drugi grow(loše započet) (molim vas pokoji stručni savjet ako nije problem)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2011
12
0
1
38
znači umjesto bacanja sjemenki u smeće odlučio sam se poigrati sa čarima uzgoja,prvo je tu bio plan o nekom indoor uzgoju ali nakon pomnog čitanja foruma odlučio sam ipak dati prirodi malo posla,a i sami proces je lakši i jeftiniji ali i rizičniji,znači sad izgleda ovako(stvarno su slike turbološe ali mislin da vidite o čemu se radi)
fotografija0098w.jpg
http://img684.imageshack.us/i/fotografija0098w.jpg/

http://img97.imageshack.us/i/fotografija0100.jpg/

do sad san ima jedan outdoor grow ali je završio bezuspješno(2 tjedna prije branja spot je provaljen,sad neznam slučajno ili u namjeri da se nađe ali nema veze onaj tko god da je nije omastio brk) uglavnom ovako stoje stvari:
-biljčica je stara 5 dana
-u tih 5 dana je bila nešto na suncu nešto ispod sijalice(od jučer je na režimu 18/6)
-svjestan san da je ovaj moj način turboprimitivan ali sad stoji ovako trenutno dok ne ide u prirodu
-trebala je ići sutra u divljinu ali puše jugo i zovu loše vrime,pa sad neznan dali da je svejedno stavin vani pa je zaštitim ili da stoji ovako pod sijalicom dok se vrijeme ne uljepša
-jedino me brine što nakon 3 dana je došla na ovakvu visinu i od tad ni milimetar dalje

prvenstveno kritike dobrodošle,kako i što dalje(pohvale nemogu očekivati)

pozdrav :icon_lol:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
prvo, preporucam da dok poraste preko ruba case da dopunis zemlju, do vrha!
Mislim da sam negdje na ovom forumu procitao da biljka moze biti u box pod zaruljom sve dok se ne odlucis da ju stavis van (u prirodu), ali da ju postepeno treba privikavati na vanjske uvjete. Znaci kad poraste barem 3 ili vise reda ostrih listova onda ju svaki dan stavis malo van da se privikava na okolinu i svaki dan taj period kad je vani produzavas.

Ja mislim tako raditi uskoro jer je kod mene vrijeme jako nestabilno do kraja 4. mjeseca, a ne prozoru ju ne mogu imati. da ju onda cim prije stavim van.
 
11.03.2011
12
0
1
38
ali ako stavin zemlju do vrha čaše taman ce listovi biti samo na površini,možda 5 milimetara bude stabljika van,a procita san da treba ostaviti centimetar-dva prostora,iako se ovo nemore nazvati box,ali ajde nema veze,drzati cu ovako jos par dana ako bude pomaka,ako ne onda u prirodu jer stvarno mi je cudno kod prvog growa(outdoor) iz dana u dan bi se vidile razlike,ali ima jos vremena ako ovo ne uspije onda iducih max. mjesec dana klice zabijati u zemlju(valjda ce jedna izaci)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Radije ispočetka, po mom nemoj da se mučiš nepripremljen, ili da biljku ne mučiš. Pretpostavljam da imaš običnu žarulju sa žarnom niti, ako je mogla bi se samo izdužiti jer je praktički beskorisna. Nabavi par sjemenki da ne ispadne muška pa propadne godina. Informiraj se malo na forumu kako i šta, radije listaj osnovne teme 7 dana i upijaj i bit če jednostavnije. Trebaš dobru provjerenu zemlju koja se večinom koristi itd.
To šta pričaš o zemlji do vrha čaše...trebao si odmah do vrha. A kad se izduži tako trebat češ zemlju 5cm poviše čaše da se ne slomi stabljika:)
Govorim napamet zato polako, bitna je dobra osnovna priprema, i kasnije bez panike samo je maziš i paziš.
 
11.03.2011
12
0
1
38
da,obična žarulja od 100w dali bi štedna imala kakav bolji efekt ili je isto? a za sjemenje sad neman vremena a ni love za naručivanje sa aliena,a zemlju lako rješin(ima susjedskih vrtova) ali ako mi je prvi grow bio (skoro)uspješan a to je bilo ono stvarno sram me pisati(biljka je još kao klica bila presađivana vamo tamo,pa posli sveukupno negdi 5 puta san presađiva) pa je na kraju ispala lipa biljkica,pa kažen zašto nebi ni ova,iako ima puno čimbenika zašto nebi uspila,ali inače san optimist pa ću probati,pa što bude bude,ako Bog da biti će updejtova :) ako ne,onda skupiti neku lovu i probati indoor
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Drži je radije više na prozoru a manje pod tih 100w, presadi u crni pitarić sa više zemlje, ne zalijevaj previše ali da bude vlage, nakon juga zovu kišu pa buru tako da ćeš još malo ćekati sa tim vani. a u međuvremenu nabavi još kakvu sjemenku i počni kopati rupe. Sretno
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
obična žarulja od 100w dali bi štedna imala kakav bolji efekt ili je isto?
Jao,pa ni slova nisi pročitao na forumu a otvorio si temu:)) Da,štedna može poslužiti za indor (opet ovisi kakva i kave boje/oznake ima). Sa 4-5 štednih se uzgoji jedna biljčica i dobije...5-10g recimo. HPS je idealan, to je ono žuto svjetlo sa rasvjetnog stupa šta obasjava ulicu. Ne valja sve, ali na forumu ima dovoljno informacija. No tebe to ne zanima trenutno.
ima susjedskih vrtova
Neznam šta s ovim misliš, ali zemlja iz vrtova je sranje. Odi u neki centar i traži composanu ili terramagmu. Pretpostavljam nikad čuo, zato polako na čitanje, sve možeš nači tu na forumu, a napisao sam i previše.
 
11.03.2011
12
0
1
38
decki fala na odg. a sad mi nema druge nego poslušati iskusnije i skupiti što više sjemenki pa da budu do max 5.4 u zemlji(nadam se da nije to prekasno) i iznova...a ovu malu ću ostaviti pa viti što će biti
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
sori greenpower,ali neki su uspjeli sa 4-5 stednih dobiti 30ak gr.po biljci...sam citao... ;)
EDIT: cak sam i ja kao pocetnik dobio 20 gr.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
ma nije bed-nisu TAK lose.. osobno,su mi stedne cak bolji izbor zbog potrosnje,grijanja i mjesta...
ali su HPS i sl. lampe naravno bolje...za yield

Edit:mad: kifnjeta: svakako nadodaj zemlje... i dodaj cfl(stedne zarulje),jer s obicnom
zaruljom ce tesko rasti...uzgoji ju malo- vegetiraj ju pod barem 4 CFL od 23w (3 # 2700K, 1 # 6500K)
nekih tjedan dva pa onda van s njom...ili sklepati box...hehehe.. samo nastavi ,bas me zanima sto ce bit...
sretno!:thumb:
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
hahaha-ma tocno!!-:thankyou: sta ja to pricam ...napusen,hvala na ispravku... Da ,vege vise 6500K, a u cvjet. vise 2700K.
 
11.03.2011
12
0
1
38
decki fala na odg,a biljcica ide sporo ali sigurno ovi siljasti listovi su narasli koji milimetar,by the way koliko kosta stedna zarulja?
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
pa imas ih od 35kn(5eur) pa do 100kn(15eur)..u ducanima sa rasvjetom,nekad u zeljezarama i slicnim ducanima ,bauhaus ,baumax...itd...
 
11.03.2011
12
0
1
38
decki,nakon duzeg razmisljanja odlucio sam se ipak za indoor evo boxića :) http://img153.imageshack.us/i/fotografija0108.jpg/
znaci plan je za pocetak staviti ih na ormarice pa kako budu rasle(daj Bože),e sad imam problem pa mi recite molim vas sto je bolje:
-4ili5 štednih svaka po 23w ili
-2 ovakva reflektora po 150w treći u prvome redu http://search.mywebsearch.com/mywebsearch/AJimage.jhtml?st=hp&searchfor=reflektori&ptnrS=ZNzfb010YYHR&ptb=D8B2BFFC-858B-4AC8-91A9-20588C3E9D7B&n=77cfb95f

razlika u ukupnoj cijeni je mozda 50kn max. u korist stednih ali ako su bolji reflektori onda mi nebi bilo bed dati 50kn više ali da bude bolje.stavio bi neki ventilator unutra posto nesmijem praviti rupu u ormaru i posto nesmim farbati unutrašnjost stavio bi alu foliju.ako ima koji bolji način i u čemu griješim slobodno recite

pozdrav
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pricekaj malo da skupis informacije nemoj se zaletati.. posto sad mozes i napolju da sadis pa steknes malo iskustva a do zime mozes nauciti svasta pa sklepati lep box..
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
moje misljenje -ove reflektore nikako,mislim da nisu pravi spektar i daju previse topline...
ako mislis raditi indor u tome boxu radije 5 stednih od 23w i nemoj obicnu foliju stavljat ,nego onu foliju za vjetrobran (sofersajbu)..

a i mislim da ces morati imati neku izmjenu zraka u boxu...
 
11.03.2011
12
0
1
38
ok,fala na odg,znaci koliko sam skuzio stedne u fazi vegetaije a hps u fazi cvijetanja,a svjestan san da treba stati na loptu lipo sve prouciti ovo,ono ali zelja je jaca od mene i to bi trebalo biti gotovo do 7-8 miseca pa san zato malo naporan :)


edit:znaci ipak bi trebalo buzati ormar ili je jedan ventilator dovoljan da puse pa nekako da taj zrak odlazi nesto iskemijati?