Drugi grow, CFL 50x50x100, domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2013
3
8
0
Pozdrav narode! Za pocetak, da se "predstavim" i nadam se da ce ovaj dnevnik bit koristan; za mene, kao i druge amatercine :) Inace sam clan vutre, mislin 4-5 god (uglavnom citao), al evo u svrhu dnevnika, otvorih novi acc preko tor-a, nikad dosta sigurnosti...

Ovo je moj drugi grow, prvi sam morao prekinut u drugom tjednu cvjetanja, radi cimera, iako su djevojke bile jako lijepe i zdrave. Konacno sam zivim, pa se nadam uz vasu pomoc dogurat do kraja.

Box (dio iskoristiv za rast): -50x50x100
-plohe: bijela sjajna (zafrka se, znam da je mat bolje)

Žarulje:
- 1x32w philips, cool daylight 6500k, 2150 lm

- 2x15w camelion, white 4000k, svaka 845 lm

- 2x20w osram, warm white 2700k, svaka 1160 lm

Kroz par dana ide jos 2x20w warm white, na bocne stijenke, a u cvjetanju planiram ostaviti sve ovo osim glavnu (32w) promijenit s nekom jacom warm white!

Ventilacija: za sad pasivna (otvorim vrata ormaru), al kroz par dana idu dva ventilatora, za ispuh planiram jedan radijalni od 100 kubika, na kojeg ce ici filter, i jedan slabiji za upuh, a na oba planiram potenciometre. Oko ovoga me posebno zanima vase misljenje!

Zemlja: 20% perlit, 80% zemlja agro citrus (supstrat za agrume): ph:5.0-7.0, N 150-250, P 100-200, K 100-300

Pitari (saksije): prvo su bile u jogurt casicama, sada posude 3l, planiram jos jedno presadjivanje u 5l..

Sjeme: domaćica, sve 4 različito sjeme

Djevojćice(nadam se): dvije provirile van zemlje 23.02, a druge dvije 27.03

Nadalje cu ih imenovat, 1, 2, 3, 4, s tim da su 1 i 4 ove sto su 23.02 uhvatile prve zrake svjetla!

Zalijevanje: svako 3 dana po 2 dcl vod

Planiram LTS. u prvom growu sam bio odusevljem metodom!

Pa evo i slika (od danas):

1.

2

3

4

Zajednicka

E sad dolazimo malo do problema, žutilo, da znam dušik, pri pocetku problema(oko 5.3), budala isao to rjesit gnojivom (za vegetaciju, puno dusika), i stvarno san malo stavia, doslovno da pokrije dno čepa, znaci to je 5-6 kapi, na 8 dcl vode, i to je jedino gnojenje, a isto su mi se pojavile smečkaste točke na 1. sad je li to od gnoojenja ili je voda kisela, neznam, ovih dana odo kupit lakmus papiriće!
U međuvremenu svatih da mi je hladno u stanu, pa im i to otezava absorbiranje dusika..
Tako da odvrnia sam grijanje, sad je toplo, i prijatelj agronom dao ideju, da pokrijem zemlju prozirnom plastičnom vrećicom, ko na slikama, da se lakse ugrije i korijen, al da ima zraka, pa nisu začlijepljene..

Eto to bi bilo to od mene, za sad. Svi vasi komentari, kritike i sl. su dobrodosli!! Eh da i dragi moderatori nadam se da ostajem s pravilnikom na ti :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
vegetaciju bi i maogao izgurati al cvetanje tesko, premalo svetla pa ja ima vise u pc boksu,
tebi treba bar 20k lumena a ti jedva imas trecinu od toga, eto po koja kritika inace lepo skockan boks :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj sije
15.03.2013
3
8
0
Fala na kritici, znas da san se i oko toga mislia, al pare stiscu, pokusat cu nagurat na 15k bar, a valjda kapne i koja nenadana para pa dodjem do 20.. A inace skockanog san nasa ka stari rastavljeni ormar 2 metra visine, i nosia ga sam priko pola grada do doma, i uspia napravit pristojan boksic, cak san ga s namjestajem uklopia, bas san ponosan :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
makni taj prozirni najlon,koristi se za klijanje sjemena koje je upiknuto direkt u zamlju. zamjeni ga sa crnim najlonom,on grije korijen. napomena:nisam agronom.




Uploaded with ImageShack.us
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dobrodošao (opet) na forum - Moj sije (super nick) :thumb:

Nisam ni ja stručnjak, ali nedavno sam gledao Vrtlaricu na televiziji. Ona je tegle od zime zaštitila omotavanjem tegli plastikom, ali mislim da nije prekrivala tegle.

Laički bi objasnio da je to zbog toga što je priroda korijena da ide uz rub tegle, a sama tegla zimi bude hladnija i od zemlje i od zraka.

Također mislim da u unutrašnjem uzgajanju naše biljke nije nužno pokrivat zemlju odgore prozirnom plastikom, jer osim što se tako zemlja sporije suši, postoji mogućnost da se ispod plastike kondenzira vlaga + toplina + svjetlo = bespotrebno stvaranje algi.

Iako si ti ostavio dovoljno lufta da zemlja diše, mislim da nisi puno napravio po pitanju zaštite korijena od hladnoće. :)

Dobio si dobre savjete od ekipe, ja bi još dodao da ti treba što prije neki vent (makar PC) da miješa zrak i njiše biljke (biljka treba konstantni vjetrić da joj dobacuje CO2), a onda ćeš moć još lampe približit. + obavezna regulacija pH vode .... tek onda možeš sigurnije tumačit žutilo listova kao eventualni nedostatak hrane. ;)

Želim ti makar jednu curu, sretno dalje! :)

edit: sad vidim da si zapravo neki stari član, u tom slučaju ne sumnjam u uspjeh i dobar dnevnik.
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
99
♪ Believe or not I'm not home ♫
ove ''tocke'' izgledaju kao burn od najlona koji je mozda povecao efekt zarulje, makni to...te zastite za odrzavanje vlage trebaju samo klonovima. Makar ovi listovi izgledaju kao nedostatak N ali to ti je skoro sigurno krivi pH, ak ga nisi mjerio nemozes nista drugo ocekivati..
 
15.03.2013
3
8
0
Ludilo savjeti! Đorđ, sta se tice najlona i tocaka, ne vjerujem bas da je burn, pa nije to folija, mislin da ne reflektira bas, pogotovo prozirni, a i ja san to mislia samo ka prvu pomoc dok ne ustalim temperaturu u stanu, da je konstantno toplo, a najlon je samo sluzia ka "efekt staklenika" da ugrije al opet ne stvara puno vlage pa je otvoreno, cisto par dana :) uff nadimljen san :D eh da najlon je u smeču :D

Usrmame, hvala na dobrodoslici i savjetu! ah da moj sije; obozavan te "100-mislene pojmove" :) A sta ste se okomili na najlon jadan :)Sad kad se ugrija stan ugrijala se i zemlja, a 3l zemlje se nece bas prelako ohladit, pa tako i dok je bilo hladno bas lako ugrijat, zbog toga je taj famozni najlon, bar san ja to tako nekako zamislia :)

Novo u boksu je da sam im okinia listove koji su skroz pozutili, da ne trose energiju na regeneraciju, to ok?
Izgleda mi da su se malo popravile i porasle, najlon je ubijen, ide nabolje..
Ovih dana postavim jos svjetla i neki ventilator sklepuzim, pa opalin jos par slika!