LED Dva automatika od domaćeg semena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
@grona brt, ljubav mi je uzvraćena ,a to me čini srećnim od 4:44 pa do kraja :skot::
Zagubio sam mobilni pa dok čekam da mi vrate ostaću vam dužan za slike.
Počinje šesta sedmica ovog putovanja temperature su stabilne od 22 do 26 , a sa vlagom se više ne zamaram. Ukljucio sam jos jedan vent da duva po vrhovima ,jer im je to sad najpotrebnije. Da se klate na vetru i prave velike badove. U planu mi je još jedno zalivanje sa čistom vodom ,mada još je rano da pričam o tome,nisu dovoljno žedne. Imaju lepu boju listova,jos uvek je tamna,a i napravilo se mesto u saxiji pa planiram da dopunim tada će dobiti uz vodu,malo đubriva i iz supstrata.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Nisu jos za zalivanje, dodao sam jos zemlje,da napunim potove do vrha. Zamenio sam neke zice ,sto mi kolega skrenuo paznju,doslo bi do usecanja u neke grane,pa sam zamenio sa bakarnom,pun presek 1 ili 1,5mm nemam subler :)
Evo fotke iz svih uglova ,trenutno sam na 90w svetla IMG_20210323_205810_1.jpg IMG_20210323_205758_1.jpg IMG_20210323_205649.jpg IMG_20210323_205635.jpg
Temperature ne prelaze preko 27 i ne padaju ispod 21. Vlaga je sarena,necu ni da se opterecujem vise. Po mojoj slobodnoj proceni,voda im sleduje za 2 dana.
Edit1: Supstrat koji sam dodao je onaj sto ne znam kakav je. Probna biljka je razvila lep koren,jak i imalo ga je dosta,biljcica je bila malo svetlija i slabunjava,ali to je od drndanja ,a i razvukla se puno. U NL sam dodao bar litar,ako ne i vise ,zemlje ,u Zz manje,ali ce to posle zalivanja opet da slegne. Peace:respect:
 
Poslednja izmena:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Vise nisu na 90w trenutno su na 12 x 9w=108 ? Od cega su 3x6500k , 4x 3000k i istalo 5 msm od 4000k.
Idem nekom logikom da ZZ ulazi u preflower, dok NL jos uvek nije pokazala pol na svim granama,pa da je poguram bar sa drugom bojom "sunca" . Mada i vreme je za pojacavanje svetla ,starije su od mesec dana. Nadam se skorijem gasenju bar dve od 6500,pa da krenemo u przenje :rofl:

Imam dilemu oko sledeceg zalivanja ; dal dati pola doze blooma ili ne? Magnikal ide sigurno ,mozda u Zz da dam listPlantelu , da se jos malo streca , al me sve strah da ih ne pogorim. Ne mogu da ocenim lepo dal imaju nedostatak bilo cega.
Da ipak ide opet cista voda ,al 1l samo,pa za 3-4 dana cu znati tacno na cemu sam?
Neki predlog?
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Poceo sam da povezujem nov panel,ali sam brzo zavrsio,jer mi nedostaje jos 10 grla IMG_20210325_104253.jpg
Koliko me secanje sluzi,dobro bi bilo da su grla dva povezana na istu liniju,da ne zmirkaju sijalice. Ko razume shvatice, ne umem lepo da srocim pitanje,nisam u elektro materiji,jos ucim. Ponavljam da ne zurim sa ovim panelom,on ce da ide tek kad ovaj groow zavrsim. Osim ako se nesto ne izdesava pa budem primoran za raniju zamrnu. A i opet mi treba 25 sijalica da kupim,jer sam prethodne sve porasturao,al ok jeftinoza su.
Provalio sam da skinem sferu pa da je opet zalepim i zamenim je na ime garancije.
Takodje mi je u planu da ubacim jedan ventic jos unutra ,u desno cose,da visi nekako sa plafona :rofl:

Ajd u zdravlje , tek se za sat pali svetlo pa mogu da vidim stanje stvari
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
@shaolin monk imam ja tu ideju,inam i ugradni prekidac,al nemam znanje. Potrudicu se da mi neko iz struke pokaze kako se povezuju. Mada odvijanje sijalica za off i zavijanje za on ,nije neki problem. Ponekad treba i mesta zameniti. Slazem se za prekidace , ali mi ne idu.
Dodao sam jos jedan vent na pravo mesto, da obe biljke dobiju isto vetra IMG_20210325_134940.jpg IMG_20210325_135200.jpg
Pronadji razliku :respect:
E da cackao sam i box jer je popustio pa je radio lepak,tako da narednih ,najmanje 24h,nema otvaranja.
Sprecio dam sebe da ih zalijem ore vremena :rofl: s
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Danas ce obe dobiti po 1L H2O,a u njoj pola doze Plantele List, za obe biljke isto. Jedino mi to pada na pamet da izvucem malo grane i popravim boju,a za 3 dana,ako sve bude kako ja hocu ide voda,pa bloom,sve po 1L. Po manje ,ali cesce....
Nema slike mrak im je,a meni dosadno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mascaret and Leva

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Poceo sam da povezujem nov panel,ali sam brzo zavrsio,jer mi nedostaje jos 10 grlaPogledajte prilog 393860
Koliko me secanje sluzi,dobro bi bilo da su grla dva povezana na istu liniju,da ne zmirkaju sijalice. Ko razume shvatice, ne umem lepo da srocim pitanje,nisam u elektro materiji,jos ucim. Ponavljam da ne zurim sa ovim panelom,on ce da ide tek kad ovaj groow zavrsim. Osim ako se nesto ne izdesava pa budem primoran za raniju zamrnu. A i opet mi treba 25 sijalica da kupim,jer sam prethodne sve porasturao,al ok jeftinoza su.
Provalio sam da skinem sferu pa da je opet zalepim i zamenim je na ime garancije.
Takodje mi je u planu da ubacim jedan ventic jos unutra ,u desno cose,da visi nekako sa plafona :rofl:

Ajd u zdravlje , tek se za sat pali svetlo pa mogu da vidim stanje stvari
Koje su dimenzije panela, cini mi se da je 25grla mnogo...
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Pa ne moram svih 20 da upalim,po potrebi. Pogotivo u startu.... Ma bice to ok,samo da usrafim 10grla i kupim 25 sijalica,a nemam ni pare ni vutru. U glavi imam box,odradjen cakum-pakum. I spremno za branje,al eto.... Peace
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ako su fotke pre zalivanja tu nema potrebe za istim jos 2 dana najmanje..
Strpljena kolega. Prije nepunih 48H si ih zalio s 1.5L sto je dobra kolicina s obzirom na velicinu pota, dovoljno za najmanje 3-4 dana. Ja na slici vidim da je zemlja jos mokra na povrsini.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Podrzavam ideju da ne treba zalivati,ako je vec zaliveno. Ovde se radi o hranjenju,pa tako nisam hteo da cekam da sve bude suvo ko barut. Neko bi ovo zalio sa 3l na 7-10dana,ali sam ja hteo ovako da ih hranim. Litar po litar hrane,a kad dodje vreme dobice 2l vode. Inace mi u tacnu nije iscurela ni kap,sto znaci da ima tu jos mesta,ali necu preterivati. Imam trip da one bas i ne vole da se zalivaju do maximuma,osim kad trose brzo velike kolicine vode,pa ni tad ne bih sipao max. Bilje su mi u sobi,nema potrebe da ih punim vodom,jer sam uvek blizu i uvek mogu da odreagujem,a moje misljenje je da ni jedna biljka ne voli da ostane skroz bez tecnosti. Korenu je potreban vazduh,ali mu ne treba susa.
Iskreno imam neki koncept u glavi koji pokusavam da pretvorim u delo u nadi da cu povecati prinos,kao i kvalitet.
Sad je mrak,pa cu fotke kasnije da postavim.