rastu da li je pametno da se topiraju posto su vec preko 10 dana u fazi cvetanja???
Zbog nenormalnih vrucina polivam ih na svaka 2-3 dana a sto se tice vlaznosti verovatno je niska.Uskoro bih trebao da nabavim aparate za vlagu,ph,temp pa cu vam reci pravo stanje.Pre par dana krenulo je cvetanje i u levom box-u.
Evo i njih:

Levi box
SAM_0224_1.jpg
SAM_0223_1.jpg


desni box
SAM_0222_1.jpg
SAM_0221_1.jpg
SAM_0230.jpg

E da zaboravio da ukazem na jos jedan problem a to je prenatrpanost.Za sad imam 15 curica a planirao sam maximalno 8.Ostale su jos 3 da se izjasne na koju ce stranu.Tako da ne znam sta da radim da li da secem nerazvijene da bi se napravilo mesta za ostale.Ne znam da li je dovoljno osvetljenje koje imam za toliko biljaka...Poz!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Koliko imas jos mjesta max? Topiranje nikako sad ne ide.... Jedino lagano zatezanje prema dole (LST)...
 
24.03.2010
30
154
33
40
Ma mesta ima ali ovaj reflektor lose rasporedjuje svetlost pa moraju da budu skoncentrisane u sredini.Za sad nema potrebe da ih zatezem ali ako nastave u ovom tempu da rastu moracu nesto tako da napravim.Bas sam mislio da ovog puta visina nece praviti problem ali sam ih izgleda predugo ostavio u vegetaciji.Mogu samo da se nadam da nece jos dugo da nastave u visinu jer su se vec sad nakon 15 dana cvetanja duplirale...Nisam imao do sad sative pa iskreno ne znam ni sta da ocekujem