Dupla doza gnojiva za cvetanje 30 dana prije branja ????? Da ili ne?????

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.03.2011
17
6
0
38
...odlučio sam danas otic do sajta i dobro zalit i prihranit biljke.Kupio sam Plantella Cvet tekuće gnojivo.Na uputama piše da se dozira na nacin da se 15 ml plantele pomiješa sa 2 litre vode.Biljke nisu prihranjene jos od 15.7. kad su dobile posljednju dozu Plantella organic s NPK omerom koji pogoduje vegetativnom delu rasta.Od tada nisam nicim gnojio.Nazalost nisam mogao dolazizit na sajt.Sad planiram da svakoj biljozi dam duplu dozu gnojiva i dobro zalijem vodom.Nijedna biljka nema velikih listova,otpali svi jer ih nisam zalio čitav osmi mesec.Znači ostale su samo gole stabljike sa masnim hedovima.Iz hedova vire oni manji listići i to je sve od lišća.
Nadam se da im dupla doza neće naštetit i da će se hedovi napumpat i zamastit kvalitetno iako sam vec sad prezadovoljan.???????????? Što mislite jel pametno sada dati duplu dozu gnojiva za cvetanje.Planiram ih još drzati na zivotu bar 20 - 30 dana.Svi odgovori i mišljenja dobro došli.
Pozdrav svima !!!
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
S obzirom da ih nisi prihranjivo jako dugo, mislim da ti to nebi bila pametna ideja jer bi mogo spalit korjen sj. cijelu situaciju i konacni urod, a to sigurno ne zelis. Nisam neki profi ovdje, i prvi put sam zapravo posadio ove godine, ali shvatio sam citajuci forum, a i na vlastitom iskusvu da treba bit jako jako strpljiv, i cekat vise manje prirodu da obavi svoje. Neznam tocno (s obzirom da ne pamtim imena, al face da) ciji je post bio upravo o prihranjivanju, u kojem je doticni rekao kako je na nama samo da oponasamo prirodu, znaci ako joj fali hrane daj joj, al nemoj ju/ih ni na sto prisiljavat. Barem ja tako mislim, ako nisam u pravu neka me netko ispravi!!!
Samo strpljivo i polako a vrijeme ce pokazat svoje.
 
05.03.2011
17
6
0
38
Hvala ljudi na savetima....
Evo,za svaku biljku pomešana dupla doza Plantela Cvet sa 2 litre vode.Zalio svaku biljku time.Kiša mi olakšala posao i sve to dobro natopila.Otkinuo sam od svake biljke po jedan hed i posmatrao ih.Headovi u dubini imaju još onih malih pupoljčića koji se tek počinju otvarat što znači da će se hedovina nastavit pumpat i dalje.Još sad uz ovakvu bombu od prihrane i obilje vode do kraja računam da bi hedovi mogli bit još za 30% veći i puno masniji i lepljiviji.
Samo brine me šta će to bit,jer ako bude bolje nego ovi hedovi koje sam skinuo za degustovanje to više neće bit za ljudsku uporabu jer ce bit prejako hehehehehe.Sad ovo što sam pušio nabrzinu posušeno paraliziralo me ,nisam mogao doslovno maknuti sobom,vilica mi se obesila,u glavi te baci negdje u neki film i odnese te ,daleko od realnosti,imaš osjećaj da si u nekom svom svetu kojeg ostali ljudi ne poznaju , opustiš se i uzivaš.
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
To s Plantella Cvet sam i ja napravio, samo što nisam išao na duplu dozu nego dozu i pol. I shebo sam stvar na kraju. Koristio sam Plantellu Vrt bio, ali to je ful slabo gnojivo i s tim je vrlo teško zeznut.
Plantella Cvet je mineralno gnojivo dakle nije bio gnojivo i vrlo lako moš skurit bilje.
Moja ova biljka je bila izuzetno gladna, stalno je žutila i što god sam joj dao je požderala i nije joj bilo dosta.
Tri-četiri dana nakon doze i pol Plantella Cvet biljka je počela frkat listove i listovi su dobili "kandže".
Sad ne znam kak je biljka, možda je već skroz skurena, a možda je skroz dobro.
Ova kiša je možda spasila stvar i malo isprala zemlju....
Dogodilo se ovo... Ostalo joj je još mjesec dana pa mislim da će se do tada sve to isprati iz zemlje, ali više neću koristiti Plantellu Cvet.
Ponekad je manje = više.

curlk.jpg


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
@madball
Nadam se da ćeš imati više sreće od DrGreen-a, jer ipak je kiša pala...ne znam što bih rekao...Blade,prika, pazi malo sa savjetima oko gnojenja, jer nije isto "zveknuti" duplu dozu gnojiva i pognojiti sa duplom dozom na 2 litre, pa još zaliti...Pogotovo Plantellom...
Radije sipajte blažu otopinu, odnosno normalnu dozu na veliku količinu vode, nego pojačavati dozu na malo vode. To nerjetko završava pogubno za biljke...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FANTOMPOPRIRODI

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neznam za vas i žao mi je ako si je netko skurio biljke ali evo ja godinama radim duple pa ćak i troduple doze gnjojiva.Evo npr zadnji put prilikom hranjenja sam ovako složio platela cvijet 2 decilitra gnjojiva na 10 litara kanistar,3 takva kanistra za osam biljki i to sam zveknuo u zemlju,ponekad kombiniram prehranu kroz zemlju i kroz lišće biljke su mi preko 2 metra visine ništa im se nije dogodilo,možete pogledati moj dnevnik uzgoja,nikad nebih nekome savjetovao nešto što sam nisam uradio i vidio rezultate.Slažem se NIKAKO NE NA 2 LITRA VODE ja koristim kanistre od 10 litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.