Foto Durban Poison Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
Pozdrav ekipa,

evo nakon 5 godina ( i jednog nedovršenog dnevnika, sryyy ovoga ću dovršit )

Trenutno zbog vremena i hladnoće još ništa nije u zemlji, ali računam kroz 7-10 dana kad se vrijeme popravi staviti sjemenke na klijanje. Uvjete za lampe nažalost nemam pa ih stavljam direktno pod sunce ( čim ga bude).
Sjemenke Durban Poison naručene od Dutch Passion, 10 komada, pa da vidimo koliko će ih uspjet.

Ovo je plan ukratko:

Strain: Durban Poison
Zemlja: Substral Terra Magma Blumenerde 60l po biljci + Agro Perlit 3l ( po biljci )
Gnjojivo: Advanced Nutrients Micro, Grow i Bloom
Training: Planiram samo LST da ne idu previše u visinu pošto sam popratio par Grow journala i ova korov raste do 4m


Prvih par tjedana/možda mjesec dana, idu u vaze od 3l, kad dohvate prvih četiri para listova idu u zemlju.

Toliko za sada i lijep pozdrav.
 
Poslednja izmena:

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
Pozdrav ljudovi,

sjemenke su trenutno u procesu klijanja i idu u pitare u ponedjeljak, znači 3.05

Imam pitanjce za iskusnjare što se tiče gnjojiva.

Advanced Nutrients pH Perfect Micro Grow Bloom
24D1AA2D-0104-4B34-8B7C-1C6567DEAA5A.jpeg
BE12488F-FE39-41DA-B237-8D79CE715764.jpeg
Ne planiram ih hraniti ničim dok ne uhvate barem 4-5 pari listova, zemlja je kvalitetna pa nema smisla. Međutim, nejasna mi je ova njihova tablica ( Feed Chart) što se tiče ovog trodjelnog seta. Znači preporuka proizvođača je da bi se morao koristiti skupa (čitaj sva 3 od jednom, u istim količinama ). Odem na njihovu stranicu, imaju kao kalkulator u koji se ukuca veličina pota, i izbaci se tablica sa preporukom.
Meni se cini malo nerealna .Al se ne bih htio kockati jer mislim da bi u ranoj fazi mogao spržiti biljke s ovim preporučenim dozama.

E sad na pitanje:

Dal bi bilo moguće, u ranoj vege fazi koristiti samo Micro + Grow, a u cvijetanju Grow+ Bloom?

Za početak ću svakako davati 1/2 preporučene doze da vidim kako će reagirat, jer ipak mislim da je lakše ispravit pothranjenost nego prehranjenost.

Puno hvala
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Odmah moram reći nisam radio sa tim gnojivima. Ali mislim da Micro koristiš dok su jako male, Grow za bolji rast, Bloom u cvjetanju.Po meni bolje da si uzeo jaru ili plantelu, a ova koja reguliraju ph za autdor su skupa i nepotrebna. Možda ti i ovo šta potvrdi tvoje razmišljanje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210506-204457.jpg
    Screenshot_20210506-204457.jpg
    324,6 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20210506-204435.jpg
    Screenshot_20210506-204435.jpg
    226,4 KB · Pregleda: 45
  • Sviđa mi se
Reactions: brusvejnovsobar

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
A pročita san sve 10 puta, pogleda 10 videa na YT i svi mišaju sva tri odjednom. Tako i proizvođač preporučuje.

Micro NPK - 2-0-0
Grow NPK - 1-0-4
Bloom NPK - 1-3-6

S obzirom da imam trenutno 10 komada, pričekat ću dok ne porastu još malo pa ću se poigrat sa varijacijama na dva komada da vidim kako reagiraju. U najgoru ruku ću naučit nešto.
 
Poslednja izmena od urednika:

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Ok, ovaj dio šta sam ja pročitao piše da se ne smiju miješati skupa nego zapravo za svako postoji odredeno vrijeme kad se daje tako npr. Bloom se koristi u fazi cvjetanja, čemu onda malene biljkice poticat na cvjetanje. Ok kako god napraviš sebi si napravio, ajd zbog mene jednu bar nemoj ničim prihranjivat u toj količini zemlje bar prvih 40 dana, samo voda jedanput tjedno... Svakako sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brusvejnovsobar

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
Vidiš, to i mene prca.Kad san naručiva ima san isto mišljenje ko i ti. Pa san na njihovoj stranici pročita i na par videa vidia da ih se miješa skupa, ali pojedinačno sa vodom. Znači prvo 1ml Micro u litru vode pa promješat, onda 1ml Grow pa promješat... Svakako ne planiran prvih 3-4 tjedna ništa davat. U najgoru ruku skoknem u dućan kupin Yaru ili Plantellu.

Ono kad prikađen naručuješ gnjojivo bez da ga proučiš
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Dal moram u svakom dnevniku da vidim da su case do pola napunjene,pa ljudi zasto vam to padne na pamet nije mi jasno nikako.Fora je u tome sto nece imati prostora da dostignu punu snagu za presadjivanje u toj zemlji i moraces da je 2x presadjujes mesto jednom.

Moje misljenje je da je bar jednom topiras kad se oporavi od presadjivanja pa ti vidi dali ce ti se svideti.
Djubrivo odma krljaj punu preporucenu dozu u 35 danu vege sledeca dupla lagano ako ces nesto iz ducana klasicno,za te doze ranije nisam ti strucan i mislim da ti ne trebaju ni za k jer i ova standardna djubriva budzetska su se pokazala top,tako da ako ne znas puno kao ni ja drzi se standardnog odusevices se :)
 
Poslednja izmena:

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
Kod malih mislim da ti neće ni trebati u skorije vreme s obzirom da svaka ima po 60l.
Da te iznenadim, malo se raskalaših i odlučih ipak za 100l Terra Magme po biljci. Hoću monstrume :) a za gnjojenje nema straha, sinoć nabasah na dobar post o ovom gnjojivu i znam točno doziranje, al ipak prije Juna ništa osim vode
Dal moram u svakom dnevniku da vidim da su case do pola napunjene,pa ljudi zasto vam to padne na pamet nije mi jasno nikako.
Evo neka moja logika iza toga: ovih dana nema sunca a nikle su, prošla dva growa mi se slično desilo i bile su manekenke nakon 7 dana
( izdužile se tražeći sunce, stabljika 8-9cm a listovi zakržljali ).

Lakše mi je ovako dodat još zemlje kad se izduže, neće im ništa bit još 2 tjedna. Pošto mi vrijeme ne dozvoljava trenutno obradu sajta neko izvjesno vrijeme će provest u ovim teglicama.
 

brusvejnovsobar

Aktivan Član
04.04.2015
60
371
53
119
Pozdrav ljudovi

Mali update. Danas je 15 dana kako su izašle iz zemlje. Dnevne temperature su proteklih 2 tjedna bile od 15-23 C°. Sunca jako slabo, kako koji dan, uz otpr 10 kišnih dana. Po suncu su vani, kad je kiša po danu budu natkrivene a noće u unutrašnjosti. Slabo su unapredovale za 2 tjedna, nikad gori 5ti mjesec, ali prognoza se poboljšava pa bi trebale početi rasti. Piju po 1dcl vode svako 3 dana. Od presađivanja još ništa, pre male su a i ne vjerujem da su popunile ove 1,5l kantice korijenom. Najvjerovatnije za 2 tjedna idu u finalne rupe.

pozz

BD1947CB-624C-4D36-A817-24BC32B3C88E.jpeg