Duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Pretprošle godine posadio sam svoj duhan, sorte Virginija i Burley i sušio ih i fermentirao tradicionalnom metodom. Sa 2 biljke obrao sam dovoljno listova za 200g suhog duhana (rezanog i očišćenog od žila), a biljke su bile jedva metar visoke (lako mogu i preko 2m). Za moj tempo, imao sam duhana za skoro dvije godine, a okus i miris su bolji od bilo kojeg kupovnog koji sam probao.
Najveći gušt mi je bilo motati u listove, raditi cigarillose. U motanju kubanki nisam se okušao, možda probam ove godine.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
onaj sto ima da se kupi u jevropi, svajcarski?
smrdi kao da je sa neke lokalne pijace, vinston takodje i ostali cigaretni... samo sto je zut ko dukat :crazyd: :lol:
narucio davno da mi donesu iz jamerike; reko sad kad se budem puvao po selu sa amrerikancem... ::ludak::
doneli mi konzervu americkog duha, unutra bilo pet plavih rizli.
odvratan duvan.

1612961034409.png
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Al koja je to faking ovisnost kad me zna jos uvijek puknuti ponekad da zapalim...
A ja se čudim što i dalje imam želju nakon ~3 meseca nepušenja. Znači biće toga još godinama... :D

Preporučio bih kolače od vutre ovima koji hoće da prestanu. Par puta sam pokušavao i tek sa kolačima sam uspeo. Jeste da se ne sećam te prve nedelje nepušenja ali baš to mi je i trebalo - nedelju dana nepušenja a ja ne kontam ništa. :D I onda je bilo lako nastaviti. Uz ogromne količine vuje, naravno.

Najlepša stvar od svega je kad sam skontao da pušim 5-10 puta manje dnevno bez duvana. Jednostavno osetiš bolje high bez one konstantne želje za duvanom koja te tera da smotaš još jedan, pa još jedan, itd...
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Trebat će ti malo više od tri mjeseca, to sigurno. Najbitnije je ne zapaliti prvu jer si onda sav taj trud bacio u bunar. Ta prva, ako se dogodi, će biti gadna i pitaš se nakon toga zašto si pušio uopće jer ti se gadi, možda će ti se i vrtiti.. Uglavnom, izdrži :)
 

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.482
143
34
Ja sam prije 2 tjedna kao prestao pušiti cigarete, ali sam zato opleo po topovima u koje također stavim duhana. U principu lazem sam sebe :). Prije 3 godine za proslavu nove godine sam se tako dobro smrzao da 10 dana iza toga nisam mogao disat, a ne pušit. Tada sam prestao sa pusenje na godinu ipo dana, ali stare navike se vracaju.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
vi sto ste prestali pusit cigare...
sad pusite cistak ili na bong?
ili mjesate s duhanom...

ja sam presto pusit prije 13god.
na bong mi je super pusit, al puno popusim tako...
trenutno ga ni nemam, a i ni trave...hehe

al pusim i dalje s duhanom...sam se trudim ga sto manje stavit...
ne znam kad pusim mjesecima...pa onda stanem...
u biti me vuce duhan sam skonto...trava nista...
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Super je to što si batalio cigare, ali dokle god ne izbaciš duvan iz džointa ti zapravo nisi batalio nego zamenio, definitivno jesi rešio jedan dobar deo navike ali dobar deo isto tako nisi. I sam sam proživeo to.
sad pusite cistak ili na bong?
Bong isključivo jer nikako nisam mogao da se naviknem na buksne bez duvana, ali baš nikako.