Duhovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2012
29
8
3
32
duhnt.jpg Izasla je i slika.....Drugar ima i snimak ali nisam uspeo da prebacim na fon....
Edit:Mislim da je namesteno ali ono mozda je i moguce nikad se nezna...
 
16.09.2012
29
8
3
32
Pa gle covece.....I verujem i neverujem...da moja majka i sestra su videle snimak,video sam ga i ja na drugarovom fonu,ali stvarno nemam pojma sta da mislim....
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Cini mi se da su ovakve i slicne teme interesantne covjeku od pamtivjeka.
Meni je nezamislivo da sumnjam u postojanje nekog inteligentnog (vise ili manje) oblika zivota u svemiru. Ne mogu da zamislim smisao postojanja svemira, niti mogu zamisliti njegovu
sirinu, niti cega je on dio, a nesumnjivo jeste dio necega. No, da vam ne tupim nasiroko o svemiru :alien555: ono sto hocu reci jeste, da mi je previse isprazno vjerovanje da smo sami i da ne postoji nista izvan onoga sto vidimo, a to je odraz totalnog odsustva maste, a to dalje vodi tome da je jedino materijalno ono sto vrijedi i da ne postoji poklon koji ce nas usreciti ako ga nismo u stanju opipati i njime se pohvaliti.
Zaista imam mogucnost da veoma dobro zaradjujem, da ne oskudijevam ni u cemu i da mogu imati veliki dio onoga sto se danas smatra vrijednim, ali - sta to trazi od mene?
Kao prvo; posvecenost radu i trzistu i bla bla, sto se ukratko moze reci, rad, rad i samo rad, sto za sobom povlaci nedostatak vremena za druge stvari, koje su meni mnogo bitnije u zivotu od stvaranja materijalnog dobra na ustrb dusevnog zadovoljstva. Ne zelim propustati roditeljske dane, da mi djeca odrastu dok ja trcim za novcem ili drugim materijalnim dobrima i da se jednog dana probudim i pozelim biti otac vec odrasloj djeci koja ce vec imati svoju djecu, pa da poput svih neostvarenih roditelja (oni koji imaju djecu a kao da ih nemaju) postanem roditelj svojim unucima, e necu. Ovo je moj zivot i necu da zrtvujem danasnji dan, prelijep, snjezni dan za bolju buducnost koju niko ne zna kakva je i sta ga u njoj ceka, uzivam u zivotu roditeljstvu, drustvu i opustenom zivotu koji, bez obzira sto je opusten, ipak trazi neke zrtve, ali zrtve koje vas ispunjavaju duhom, a bez zadovoljnog DUHA nema ni zadovoljnog TIJELA, a samo DUH zadovoljan u ovozemaljskom zivotu ispunjava uslove da opet bude dio sistema kojeg mi ne mozemo zamisliti, jer smo zaslijepljeni sjajem srebra, zlata i dijamanata. Oni koji citav zivot provedu gomilajuci materijalno bogatstvo, bice opet i opet vracani, dok god ne shvate i progledaju.

Znam da na nasem forumu ima svakakvih likova, svi imaju vlastitu percepciju, onima koji znaju o cemu pisem nisam nista novo rekao, ali im je drago sto smo na duzinama, onima koji vole drugaciji nacin zivota tipa red carpet, big brother, sulejman velicanstveni itd, vjerovatno sam cudan, pa da izvucem zakljucak iz ove zbrke od rijeci koje sklopih pozitivno motivisan :) dakle; onaj ko zivot prozivi vjerujuci u "raj" ili mozda ispravnije receno u zagrobni zivot, duhovni, on ce nakon smrti nastaviti bivstvovanje u duhovnom obliku, a onaj koji je citav zivot zaradjivao novac da bi ga umnozavao nema vremena da se posveti duhovnosti, jer mu se u zivotu sve vrti oko novca i nacina kako do njega doci i taj ce se duh ponovo vracati, sve dok jednog dana, u ko zna kojem zivotu, ne shvati smisao, a vjerujte da ce svi kad tad shvatiti, jer razlog za takvo uvjerenje lezi u tome da imaju citavu VJECNOST na raspolaganju.
Duhovovnost definitivno postoji, a gdje ima duhovnosti i duh postoji :)

Oprostite na ovolikom postu, ali ovaj Bozicnji i jeste podugacak :) sva je vas volim, dusice moje male produhovljene
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
2rcloq1.jpg

Photographs of Ghosts!