Dvije biljke u 1 tegli

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.04.2008
5
0
0
38
Pozdrav svima,
vec dulje vrijeme pratim informacije vezane uz uzgoj na ovom forumu i zanimalo bi me vaše misljenje kako bi bilo najlakše, a ujedno i najsigurniji način presadit 2 biljke iz jedne tegle u 2 zasebne tegle.
Biljke su stari cca. 15-20 dana i visoke 20ak cm.


Hvala.



 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Слободно , само их после залиј , биће ок , лепо изгледају
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da,slobodno,iako meni izgleda da si zakasnija,izgledaju daa rastu ok ali mislim da je korjenje več poprilično zapetljano i da je pucanje određenog dijela korjena neizbježno.
A koliki šok može biti viditi češ.
Imam ja 2 koje cvitaju u jednoj kanti.
Možda je najsigurnije još da ih staviš na cvitanje i moliš boga da su obe ženke,ako koja nije samo je otkineš na razini zemlje.
Ja bi nekako tako u ovoj sitvaciji.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nije problem staviti dvije biljke u istu posudu , ako je posuda dovoljno velika i ako su biljke obje cure(fem). Inače je sve to velika kocka ...
Ja iskreno nebi sada prćko po njima već ih pusti na miru i nadaj se da su curke , ako nisu capni jajana i presadi ovu koja ostane u veći pot ...
Što reći osim sretno !!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hmm, po ovoj slici MOŽDA još imaš priliku, ali MOŽDA da presadiš...
jednostavno ih samo istresi van iz posude, one će ispasti skupa sa zemljom oko korijena, također po slici se da zaključiti da ćeš eventualno malo oštetiti korijen jer se je po mom mišljenju već dosta razgranao.
Probaj, nebi bilo loše da to napraviš što prije moguće!

tako ja radim, samo ih istresem iz posude u kojoj su posađene i prebacim ih i zemlju, naravno to se nesmije raditi često, ja to radim samo jednom.
još jednom ti kažem, probaj, bilo bi bolje