DWC grow box pomoć za pripreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.04.2020
20
84
13
57
Ovako ekipa, imam pinku iskustva (1 solidan outdoor grow 3 lijepe biljke) i veoma jaku zelju za sklepat neko DWC indoor growanje. Znam rizike i sve, jos se mislim oko nekih stvari, tipa hoću li sterilan ili ne grow.
Trenutno mi u košari s neke web stranice stoji 80% stvari za dwc grow, znači šator 120x60x180 3 kante 20l (dvije za grow jedna za vodu mijenjat), filteri, ec i ph metar dvije zracne pumpe, termo, gume, ventilacija, filteri pusti, keramicki clay i jos par sitnica. To me sve s poštarinom izađe 370 eura, no zanima me ovo.
Mislim s alibabe uzeti led quantum board 240w, ima driver i popratni materijal, mislim uzeti jedan za cijeli grow, pa sam računao 3500k+660nm( za full grow bolje uzet 3, 3.5 ili 4000k?). Zanima me hoće li mi 240w qb biti dovoljan za 2 biljoze u 120x60x180 šatoru? Navodno taj ima velik PPFD output i za tu paru je najviše cost efektive. On bi me sa poštarinom i svim troskovima unosa trebao izaci oko 200 eura, što znači 95% svega bi me izašlo cca 600 eura. Ostaje mi kupit svu hranu i suplemente za dwc grow, računi za struju i deri.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Opaa.... neko se ipak odlučio za vodu :D

Kako misliš sterilan ili nesterilan grow? Dwc...obavezno sterilan jer začas se nakoti sranja i ode korijen.

Jel ti misliš na RDWC pošto imaš jednu kantu za mjenjati vodu i dvije za biljke? Ta jedna će biti van boxa ili?
Ako i je RDWC onda u opremu moraš dodati i pumpu koja će gurati vodu u ostale kante. Trebaš obavezno i neki termometar za otopinu tipa za akvarije.

A ako misliš na čisti DWC sa 2 kante bez cirkulacije onda se ne upuštaj u to jer ćeš izgoriti od posla mjenjajući i dodakajući sve kante posebno.

Pitanje je i koju ćeš vodu koristiti? Iz pipe? Ako je onda koliki ne EC te vode?

Kako ćeš hladiti grijati vodu ako je potrebno? Temperature otopine ne smiju ići ispod 18 i preko 22 pa si i to planiraj. Pumpa za zrak mora biti van boxa da ne gura vrući zrak u kante. Kante i cijevi bi bilo itekako dobro obložiti nekom izolacijskom folijom ili sl. To dosta pomaže u održavanju temperature.
A kante od 20l...hm... ja evo imam takvu i nebi bilo loše da je od 50l jer kad naraste korijen, u kantu više ne stane ni 5l otopine što zahtjeva stalno nadgedanje i dotakanje vode.

Ima toga prika... neznam samo na koji dočno dwc misliš.

I trebao si se javiti mentoru @Influence . On ti zna podosta o tome. Jest da je mentor za kokos, ali zna i DWC jer je mene osobno naučio poslu i još me uči ;)
 
26.04.2020
20
84
13
57
Uf, sterilno ili ne, velike bitke i rasprave se vode online što je bolje, i ljudi uglavnom idu da nije full sterilno i uvodu dobroćudne bakterije da obave posao. Voda iz pipe ili bunara što koristim za vrta, neznam EC jos nemam opremu. Za kante, računa sam jednu veliku jaku kvalitetnu kantu od 70 litara, probiti dvije rupe za košare i tu dvije biljke, al mi nije svejedno ak sjebem vodu obe propadaju, iako je lakse regulirati sve kad je mnogo vode. A toplo hladno me jos muči, imam podrum gdje zna biti veoma hladno, i prije da ce mi voda hladna biti a ne pretopla, doduse pod svjetlom u boxu mozda bude normalnija, pogotovo ako ostavim obe pumpe unutra. Ne rdwc, nego bas dwc, treca kanta bi sluzila kad bi vodu mijenjao pa ak je potrebno čistiti onu prvu, da mogu u novu kantu ubacit a prvu izvadit i temeljito očistiti. Sve je jos u planovima, al ne planiram odustati
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Još uvijek stojim kod toga da mora obavezno biti sterilno jer čim prst umočiš u otopinu, ona već drugi dan ima drugačiji miris tako da... nije bezveze.
Moraš nekada dodavati i dezinfekcijska sredstva u otopinu tipa h2o2...genox...hydroguard kako slučajno nebi došlo do s.anja a pogotovo ako koristiš vodu iz bunara i neznaš sastav iste.

Ta ideja sa 70l i 2 biljke je ok. Samo ja bi na tvom mjestu odmah razmišljao spojiti tu kantu sa jednom iz van boxa i povezati ih (RDWC). Ali odmah napravi tako jer ćeš se stvarno nahebati oko toga. Vjeruj mi jer imam isto sranje i nije lako sa jednom kantom a kamo li sa više njih.
Ja idući hidro stavljam RDWC obavezno jer ubi me ovo.
Još jednom ti kažem....ako ne želiš odustati od hidra onda odmah spajaj RDWC. Ništa extra skuplje neće izići. Jedna pumpica...par cijevi...holendera...i eto ga. A eto i manje posla. Nemoraš ni ulaziti u box.
I razmišljaj o većem boxu...višem... jer kad krenu stretchati u hidru počepit će ti sav box pa nećeš moći ni pogledati kolko ima otopine u kanti a kamo li je promjeniti.

RDWC :)

Edit: još sam se sjetio da kante u kojima su biljke i otopina moraju biti food grade inače isto imaš sranja. Gojio sam vani dinje i korijen stalno propadao dok nisam stavio foodgrade kantu. Od tad nikakvih problema. Našu biljku nisam ni probao bez foodgrade.
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Uf, sterilno ili ne, velike bitke i rasprave se vode online što je bolje, i ljudi uglavnom idu da nije full sterilno i uvodu dobroćudne bakterije da obave posao.
black roots je naveo svoje iskustvo i šta bi on u budućnosti promenio/zamenio it'd...potpis na sve napisano...sto se tiče sterilno ili ne a o kojem se vode rasprave... e sad malo ste pomesali sterilan grow u smislu da nemate problema sa lošim bakterijama itd.... i grow sa dobrim bakterijama koje imaju smisla za uzgoj u zemlji..... hoćeš li sterilan grow ili ne to je do tebe... licno ako možeš podesiti 100% sve parametre onda nemoras npr koristiti genox... hydrogard ili h2o2... da se vratimo na dobre bakterije na koje mislim da si mislio :D ne... nemoj to raditi.... zbog par stvari... kao prvo izmena vode se u dwc desava relativno brzo pa ni dobre bakterije nemaju vremena da se "namnože".... drugo svako tvoje dodavanje pH- ili ph+ će "ubiti" tvoje dobre bakterije... mislim ima tu jedan manji deo dobrih bakterija u hidru ali je taj deo toliko zanemariv da ne trebaš voditi računa o njima... čak šta više ako se poželiš igrati sa njima na kraju ćeš dobiti samo probleme i borbu sa pH....i na kraju zbog radi toga npr biobizz se ne može koristiti u hidro uzgoju....
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja sam radio ovaj sad grow do cvjetanja sterilno samo masterblend al negdje na polovini cvjetanja sam uveo prasak sa hormonom rasta i bakterijama, gljivicama i dobro je pomoglo. tako da sto se mene tice ja radim sterilan grow sa ova dva preparata. ako ima logike hahah uglavnom nije vise sterilan.
edit citam od influenca kako ce to ubit bakterije mozda ubijam i ja svoje al ako nista hormon rasta je u ovom prasku tako da nebude 100% beskorisno stavljat moju smjesu