Duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja koristim zlatni dukat...ne znam jel ima kod vas... Meni je poprilicno lagan i ne grebe grlo previse...a jedno pakovanje za 30kn(4 eur) mi drzi par mjeseci...
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
@HighBadger: Najslabiji je Svijetlo-plavi DRUM. Nemoj se zeznuti i uzesti tamno-plavi, on je vrlo jak.

Btw. Kod duhana, sto ga tanje smotas to ti je jaci za pluca, pa razmisli.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ja ne pusim kupovne cigarete ali s vremena na vreme kupim aromaticni duvan za lule. Firma Stanwell.

Imam lulu i ukus tog duvana kada se pusi iz lule je fantastican.
Nije ni priblizno jak kao kupovne cigarete a ima odlican ukus i aromu.
Ja obicno motam cigare od njega i obiicno kad god zapalim u drustvu cigaru svi traze odakle se oseca cokolada, kapucino, vanila itd jedva ljudi poveruju da je to duvan :)
Jos cekam da sretnem nekog kome je palo na pamet da mota aromaticni duvan za lulu u male rizle ali eto ja samo to pusim ali retko jer za sad nemam zavisnost ni od cega...osim cokolade :D
Mesavina koja mi se najvise svidja od Stanwella je Melange ali probao sam i Vanilu i ona je ok.
pipa-dohany-stanwell-melange-50g.JPG



U Beogradu ima da se kupi sad i po nekim trafikama i u *******(zla je
skuplji) ali trebalo bi da ga ima svuda po prodavnicama duvana.
Jedini problem je sto je krupno secen pa mora da se teze mota ili da ga usitnite. Duvan je vlazan (za lulu je...) pa duze gori.
Cena je oko 5-6e i to je za pakovanje od 50g kao ovo sa slike.
Ko mesa sa duvanom preporucujem ovo ako mozete da nadjete. Od svih ljudi kojima sam motao ove cigarice mozda jedno ili dvoje ne vole ovaj duvan a namotao sam ih se... :rolleyes:
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.322
27.260
1.098
Trøndelag
dok sam pusio kupovao sam golden virginia (zeleno pakovanje sa zip vrecicom),i mogu reci da je to jedan od najboljih koji sam probao a da ga ima kupiti kod nas.
jos bih izdvojio george karelias i van nelle,vrhunski duhani,a najbolji koji sam pusio je american spirit (santa fe) perverzija od duhana ali nema ga u hr,barem ga ja nisam nasao.
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
da, i ja sam jedno vrijeme pušio golden virginia, također mislim da je jedan od najboljih sto se moze nabavit...george karelias je isto do jaja, fin za pusit i fin miris ima, a sto se tice cijene i kvalitete mislim da je tu Bali Shag najbolji, 22kn košta, a dobar je, probo sam žuti i plavi, oba su dobra, a imaju još i bijeli i crveni njih nisam probo...znači kad god ima uzmem Bali shag, a kad nema, ili George Karelias ili Sauvage, on je 25 kn a nije tako los, ok je...i puno vise se isplati duhan, on mi traje 5-6-7 dana, dok kutija cigara pukne za dan i pol, dva :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.097
358
Pušim zeleni Zlatni dukat, a godinama sam pušila bijeli Bali Shag, i Artistic, duhan je poskupio. Z.D. s 23 na 28.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
uzeo neki dan kilu domaćeg duhana za 120 kn,žena i ja ćemo to dimit mjesec i po-dva,a da cigare kupujemo tu bi svotu potrošili u 3 dana,pa ti vidi jel se isplati ;)

ali i bez obzira na cijene,današnje cigarete su šrot,od duhana nemam ni onaj šugavi šlajm u grlu nit kašljem ujutro,dok sam od cigareta redovito pluća iskašljavao.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nevalja ti farmeru domaći handu na našim prostorima, je da nema kašlja od njega jer nema ni otrova kao u cigaretama al nam je duhan bože sačuvaj, pogotovo trubu smotati s tim domaćim duhanom ubija užitak pušenja. I krate dosta ti lopovi što šveraju handu, oni vele kila, baci ga na vagu pa ćeš vidjeti koliko su te skratili. Pušio sam ja to dvije godine prije nego sam ga skroz zamijenio sa vutrom.
Što se tiče cigareta i tu vas krate, prije je jedna cigareta težila 1 gram, sad je oko 0,80, tako da i vas i duhanska industrija sustavno vara, a da niste svijesni toga.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
jbg,znam da je tako,da hoće skratiti,veli frajer pola kile,a ono s kutijom nema pola kile. :)
al imam sad štelu za dobar duhan,čini mi se da je virovitički,i lijepo na vagi pokaže 1,05/1.10 kg ;)
što se tiče domaćeg duhana,treba izbjegavati one svjetlije varijante,one k**cu ne valjaju.iz iskustva znam da ovaj domaći duhan je bolji što je tamniji,a upravo takva je ta sorta koju nabavljam.a što se tiče frule i duhana,jbg navikne se čovjek,sad mi je nezamislivo uzeti recimo kutiju cigara pa s njima motat frule.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Da li je veca zarada drzati prodavnicu i prodavati duvan nego kutije ,paklice cigareta,jel zna neko?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ostavio cigarete, negde polovinom osmog meseca prošle godine i ponovo propušio, pre nekih mesec dana , konjina. Sedeo sa društvom, malo se zapili, malo duvke, jedan drugar puši DRUM, meni zamirisalo, daj jednu i gotovo. Posle dva dana kupio kesu, i filtere, dve na dan, pa četiri, pa šest i gotovo.

Uglavnom, moram sebi konačno priznati da sam teški nikotinski zavisnik.



A miriše lepo, kakvu su mu hemiju ubacili da ima takav šmek nemam pojma. I još jedna stvar, lep je osećaj motati pred svima, pa makar i duvan. A volim da motam, šta ću.

Gotovo je sad ...
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.322
27.260
1.098
Trøndelag
Hooker je napisao(la):
Ostavio cigarete, negde polovinom osmog meseca prošle godine i ponovo propušio, pre nekih mesec dana , konjina. Sedeo sa društvom, malo se zapili, malo duvke, jedan drugar puši DRUM, meni zamirisalo, daj jednu i gotovo. Posle dva dana kupio kesu, i filtere, dve na dan, pa četiri, pa šest i gotovo.

Uglavnom, moram sebi konačno priznati da sam teški nikotinski zavisnik.



A miriše lepo, kakvu su mu hemiju ubacili da ima takav šmek nemam pojma. I još jedna stvar, lep je osećaj motati pred svima, pa makar i duvan. A volim da motam, šta ću.

Gotovo je sad ...
e jbg,steta kad si toliko izdrzo...toga je i mene strah,ne pusim vec 2mjeseca
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.042
15.547
358
Nikad nisam ni pokušala da prestanem sa cigaretama, mogla bih da probam, eto da vidim šta će da se desi? :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška
23.02.2008
1.048
1.455
188
kod nas dole na jugu ima na pijacama da se kupi navodno "makedonski" duvan, 11 evra kilo,
onako rezan je, kao kosa izgleda :D, otkad su moji presli na njega mane kaslju, e citao sam negde
da ga prskaju pesticidima, verujem da je to propaganda duvanksih industrija a mozda i nije(ko da oni ne prskaju),
evo sad vidim ima u prodavnicama da se kupi i duvan iz duvanske industrrije gradske al je cena visoka,
uglavnom dodje ti duplo manje ako motas uporedjujuci ga sa kupovnim paklicama, a ovaj na pijaci
dodje 30 dinara po paklici ili nesto manje od 0.3 evra...
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.042
15.547
358
I ovde motamo nekakav duhan koji je jednako dobrog ukusa kao cigarete koje kupujemo, kad kupujemo, duplo sporije gori od cigarete (bilo koje) i sasvim je dobar, a 1 kg stoji 14 eura.. Nije loše..
 
04.02.2013
21
9
0
38
tesko da cu se ja ostavit..mozda jednog dana a dotad..prije se pusia walterko a sad radi ustede:
 

Prilozi

  • domingo_virginia.jpg
    domingo_virginia.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 6
  • dukat.png
    dukat.png
    104,4 KB · Pregleda: 8
23.02.2008
1.048
1.455
188
Čupčupava je napisao(la):
I ovde motamo nekakav duhan koji je jednako dobrog ukusa kao cigarete koje kupujemo, kad kupujemo, duplo sporije gori od cigarete (bilo koje) i sasvim je dobar, a 1 kg stoji 14 eura.. Nije loše..

Ja mislim da sporije gori zbog cigaret filtera, u ovima kupovnim stavljaju em
razna s'anja da brze gore em otrove da si zavistan od njih, a otvorio sam kilo cigareta
kupovnih zbog mesanja i nalazio cak i dobre parcice drveta, stavljaju svasta,
svaka cigareta je pokvarena koja je pocela da pravi kod nas. Citao sam da duvan kao biljka
uopste ne uzrokuje pojavu raka, e sad dal je istina ili ne, ne znam, uglavnom od Boga je kao i mara,
a hemikalije koje stavljaju u cigarete su vrv uzrok raznih oboljenja...
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
Slazem se s ovim ^^ tako sam i ja znao izvadit drva za loženje...zlo...ali evo u zadnje vrijeme pusim duhan, a mogu rec da se nadje i u duhanima drva :) al dobro, te bar mozes izvadit na vrijeme :p