Dvoriste grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Poz drugari, da ne razvlacim mnogo, od desetine, zbog mojih i nzm kojih gresaka, ostala samo 1, pa malo da se poigram njome...
Seme je neko custom koje sam uzeo od neke lepe domaje...
21.05. - Nikla lepotica, imala je tada malo sunca, bila u ormanu ispod sijalice, malo se vise izduzila, ali ovo trenutno vreme je uradilo svoje..
12.06. - Par slikica
2cymh3s.jpg
2gvljc1.jpg

14.06. - Krenuo sa malom prehranom, koristio Salvol, napravio rastvor oko 2ml salvola u malo manje od 2dl vode
15.06. - Orezao joj vrh, sa njime malo manje od 20cm visine
19.06. - Skinuo listove sa 5kraka
21.06. - Posle jedne sedmice opet dodao salvol, sada malo povecao dozu, 4ml na malo manje od pola litre vode (da dodam da je dobijala vodicu svako, ili svako drugo vece...) Ubrzala rast, visina oko 25cm... Vide se 2nova vrha i gde je topp
2jcvk9e.jpg
wvoa6h.jpg

20j0fad.jpg

Ovde se vidi gde su skinuti listivi sa 3 - 5 kraka
25.06. - Odradio LST posto smo resili ortak i ja da je ostavimo gde jeste, da je ne prebacujemo u prirodu, samo cjemo je presaditi u vecoj saksiji, sutra plata pa da odem da kupim saksiju...
26.06. - Eo par fotkica kako se ponasa pri lst-u, nikakve posledice, smushenost... Video negde na netu da moze dok je mala da se odradi lst i na ovaj nacin pa hajde da probam...
2lwcjd.jpg
u8003.jpg
11j9dmo.jpg

Stoji vec 2dana zalepljena, kontam da je sutra odlepim i pustim da radi svoje...
28.06. - Skinuo jedan list sa 7kraka, drugi je ostao zalepljen sutra cu ga otkinuti... Odradio bih topping na jos 2nova mesta ali na 3-4stupnju, sada me interesuje koliko je to pametno...
info za koji dan... Fotkica od danas, i polozaj u odlopljenom stanju...
rbb2mp.jpg
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Zašto joj sječeš lišće, kako misliš da funkcioniše? I zašto je vežeš pomoću lista? Glupost.
Fotosinteza, nula bodova...
Tvoja je, radi šta hoćeš, ja kontam da je to bezveze.
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Pa vi mislite da ja sada nesto puno ocekujem od nje, znam da sta sve moze da joj se desi, zato se igram sa njom, ako bude bilo bice... zasto ne preko lista ? njoj da smeta ona bi sama pokazala to
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Pa da, to i ja kontam, i ako bude ispusicu ga kako god, samo da krene sa cvetanjem da utvrdim... Ne zelim toliko hejta, vi ljudi kao kada ne rivate, kao da vam nikada nie bio prvi put. Opusteno ljudi, ocu po koji savet ako gresim negde, i to e to... Hvala
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Vecina ce ti reci da nije dobro rezati primarne listove, ali znam iz iskustva da to nije lose, dapace. Sekundarne grane "podivljaju" i pocnu rasti eksponencijalnom brzinom a na kraju krajeva, te sekundarne grane daju vrhove a ne primarne, primarne sluze iskljucivo za fotosintezu. Ali dobro, ja sam growo pod CFL od 9000 lumena, tako da sam prakticki to morao raditi jer nije dolazilo svijetlo do sekundarnih grana. Ti imas out, nema potrebe za rezanjem primarnih grana. Sekundarne ce se same pojaviti, odnosno razviti.


I nemoj mislit da te netko hejta, budi sretan sto su tu i da imaju nesto za reci. Kad zagusti, znas kako dobro dode. ;)


Nego, zasto je prerano napravio toping? Pa toping se moze raditi vec nakon 3 internode.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nego, zaboravio sam ti reci nesto.

Ako bas zelis rezati primarne grane, ne moras ih rezati. Mozes ih samo saviti da ne smetaju sekundarnim granama, kao sto si sad LSTirao pomocu lista. Znaci samo ga negdje maknes sa strane, da dobiva svijetlo ali i da ne smeta ostalim granama. Ili ga ne moras odrezati cijelog (cijeli fan list s primarne grane) nego samo recimo polovinu ili trecinu, tek tolko da ne pravi sjenu ostalim granama.


No kao sto sam rekao, nemas potrebe za time posto si outdoor.
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
01.07 - Sinoc dadao o5 prehranu, Salvol, opet digao mililitrazu, 0.6 na pola litre... Skinuo joj jos jedan primar, posto gde sam skidao primare, sekundari jako bolje napreduju... Kasni mozda slikam lepoticu, otisla preko 35cm u visini... Jos nedelju dana na gajbi, pa cu morati da je prebacim zbog obilaska gazdarice...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
mo ok je sve pazi na hemiju da ne izgori inace lepa je bice velika ima vremena jos, a to sto si lepio za lis video sam to na you tube da lik radi i to je ok

sretno
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Sry. sto me nije bilo, neta bez neko vreme... Biljana napreduje ok, pre neki dan je napunila 2meseca...
23.07 - Nastavio standar, na deseak dana dodam Slavola, otisla je na 65cm visine. Polivanje na 2-3-4 dana po litar vode, kako budem u mogucnosti, prebacio sam je u vecu saksiju posto sam resio da je ostavim gde je i pocela...

25.07 - Resio ipak da joj uradim mali lst da ostale granchice dobiju dovoljno svetlosti, idemo do kraja ovako, zbunici maleni : )

 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
eo malo update
Prevezao sam je, skinuo samolepljive tracice, bas joj dogovara koliko vidim : ) Nije polivana 3dana, veceras fajtalica i malo prehrane florijano, 4ml salvola na pola litre vode, pa cu sutra jedno 2l vode in saksija...
http://i47.tinypic.com/6yd440.jpg
http://i45.tinypic.com/6fxrfk.jpg
http://i47.tinypic.com/33oiss3.jpg
http://i50.tinypic.com/2u5464k.jpg
http://i49.tinypic.com/nl6681.jpg

***

Pala je kishica sinoc, malo veca : ) kontam da cje pasti o5 veceras, pa da joj ne bi sprala, ide prehrana preko korena...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj