Drugi grow ali sad indoor :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa ljepo ti je zlo predložio koju rasvijetu da uzmeš...neznam sta te zbunjuje+postoji tona inormacija na forumu kako i šta,dovoljno ti je da pogledaš završene indoor dnevnike pa ceš dobiti predođbu kako to izgleda a onda i vjerojatno znati sta tocno ti želiš odnosno kako da izgleda tvoj indoor.
Sto se tice toga da nema svrhe ovdje pitati za pomoc....frend ti si otvorio dnevnik uzgoja (bez uzgoja) u kojem želiš postavljati pitanje po pitanje da ti preciziramo kako i sta do jeseni ili kad vec planiraš raditi indoor....nejde to tako.....nejde zato sto na sva tvoja pitanja postoje odgovori na forumu...i prije nego sto se napizdiš na mene reci cu ti još samo ovo....kako bi izgledao ovaj forum kad bi svaki clan tako otvorio svoju temu i ocekivao da mu svi detaljno objašnjavamo po 1000-ti put kako i sta....moraš shvatiti i nas....svaki dan jedno te isto....napravi kako sam ti rekoa idi u završene dnevnike uzgoja i vidi kako su ti ljudi radili indoor....
Svu srecu ti želim....

Zanima te rasvijeta?...ideš na temu o rasvijeti i citaš....tamo pitaš sta te zbunilo...isto vrijedi i za ventove i za box i za strejn i za sve
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
kak bi rekli profesori u skolama...oni koji nisu stigli zapisati nek posude biljeznice od onih koji jesu, pa nek prepishu ;-)

opet jedna usporedba sa skolom...posvecuju li profe u skolama svakom individualno? tesko, osim ako je u pitanju neka privatna i skupa skola...uglavnom ne...piche svoje a na nama je da ih pohvatamo...koga zanima taj ce i naucit
jbt pa ja se nisam usudio 5 mjeseci od registracije nista zucnuti da ne ispadnem glup nego sam radije citao..materijala ima...uhvatite se lijepo proucavanja...posebno dnevnika uzgoja...naucite osnovne stvari...poslije lako upotpunite finese...kroz growanje definitivno evoluiras...stalno nekaj novo isprobavas...ma predivan hobby...nije bitan samo nusproizvod...lijepo se o nekome brinuti

sorry ak sam zaspamao...prebacite me negdje ak jesam ;-)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
34
rayden je napisao(la):
nemam pojma sad sta bi uzeo i koju bi rasvjetu uzeo....

Sam si sebi kriv kad si se opteretio pustim kilovatima i kombinacijama... stavio bi 3 od 1kw i to ne na cijeli prostor nego 2 u sredini i jedna na kraju tog prostora.. puno bi ostalo neiskoristeno (bar kako vidim na skici)

A i napisao si u onom postu nakon sto su te upozorili za kolicinu i da to radis sam, da ces staviti za sebe 4-5 biljaka i to je to... tu nemas onda sto puno kombinirati...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
frende ajde prestani sanjarit i napravi si boksek....za tu kombinaciju koju pričaš ne treba ti kako ovi pričaju hiljadu i pol eura nego 4, 5 hiljada eura....govorim iz iskustva....a na kraju ćeš dobit ni 300 grama jer nemaš pojma o unutarnjem uzgoju.....zato skulirat se...napravit box 1X1X2 i uči se lagano...a onda nakon tri četiri pet godina...fino to sve izrealiziraš ali na aero;)
 
10.07.2012
49
4
8
32
Ma hvala vama svimasto pokusajete pomoci ,ali mislim dacu ja raditi po svome kako sam i zamislio,5 biljki 2X400 W hps i 1X600 W hps ostalo nadopunjavat stednim zaruljamaa nasao sam na jednoj stranici u bosni po 10 KM 100 W stedne zarulje za mene to nije skupo kako sam ja sebi izracunao samo za rasvjetu netreba mi vise od 500 eura da razvedem i pokacam sve kako treba samo mi posude trebaju i sjeme da bi poceo uzgajat i HPS lampe koje trenutno zbog financija nemogu naruciti za mjesec dana dobijam neku lovu za HPSice a ovih stednih po 100 W imam na pretek i do toga mi je lako doci samo sto su HPS ice teseke za kupiti ali gledo sam u alienu postavio sam sliku prije ispadne me 254 eura 3 lampe samo ukljuci u struju i gotovo i sta mi sad treba 1500 eura i 2000 euraza to kad necu potrositi ni 700 eura za to a kako sam ja sebi to zamislio bit ce perfektan grow room u koji ce moci stati i 20 komada biljki ali meni netreba toliko sad samo hocu zasebe 4-5 biljcica i gotovo...od sad samo ako zapne negdje postam u dnevniku,a sto se tice foruma citao sam dosta po forumu i jasno mi je sve od klijanja do berbe i imam malo iskustva sa ovim growom prvim sto radim ... ja sto sam pitao KOLIKO LUMENA MI TREBA ZA PROSTOR OVE VELICINE GORE NA SLICI mozetel to odgovoriti a ne ovako razglabat iskreno nisam dobar matematicar i zato sam to pitao znaci ZAPELO mi je tu neznam sam sebi izracunat....i ja nemogu izvuci nikakve informacije od tudjih indoor growa zbog toga sto su to sve boxewi koji su mali dimenzija i tu su sve pc ventilatori i a ja zelim profesionalno to uradit ne neki micro grow hocu da imam prostora za pravit sa biljkama sta god mi zelja da imam prostora za trening da vidim koliko moze i sta moze odredjena biljka a ne strpat je u box hranit i dati ventilaciju i svjetlo i da raste i da popusim,zbog toga mi je muka sijat u tako male prostore sad ste me prakticki natjerali da vam slikam jednu biljku u outdooru sto je pocela cvjetat visoka 180 cm a samo sto sam radio neki lst vezo grane i topiro bez ikakve opreme samo ruke i kanap i kakva jeljepotica ispala da se divim sam sebi zbog toga je bit ovog dnevnika i tolikih pitanja jer nitko nije napisao dnevnik ili temu kako je od pocetka stavio svoju ljepoticu na klijanje svi pisu u tezama u dnevnicima isto sam i ja to uradio u prvom dnevniku i nesvidja mi se ni malo taj nacin i kad pokusam opsirno obuhvatiti svoj grow i svoje probleme oko growajedino sto mi kazete jest da citam i dase sam informisem o rasvjeti i ventilaciji bocu vrsti ...a to nije to to su opet teze i crtice od datuma do datuma...

a to nije ono sto ja zelim...
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozz
Ljudi iskusniji u ovome su ti samo htjeli pomoći,kao i uvijek u životu da bi napisao knjigu čovjek treba naučiti slova pa riječi i tako po redu isto je sa ovime,tvoj plan je dosta velik i ambiciozan projekt za početnika nije samo do lampi i lumena, sience fiction nije ali za 5m2 sobe pune biljaka treba ipak imati iskustva i odrađenih uspješnih ali i manje uspješnih growova da se sve to iskontrolira na pravi način zbog toga box a ne growroom za prvi indoor grow,imaš kažeš mjesec dana dok ti ne stignu novci i više nego dovoljno vremena da se odlučiš, ovo ti govori početnik kao i ti,sretno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
PowerSeed je napisao(la):
za vege fazu 25000~30000 a za cvetanje 30000~45000, ako mislis na ona 4.5m2

Power, mislim da ti fali tu pokoja nula :)

1m2 = 50 000 lm
4,5m2 = 225 000 lm

@rayden

Ponavljam, radi kako hoćeš, al to je po meni razbacivanje jer na takvom prostoru sa malo iskusva možeš složiti pravu tvornicu hedova, a za osobne potrebe je ipak 2 much...iskustvo je ključna riječ tu...

Ja sam growo i sa štednima i sa obićnim fluo i sa 150W hps i sa 400W hps...štedne su fail žešći i da ih nisam po lusterima pošarafio rekao bih da je bačen novac. Fluo su ok za početni period vege, a 150W hps je ipak pre malo za moje potrebe.
400W mi osigurava količinu dostatnu za svakodnevno konzumiranje i čak si mogu priuštiti i periode bez growanja. Ti bi tu par kilovata upogonio, a koliko vidim nisi spomenuo med. upotrebu, pa ponovo dolazimo do pitanja: Šta će ti to? Iskreno, zabole me, samo ti želim ušparati koju marku, a ako si komercijala ipak, ovaj forum i njegove korisnike nećeš ugrožavati. Nema više rasprave o pustim kilovatima.

:lock:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
rayden je napisao(la):
prosrorijazagrow.png

Tek sad vidjeh ovo ispod slike! 110cm visine!! Tu sa HPS-om od 600W možeš samo u CT-u sa vrlo jakim ventilatorom growat.
To ti je poprilićno nezgodan prostor, a svi smo odma zapeli za širinu i duljinu, dok na visinu nitko nije gledao. Teško ćeš ga cijelog iskoristiti upravo zbog visine.


@Power

Ok, nije loš taj kalkulator. Samo, recimo za 2x600W piše 39474lux. 600W hps daje 90000lm x 2 ispada 180000lm. Lux nije isto što i lumen. Negdje sam pročitao, vjerojatno u temi o hps lampama kako preračunati lm-lux, ali nisam zapamtio, nije mi bitna informacija bila :)
Google vjerojatno ima odgovor, al neda mi se pitat :D još uvijek mi je nebitna info :icon_lol: