Drzavni organi i kanabis sa malom kolicinom THCa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Pozdrav ljudi, vec dugo se pitam kako drzavni organi reaguju na strainove koji po zakonu spadaju pod one legalne. Na primer u Srbiji se konoplja moze gajiti pod uslovom da bude ispod 0.3% THCa. Sta bi bilo kada bi ljudi narucili CBD Therapy strain koji moze proci ispod te granice? Da li bi se to smatrao legalnim uzgojem i ako ne kakve bi bile posledice, da li bi se teretili takodje kao i sa kanabisom izvan zakona?
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Procitaj i bice ti jasnije. Ukratko bilo sta da zasadis u teoriji podleze clanu 246. krivicnog zakonika, u praksi zna svasta da se desi.
 

Prilozi

  • pravilnik konoplja.pdf
    131 KB · Pregleda: 9
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Citao sam pravilnik zato me i zainteresovalo ovo :)
To da mora od instituta znam, ali realno gledano biljka ispod 0.3% ne podleze krivicnom gonjenju?
Ako se nadje neko strucan bice dobro! :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A šta če ti netko stručan i ne kužim koja je poanta teme?
Ispod 0.3% je industrijska konoplja za koju kako ti je več napisano također treba dozvola.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Terete te normalno kao i za svaku drugu, broj stabljika i sjeme se mora prijaviti nadležnom institutu i ako oni odobre nakon testiranja dobiješ zeleno svijetlo. Da preskočiš tu proceduru možeš uzeti i industrijsko sjeme koje je institut odobrio. Sve ostalo je ilegalno, a za takvo znamo šta sljedi.
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Izvinjavam se, ali stvarno kako je moguce da ti nije jasno kad sam sve lepo napisao. Legalno uzgajanje konoplje/kanabisa ne postoji van ovog pravilnika, znaci ne postoji bez dozvole.
Jos jednom: Bilo sta da zasadis u teoriji podleze clanu 246. krivicnog zakonika(u Srbiji posto vidim da si iz Srbije), u praksi zna svasta da se desi.

U teoriji se tretira isto, u praksi mozda moze imati uticaja. U praksi svasta moze imati uticaja, a ne mora. Ne vredi diskutovati sta bi bilo kad bi bilo. Znaci jedino sto od ove teme moze da ispadne je da se ubaci neko ko je 'pao' pa je pokusao na tu foru da se izvuce. Bilo kakva diskusija je bespotrebna i samo zatrpavanje foruma jer ti je na pitanje vec odgovoreno, a ti ga samo postavljas iznova i iznova.
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Ja stvarno ne znam sto je cudno kad neko postavi pitanje koje mu nije jasno ili ono sto ga zanima ma koliko god zvucalo cudno. High Above i ti i svi ostali zapamtite da glupo pitanje ne postoji vec samo glup odgovor i da se vi stariji iliti iskusniji cenite po odgovoru mladima.
Primetio sam da u poslednje vreme stvarno vise niko ne moze napisati nesto sto ga zanima da ne dobije kritiku po nosu.
Mozda te ja nisam najbolje razumeo pa ti se cini da postavljam isto pitanje iznova, valjda sam i ja covek koji moze nesto pogresno protumaciti ili razumeti?
Ima nas koji smo mozda malo otvorenijeg uma od vas od kojih ocekujemo odgovore ali ipak ne poznajemo materiju ove teme dovoljno.
Ne zelim da mlatim praznu slamu, dobio sam odgovore i hvala vam, mogli ste isto tako biti korisniji sebi i drugima i izostaviti neki put bespotrebnu kritiku ili iscudjavanje sto je neko drugaciji od vas.
Sve u svemu ajde da se potrudimo da kvalitetnih odgovora ima malo vise iz kojih moze da se nauci mnogo toga :)
Ja bih zamolio da ovo ide u lock ako moze.
EDIT:
U prevodu ugledajte se ovog puta na No Joke, decko je dao odgovor krajnje profesionalno i objasnio sve u par reci..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric