Drugi grow, prvi dnevnik,130wCFL pa 150wHPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Zbog polne diskriminacije (koja je veoma izrazena u ovom nasem hobiju:icon_lol:) moram da pocnem ponovo. Prethodni grow je bio relativno uspesan osim pola biljke jbg:



Sad idem sa 2 pa su sanse valjda malo bolje.

1) Razina iskustva: znaci da ponovim ovo mi je drugi grow

2) Lampe: u vegetaciji 2x65w CFL 6400k, ukupno 8000lumena a za cvetanje 150w HPS

3) Posude/vaze/pitari/saksije: prvo u saksije od 1l pa posle u 5l ili 7,5 nisam odlucio jos ali zbog prostora verovatno od 5l

4) Mješavina zemlje (soil mix): zemlja Terra magma, sad mogu da kupim neki agro perlit ali prodaju samo 100l dzak i vermikulit

Ostale stavke iz "uputstva za upotrebu" jos ne mogu da popunim jer nisam stigo do njih :icon_lol:.

Stavio sam u casu sa vodom dve semenke da odstoje preko noci pa sutra u vlazan ubrus i td. dok proklijaju, posle idu u saksije od 1l, pa presadjivanje u vece. Semenke su od proverenog coveka, cije misljenje i iskustvo postujem. To je njegovo seme znaci nije naruceno.

Sto se tice ostalog, box (mada zbog necijih box-eva koji su stvarno profi ja ne bi mozda trebao da ga tako zovem) je 35x40x70cm s tim sto mogu visinu da povecam do 160cm ako bude potrebe i ako naravno bude neka zenska biljka. Ventilacija: jedan 80mm cooler made in PRC od 2e (inace ih izbegavajte jer pocnu da se cuju kad se upale) koji izvlaci vazduh iz dela gde su lampe, jedan 80mm cooler, od 5e marke cooler master koji je mnogo tisi i vredi razlike u ceni, ubacuje s donje strane vazduh u box i jos jedan cooler (naravno ovaj skuplji i tisi) koji je zakacen zicom i duva po boksu (zicom je zakacen jer mi je lakse tako da ga podesavam gde da duva). I to je za ove CFL sijalice sasvim dovoljno da odrzava temperaturu na 22[SUP]0[/SUP] . Kasnije za HPS ide DOSPEL aksijalni ventilator 120mm 20w i 49Pa. Za ovaj imam plan kako da odradim prigusivac (naravno ideja uglavnom sa ovog foruma) i filter. Filter radim na principu onih filtera za aspirator sa aktivnim ugljem, naravno malo improvizacija ali o tome kasnije. Box je unutra oblozen reflektujucom folijom za prozore - onaj ogledalo sistem kod prozora koji reflektuje svetlo pa je u sobi prijatnije:knockknock:. Nije jeftina pa bi mogo neko iskusniji da da misljenje o njenom ucinku jer ako povecavam visinu trebace mi jos te folije pa da ne bacam pare na nju ako je neka druga bolja. Okrenuo sam ceo ovaj j**eni grad i ne mogu da nadjem mylar ali me neki trgovci ubedise da je ova cak i bolja (a trgovcima ne treba verovati).
Oko djubriva se jos lomim, ne mogu da nadjem plantelu a vidim da je dosta ljudi hvale, ali naci cu nesto - ima do toga jos.

I to bi uglavnom bilo to za sad. Nista jos nije konacno tako da sve preporuke, misljenja, sugestije prihvatam.

PS: ovaj dnevnik je moj mali doprinos sajtu gde sam dosta naucio.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
prvo pa musko ;) ajd sretno dalje, a ako te nervira "polna diskriminacija" predji na fem. seme :)
inace, biljka izgleda ok, izvuci takvu curu pa da vidis sreca, sreca, radost :)
edit:
stigoh procitati sve, meni box deluje skroz ok, definitivno upotrebljiv, ako zatreba neka izmena to lako ide u hodu, sa takvom folijom nemam nikakvog iskustva, ako neko ima nek javi, ako ne naucicemo nesto od tebe (jedino sto vidim je da je kao ogledalo, nadam se da te nece muciti hotspotovi), ako kreces sa cfl ne zaboravi da biljke drzis blize lampama, pogotovo sto imas i staklo, slobodno stavi na ne manje od 10ak cm, verovatno moze i blize, ja sam moje drzao na 3~5 cm, proveri temperaturu... temp. nek te ne brine, moze slobodno da bude visa od 22, ja bih ti cak i savetovao, drzao sam biljke i na 34~35 bez stakla i venta i super su bile (ne kazem da ti moras ici do 34, al digni bar na 26~28, moj savet), dobro je sto si krenuo sa dve, vidis kako jedna zna da oduzme vremena a onda te bas i ne nagradi ;)... ako ne budes zadovoljan kako napreduju biljke stavi hps, a cfl mozda mozes i sa strane da dodas, to opet zavisi od temp. koju ces imati, samo furaj, ako je terramagma u igri ne moras gnojiti prvih 3~4 nedelje, ja retko gnojim dok ne procvetaju, al doduse nemam tu visinu na raspolaganju, i dobro je sto imas mogucnost povecati visinu ako zatreba
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....upravo to sto matija kaze ako ti visina dozvoljava digni na 160 i ubaci i HPS i CFL od pocetka do kraja i moze samo bit bolje.......
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ne mogu da uguram sve tri sijalice unutra, ove CFL su oko 10cm siroke i bile bi na 2cm od HPS pa me strah da ih ne istopi. Nemam CT j**iga a ovaj najmanji sto se prodaje je dugacak 40cm. Jedino da ga uzmem pa da izbacim deo van ormana sa zadnje strane. Ili da kupim manje CFl. Smislicu nesto dok biljke proklijaju. Mada i da ide samo HPS nece da bude lose valjda.
A mogu i samo jednu CFL i da pomerim HPS u stranu posto je na sredini sad.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ma sve se da nagurat samo treba malo maste.......HPS u sredinu a CFL sa svake strane jednu i pici misko.......
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
A malen je prostor ali se moze. CFLku mozes drzati 3cm od biljke, nece joj nista biti, makar bi bilo bolje 5-8.
Uguraj ih obje pa zuri u njih 2 sata, ako izdrze tolko onda mogu :D Ako krepaju, hhehehehhehe, kupi nove :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
e sad, imas od 65w, pa su malo glomazne, kontam... da su npr. od 30w ja bi ih stavio bocno u box, ispod stakla, a hps gore iznad stakla... mada mislim da ce i hps odraditi posao sasvim korektno, a opet, mozes probati i tako kako si zamislio, vege sa cfl (ja sam zadovoljan njihovim ucinkom u vege fazi u pc-boxu) a onda hps za cvetanje, probaj, bar ces znati za sledeci put tacno kako od starta
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Sretno!

Samo jedno pitanje. Kako mislis 6400K ukupno? Pošto nema smisla zbrajat Kelvine, nije mi jasno. Imas dvije od 3200k ili dvije od ~6400? Ili je samo zarez bio na krivom mjestu pa se ovaj "ukupno" odnosio na lumene? :D
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Hahaha! E jbg zarez je na pogresnom mestu. A ja tamo nekom objasnjavam sta je sta :D
Popravljeno hvala na skretanju paznje :)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo seme proklijalo i jutros izaslo iz zemlje.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/137/fotografija0075.jpg/] [/URL]

18.4. uvece stavljene u casu sa vodom, 19.4. prebacene u mokri toalet papir (perfeks - lakse se brise) i tu su stajale oko 24h i zatim 20.4. prebacene u saksije sa zemljom (Terra Magma). Juca sam ih primetio kako se pomaljaju iz zemlje a evo jutros izasle skroz. Mislim da ih je malo usporilo hladnije vreme. Sad idu pod CFL samo jos razmisljam o rezimu svetla mada najverovatnije idu na 18/6.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sto blize lampama (oko 5cm. al proveri temp. obavezno, ne znam kako "greju" te od 65w) i ne zalivaj narednih dana (deluje prilicno mokro), 18/6 je sasvim ok, sretno
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Imam staklo i jedan 80mm kuler i to resava temperaturu. Cak moram da iskljucim kuler za ubacivanje vazduha da ne bude mnogo hladno. A zemlja ne da drzi vodu nego svaka cast. Videcemo dalje ali za sad zalivanje 1 nedeljno je sasvim dovoljno - kako mi se cini.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo najzad sam naso i:



Necu jos da djubrim nista ali nisam mogo do sad da je nadjem pa reko da se obezbedim.

PS: izvinjavam se na pogresno postavljenim slikama, evo sam popravio.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo mali foto update (4. dan od klijanja):



Sve ide OK za sad, samo se razmisljam da dodam jos jednu CFL. Moze da stane, jedva. A dodao bi jos jednu da dodam jos koji lumen, a i malo da dignem temperaturu Samo sam u nedoumici posto je jos vegetacija, dal da bude isto 6400K ili da dodam 2700K?