Dutch passion Twighlight drugi puta 250w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
tek je 10 dana jbt...da nebi vec drugi tjedan trebao brati?

a to da ima malo hedova, slika je u k...pa se nis nevidi, racunaj da je box 50x50. nemam bas mjesta al brijem izvuc 200, kao i prije.
a i zajebano mi je izravnat biljku da su svi hedovi u ravnini pa zato, jbg samo 1 je.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Bjelče, tamo si u onom novom dnevniku stavio slike svojih biljčica pa sam primjetio da ih tuširaš sa vodom i da su jako mokre.
Najbolje bi bilo da ih uopće ne prskaš vodom jer su ti se listovi objesili od previše vode, ne mogu biljke disati.. Vidim da im je teško.
Zadovoljne biljke traže svjetlo i podižu svoje lišće prema lampama. Lišće mora biti ravno ili prema gore.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ima 100 razloga zasto je dobro spricat i 3 zasto nije...

protein shake :D nije voda.

spricanje samo u fazi vega, sad je vec u dubokom cvjetanju.
nikad se nisu bunile na spricanje...jos kazu "hvala"
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Sasvim si u pravu Bjelac,znam iz iskustva da recimo moja mama kad zalijeva cvijece,tusira ga recimo svako petnaest do dvadeset dana.Puno zdravije i ljepse izgleda.Takodje ona povremeno flusha cvijece,tj ispira zemlju vecom kolicinom vode.S tim da ona ispira sa obicnom vodom iz cesme,hehehe.Ja cu takodje svoje flushati za nekih 15ak dana,ali cu prije provjeriti PH zemlje,tako da mogu regulirati PH vode kojom cu ih isprati.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Da, samo što naše mame polijevaju cvijeće da isperu prašinu koja se nakuplja na listovima.
A u tvojem boxu je čisto ko u apoteci i nema prašine toliko u njemu.
Da, u pravu si desperados da mamino cvijeće ljepše izgleda poslije jer može disati, nema prašine na listovima.
I još jedna napomena.. da je mamino cvijeće višegodišnje bilje, a ne kao naše na tri mjeseca.
Ja ih nisam nikad špricao, jer lišće nije namijenjeno da uzima vodu u biljku, za to postoji korijen.
Isto kao i ti možeš kroz kožu upijati vodu i hranu, ali najbitiniji organi za unos hrane i vode
su ti usta, želudac itd. nadam se da ste skužili ovu usporedbu.
Ako su u cvijetanju, onda nema špricanja listova.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Izvinjavam se,ali moze li mi neko objasniti sta je flushiranje,kako se radi i jel to potrebno radit (ako su u saksijama,outdoor) ? Nisam nasao nigdje kako se radi,samo sam procitao da je to "ispiranje zemlje" al mi nije bas najjasnije,zasto,kako i kada......hvala unaprijed !

P.S. opet se izvinajvam sto upadoh ovako na temu !
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
U principu,nije potrebno ispirati biljku ako je sve odradjeno kako treba.Obicno se upraznjava ako je zemlja poremecena,tj ako je PH zemlje veci od preporucenog,u slucaju da je zemlja pregnojena i td.
Osobno,ja to radim vise preventivno,prije samog flushanja mjerim PH zemlje u saksiji pa prema njemu pripremam kiselost vode.Takodje biljke ne gnojim precesto,tim smanjujem mogucnost da nesto pokvarim.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
@Blod
dok si se ti sjetio iskomentirat to za vodu ...vec ona otisna na cvatnju.
i naravno da u flower nema spricanja.
u veg spricam ko lud...nisi nikad cuo za foliar feed?
ako imas pomankanje neceg, probaj rezultat vidljiv u 30 min.
i nemos usporedjivat ljude i biljke jbt, jel ti imas korijenje?? :D


nego ajmo mi ovako:
18 dan cvatnje





nemogu zagurat fotic tocno odozgo pa se ne vidi najbolje al jbg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blodeuwedd

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Izvini,malo sam bio naduvan pa grijesim kad pisem.Nego reci mi koliko ti je lampa udaljena od biljke?Jel cooltube bude hladan s vanjske strane?Ja planiram jednu,dvije biljke kad pocmu cvjetati probrati i prebaciti unutra i vratiti u vegetaciju,imam neka dva,tri kvadrata prostora predvidjeno za box,mislim ih istrenirati mrezama.Nadam se da ce biti dovoljna dva reflektora od 400W,imam 15ak stednih pa cu napraviti nesto slicno kao ti sto si uradio.Stedne cu rasporediti odozdo i sa strana.One su daylight po 23W(od 1150-1250lumena),tvoje misljenje hoce to sve biti dovoljno lumena na toliki prostor?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
@desperados
jednu ili 2 biljke na 2-3 kvadrata??
ak ces radit Scrog trebat ce ti 100 godina za to...dok odradis lst za to proci ce 6 mj
2x400w na toliko prostora je ok, ja biti preporucio da napravis kvalitetnih 2 kvadrata i da stavis vise biljki
Scrog je metoda kojom se iz jedne biljke izvlaci max, sa 2 ces tesko popuni 2 kvadrata, dugo to treba
aj ti napravi SoG radje, stavi vise biljki

zaboravi 15 clfa, jel znas ti kako ce to przit? 3-4 komada ok, al 15??? zamisli da si u sauni x2 i jos ako ces na to stavljat HPSove...smrt

e sta sam da izdrlja nepovezano...taman sam se vratio sa sjetve :D
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
evo posto svi tako fino djelite rep, zovem vas sve na degustaciju cim nesto zavrsi.

bozga cujem da se znas sa Đo-om, ajmo se nac pa ubit nest fino :D
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
evo i tu mali updejt :D

sad su taman na pola puta 4 tjedan...

klonovi, bice spremni taman kad mama zavrsi :D aj konacno da sam i to uspio XD

mama:


Proizvodna traka:


poz