drugi grow(loše započet) (molim vas pokoji stručni savjet ako nije problem)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Trabaju ti barem 2 ventilatora, jedan da upuhuje zrak, jedan da isisava... Protok zraka je vazan zbog vlage i temperature vecinom. Stedne mozes koristiti kroz cijelo vrijeme rasta biljke (ukljucujuci i catnju). ovisno o velicini prostora di ces uzgajat ovisi osvjetljenje i jacina istog. recimo HPS 250W s reflektorom ide na ove dimenzije: duzina=0,5m, sirina=0,5m, visina=1,3m. s 4-6 stednih mozes pokriti jedno kuciste od kompa.

Citaj dnevnike i citaj i citaj i googlaj i citaj i citaj...
 
11.03.2011
12
0
1
38
citan i citan i svak ima neke svoje cake i tehnike,nema neke univerzalne cake kako i sto,normalno nitko ne sadi u istin dimenzijama i sl,ali sto cu,prvi indoor pa cu viti kako i sto,znan da glupani uce na svojim greskama,ali ocito to je meni jedini nacin da skuzin,prije je netko napisa da za moje dimenzije ce 5 stednih biti onako na knap pa cu tako i staviti a i budzet mi je taman za tu opciju,pa ako uspije uspije,ako ne onda strpiti se i napraviti box by the book koji ce biti za tih 5 stednih
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma nomalno da svatko ima neke svoje cake, u tome i je čar uzgoja. ali poanta je u tome da svi indoor groweri slijede neko univerzalna pravila: kvalitetan medij u kojem raste biljka, kvalitetna rasvjeta [bilo CFL, bilo HPS], voda, ventilacija. a sve ostale cake proizlaze iz konstrukcije box. netko stavlja reflektor, netko ne, neko ima ovu shemu, neko onu...al u globalu je sve to isto. prije engo ideš išta uzgojit indoor, prvo bi trebalo box sastavit, a za to se ima vremena, ako ne prije, onda kad su sjemenke na klijanju, pogledaj u moj dnevnik, odmah tu ispod tvog dnevnika, kakav sam PC box, a kasnije i pravi mali box sklepao u svega par sati...samo treba malo volje, nekakvo tehničko znanje nije bitno, osim osnova spajanja strujnih krugova za spojit ventilaciju i svjetla.
tako da alat u ruke, 6 daski ili stari ormarić neki, da nije premali i sklepaš box samo tako.
istina je, kako ti kažeš, da se na greškama uči, ali zato imaš tu nas na forumu da čim manje griješiš ;)
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
ma ja mislim sa normalnom ventilacijom(2 venta) ,nesto svijetla (5cfl),malo zemlje i vode bit ce nesto od toga...samo se nemoj obeshrabrit ,citaj ,slusaj,
kreni u izradu i da vidis ...svi smo mi na greskama ucili... ;)
kako kaze osiris -to se da sklepat u jedan dan...i onda:watchplant: samo hrabro -Pratim!
 
11.03.2011
12
0
1
38
decki fala na podrsci ;) ,prvo cu staviti u ormar,pa onda nesto usputno izraditi ako nabavin materijala staviti u box,ali ja glupan se sitin tek sad zasaditi a fax mi je do 17.6 grrrrr ...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo si lose skontao akohoces hps onda sa njim od pocetka do kraja gajis,, nemoj se zalecati sa stednim nije pravilo nikakvo da sa stednim radis vege ..... znaci hps je bomba za vegge i cvetanje bolje od stednih...
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ako već uzimaš HPS, pokušaj skupiti i za MH pa radi vegetaciju s njim, a cvjetanje sa HPS
Koliko znam to ti je najbolja moguća kombinacija :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....je al gledaj da je to i najskuplja investicija, jer HPS u malom prostoru trazi CT pa to sve trazi jacu ventilaciju itd......iako je po meni HPS isplativiji pa makat 70W.....ja sam svoj set 250W platio 370 kn a sad racunaj kolko ti je 7-8 CLF-ki=cca 250 kn plus grla, kabel, pa sve to treba lijepo poslozit tog ima dosta a HPS je jedan i daje puno vise lumena od CLF-a.....po meni najisplativija investicija za all around sijalicu.....

....to sta kazes da MH uzet za vegu a HPS za cvjetanje najbolje je i po meni nije neka investicija al ako nemas love dobar je i HPS a kolega je kratak kao i vecina tako da ce HPS odradit posao.....

kifnjeta-samo polako, puno citanja, manje glupih pitanja jer je sve prozvakano milione puta, stvarno al stvarno tu sve pise, ako ovdje neces nac odgovor na pitanje onda neces nigdje......

.....i polako u sklapanje boxa, ja sam vise od mjesec dana konstantno citao dok me oci nisu pocele boljet i sve je to u pocetku bilo previse informacija koje nisam mogao poslozit, al sve to dode na svoje, samo nemoj zurit, jbg ja nocima nisam spavao nego se ubijao razmisljanjima kak ovo kak ono.......citaj citaj razmisljaj kombiniraj al samo polako jer zurbom ces samo uzalud bacit pare a i uslovi nece bit bas neki....
 
11.03.2011
12
0
1
38
evo,ovako san to zamislio u glavi,samo me jedino brine kako izvesti ventilaciju uglavnom bacite oko pa recite valja li to cemu,
fotografija0109.jpg


http://img402.imageshack.us/i/fotografija0109.jpg/

naravno sijalice idu jos doli,jos obloziti necim,neznam koliko kosta ona zastita za auto i jeli je prodaju u metrima ili vec gotove,mislio sam ili mat stranu alu folije ili suprotnu stranu ukrasnog papira,i staviti ventilator u kut koji ispuhuje ali neznam kako monirati onoga koji upuhuje?osim ga montirati u onu pregradnu dasku,ali nemam ubodnu pilu,ili ici kod stolara pa da on to rijesi?
pozdrav
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
mozes kupit i u boje i lakovima mat bjelu samoljepljivu foliju ona ti ima 80% reflekcije to je meni ok kod mene kosta 13-14 kn po 1mx0,5m
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
kifnjeta je napisao(la):
decki fala na podrsci ;) ,prvo cu staviti u ormar,pa onda nesto usputno izraditi ako nabavin materijala staviti u box,ali ja glupan se sitin tek sad zasaditi a fax mi je do 17.6 grrrrr ali bar ce mi ovo biti poticaj da upisen iducu godinu a ako Bog da onda cu cijeli stan napraviti u jedan veliki box :) :)

Jeben ti je poticaj da upišeš sljedeću godinu, uzgoj je hobi i zajebancija, faks ti je budućnost i nemoj pisati ovdje o velikim i megalomanskim idejama uzgoja jer ćeš dobiti ban (samo za osobne potrebe)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
kifnjeta je napisao(la):
evo,ovako san to zamislio u glavi,samo me jedino brine kako izvesti ventilaciju uglavnom bacite oko pa recite valja li to cemu,
fotografija0109.jpg


http://img402.imageshack.us/i/fotografija0109.jpg/

naravno sijalice idu jos doli,jos obloziti necim,neznam koliko kosta ona zastita za auto i jeli je prodaju u metrima ili vec gotove,mislio sam ili mat stranu alu folije ili suprotnu stranu ukrasnog papira,i staviti ventilator u kut koji ispuhuje ali neznam kako monirati onoga koji upuhuje?osim ga montirati u onu pregradnu dasku,ali nemam ubodnu pilu,ili ici kod stolara pa da on to rijesi?
pozdrav

e ovako...
nije ti loša ideja, iako bi možda bilo bolje da cijeli ormar pregradiš, a makneš ove ormariće. sijalice bi bilo dobro staviti na reflektor neki, koji objesiš na lance ili na nekakvu sajlu pa da ga možeš spuštati, ovisno prema potrebama. na box tih dimenzija bi ti se definitivno više hps isplatio...al kak je kriza svud, pa i kod tebe, znam da je malo problem HPS komplet kupiti. kaj se tiče reflektirajućeg materijala, slobodno možeš staviti zaštitu za vjetrobransko staklo...ne prodaje se na metre, nego je kupiš u standardnim dimenzijama, pa je režeš prema potrebi...jedna ili dvije će ti biti dovoljne. što se tiče ugradnje venta, nije nužna ubodna pila. zacrtaš na dasku položaj ventilatora, bušilicom izbušiš rupe za vijke i onda manjim svrdlom probušiš brdo rupica kroz koje će prolaziti zrak. za pregradnu dasku ti je odlično rješenje HDF ploča (one bijele ploče koje se stavljaju kao stražnja stijenka ormara), debljine 3 mm, koja ti košta cca 100 kn za ploču dimenzija 2800*2070*3 mm, a ako ti je režu gdje kupuješ, onda će ti je naplatiti po m2. ako ćeš to kupovati, onda ih možeš pdmah zamoliti da ti naprave rupe za ventove, samo im sve napišeš kojih dimenzija bi bile rupe i tako to...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
mozes kupit i u boje i lakovima mat bjelu samoljepljivu foliju ona ti ima 80% reflekcije to je meni ok kod mene kosta 13-14 kn po 1mx0,5m

neznam bas za boje i lakove. ja sam ih prosao 15 razlicitih i u nijednoj nisu imali bijelu foliju, samo prozirne!
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
nemoj se zahebavati sa tim...odi i kupi reflektirajucu foliju za auto šajbi i sa tim obloži unutra. Jako se lako reže i lijepi sa tim. best buy
 
11.03.2011
12
0
1
38
@ osiris: pa mislio sam bas na taj reflektor ali sijalice mogu spustiti jer cu uzet visak kabela pa da mogu dizati i spustati kako bude potrebno pa mi nije potreban taj reflektor
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
daj pročitaj malo o uzgajanju i nauči šta biljci treba. ako mislis imat dobru vutru onda ulozi truda i ljubavi. to je ti je isto ko da si pekar i zelis najbolji kruh a ne stavis soli, ili ko da si mehaničar pa složiš generalnu bez da nauljiš nove prstenove i leteće lezajeve, ili ko da si elektricar pa na novom električnom spoju izostavis neku izolaciju, ili ko da si ribar sa šupljom mrežom.
kakav si to uzgajivac bez znanja o potrebi biljke koja nam je dana Bogom.
nemozes biti vjernik bez vjere isto tako nemozes slusati ove pametne šta su uspjeli izvuci 30 grama pod cfl žaruljama pa se sada napuhavaju kompa, otvori početnu stranicu i kreni, imat ces bolji, veci, kvalitetniji grow i najbolju kolekciju cvjetova u otvom okrugu.
sada je outdoor sezona, posveti se tome, sve ide sporije ali prirodnije, naučit ćeš puno vise. odaberi pravu sortu pa ces dobiti i pola kile po biljci, a i to nije puno ako joj pruzis sve.
sretno i hvataj se čitanja.
 
11.03.2011
12
0
1
38
svejedno 30g nije sića,mozda tebi je ali meni sigurno nije,znam da je outdoor sezona i ima san vec iskustva s time ali i sam si reka da traje duze,pun k duze,tako da i da uspijen izvuci 30g sa cfl-kama tuci cu se nogom u guzicu jer cu ipak imat plod svoga truda i svojih novaca nemore nista zamijeniti,samo da ovaj đir nesto uspije pa onda drugi cu raditi by the book,hps...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com

nemaju svi uvijek uvjete za outdoor. em nemam nigdje nikakav sajt u blizini, a ono što je dalje su državne šume, i kad se vozimo okolo na bajkovima, svako malo viđamo lovce, lovočuvare ili pak šumare...tak da nije svakome idealno.
a druga stvar, dobit 30g, svoje vutre je neprocjenjivo, za sve ostalo, tu je mastercard.

kifnjeta, reflektor, ili bar neka reflektirajuća površina ti je bitna, da ti se svjetlo ne rasipa. prema planu tvog boxa vidim da sijalice planiraš držati okomito, a na taj način ti se puno svetla rasipa bezveze.