DWC grow moze pomoc :) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Bandit koja je tvoja preporuka sto se tice sto stabilnijeg ph uzeti ro vodu ili destiliranu, koja duze izdrzi bez vecih promjena, dali ima mozda nesto trece jos bolje slucajno, zanimljivo mi sve oko dwc pa se raspitujem:kafa:.
 
08.12.2018
11
16
3
35
Jutro :kafa:
Sto je banovan ::sudija:: ovaj momak @420Florist delovao je kao da zna sta prica, i hteo je pomoci sa par saveta oko setup-a, delovalo mi je da poseduje solidno znanje.

@bandit :watch: haha :) kao u epizodi spanske serije, razvlaci svaki dan jednu novu informaciju u 5 postova ( nadam se da mi neces zameriti na humoru )

Uglavnom do sad me je intrigirao @420Florist sa RDWC time sto mi je rekao da je to PRO a DWC ( ako sam mojim recima razumeo ) DWC je dosta komplikovaniji logicno od soil-a itd.... medjutim prava stvar bi bila RDWC makar i sa jednom biljkom kao neki ultimativni grow koji je ujedno i najzahtevniji sa tehnicke strane ali veoma lak kada se usavrsi grow tehnika.
Bacio sam se na razumevanje RDWC sistema, I keep my mind open always ::lulamira:: tako da mozda sad i promenim tokove u RDWC pravcu, uvek tezim ka savrsenstvu za koje sam svestan da nikad ne mogu da dostignem.

Do sad sam pokupio vec dota info-a korisnog u "Fazi 1" diskusije ali za sad ono sto smo ustanovili jeste da ( bar ja )

1. Investirati u RO uredjaj za proizvodnju RO vode ( nema cimanja uvek znas 99.99% sta je )
2. Koristiti provereno djubrivo u odredjenim kolicinama @bandit sto je dao primer ono koje ima automatski PH u kombinaciji sa RO vodom kroz par ciklusa hranjenja ili par ciklusa zamene ako je samo DWC = mozete gotovo bez razmisljanja da se opustite i da ne razbijate glavu da li je ok ili ne, to jest duzom praksom u kombinaciji sa ponavljanjem dolazite do te dobre kombinacije, pa sad ako ste ustavnoili sta valja onda mozete ( po meni ) probati opet ici napred i modifikovati nesto, ali za to su nam potrebni mnogo iskusniji grower-i ne mogu ja o tome trenutno pricati.
3. Chill-er ili uredjaj koji zagreva ili hladi rezervoar gde se nalazi voda u RDWC sistemu je dobra invesitcija kako kazete kako bi konstatno drzao vodu na oredjenoj temeperaturi zato sto temperatura koja je iznad ili ispod savrsene stetno utice na biljku, a nekad je dobro zato sto u zadnjim nedeljama promenu temperature mozete da iskoristete kao HACK na biljku kako bi stimulisali veci razvoj kristala itd... ( mozda neko moze vise detalja oko toga )

Dosta mi je jasnije i eto vec mi se menja pravac razmisljanja ( na bolje ) i imam vise informacija, super idemo za sad...


@bandit ako imas 10 plus ili tako neki broj hydro grow-a iza sebe, podeli nam jos malo vise znanja ako mozes preskociti par epizoda :) pa nam reci sta se zaista desilo, sa spojlerima :) haha.

Nastavljamo svakako dobra prica, zao mi samo zbog @420Florist sto nije stigao da podeli vise informacija oko RDWC sistema, kako ide vreme ubacicu js pitanja svakako nastavljamo dobru temu.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
florist ti je za rdwc bio baja,ne znam nekog na forumu ko to radi..eto sem bandita,na nejga sam naleteo par puta..al floristove biljoze da vidis,da ne verujes.

moracu da se slozim za RO aparat,ali ako i samo ako kao ja imas veoma tvrdu vodu,ljudi rade rdwc bez problema sa ec 0.1-0.2-0.3

tvrda voda je navodno od 0.6ec pa na dalje po CANNA uputstvima za ebb and flow i rdwc..ali nalazices informacije da je i svre preko 200ppm lose za hidro i ebb and flow,kokos i kamenu vunu.

ja cepam kokos sad i visok ec uopste ne smeta biljkama..mene samo to jebe kod odrzavanja ph na duze staze..sto ti treba za rdwc.

prvo testiraj ec,ako ti je visok kao meni 0.5 pa na dalje..nema sta da razmisljas..ja sam pokusao,kupuj RO..mislim da je destilovana i cesmovaca 50/50 takodje izvodljivo..sad ko ce se cimati za tako nesto nek se cima.to cu ja vec sad probati jer jer meni mali sistem,vise eksperimentalno..da potvrdim za RO.

druga stvar,sto se tice an ph perfect..misim da isto ili slicno prolazis sa HESI(isto imaju ph regulatore) plagronom,canna..svim malo jacim brendovima.
od tebe zavisi,licno misljenje da ne mozes da pogresisi ni sa jednim,jer sva ta testiranja koja rade oni rade ISKLJUCIVO na RO vodi.

ja za sada goldi nastavljam ipak sa ebb and flow sistemom i pocetnom zamisli i necu nista menjati.RO uzimam da bih mogao da nastelam ph u sistemu i ostavim za vikend pa i duze..sve na tajmer i zdravo.

a trebace taj ro nekad i za hidro.

jedina stvar koja me za sad odbija od RDWC i DWC jeste dodatni taj chiller i pumpe za vazduh.sve je to bucno i mene to uzasno nervira,ja sve gledma da smanjim na min sto se tice zvuka.
a imam utiska da chiler tandrce dobro,slicno odvlazivacu(kojeg isto imam) a zujanje od pumpe za vazduh za neki veci sistem..o tome tek necu da pricam.

pokusacu ovu moju sad za ove kantice sto koristim malo da oblozim necim i podignem u visinu..da vidim razliku.

ide pogledaj vader og na yt,covek brate tokom celog sistema samo dodaje vodu u rezervoar..i tokom cvetanja jednom ili dva puta zameni vodu.
a svuda gde budes citao ce ti reci obavezno na 2 nedelje praznjenje.

kaze covek,ako drzis ekstra ph,ekstra cisto,dobar EC..ako biljke ne kukaju..zasto bacati nutriente i savrseno dobru vodu ako je u sistemu sve dobro.dobar channel ima,on radi ebb and flow uglavnom..super soil,cajice sprema od komposta.i cannu iskljucivo koristi

za sad sto sam primetio isto da sa plagron hydro i coco i cannaom ne moras da koristis cal mag..sto je u hidru obavezan dodatak.al obavezxno uzmi flasicu jednu,pa s vremena na vreme dodaj nesto na sitno..

htedoh reci svakih par zalivanja..jedva cekam da prestanem da zalivam vise rucno.samo da zavrse ova cudovista i onda samo penzionerski
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
08.12.2018
11
16
3
35
@bandit @bastovan20

Sad sam se navukao na RDWC... posle 10 plus sati istrazivanja, shvatio sam da je RDWC u sustini upravo to sto meni treba...Idealno resenje za moje potrebe uz minimalno cimanje vs zelejni rezultati ( sto je glavna poenta )

Ako bi ga uradio kako valja ( 1 plant / 1 year ) vodu bi mogao da menjam jednom u 7 do 10 dana @bastovan20 kako si gore rekao, sto bi moralo na 7 ako moze da sljaka do 10 sa veliko AKO moze, ako ne onda ranije naravno, sve to pokaze praksa i iskustvo vremenom.

1. Sistem bi radio tako sto bi pustio da pumpa :) izvuce sve iz pvc kante i rezervoara 1 totalno praznjenje.

2. Druga pumpa iz rezervoara 2 gde ide RO sveze proizvedena voda ( koja se napravi u zeljenoj kolicini taman pre zamene po potrebi ) prebacuje cistu RO vodu u rezervoar 1 gde se RO voda mixa sa hranom po potrebi i sve se upumpava u --> pvc kantu gde je biljka i taj sistem sinergicno cirkluise pun air stons-a kako i u rezervoaru tako i u kanti sa biljkom.

3. Znaci u idealnim uslovima jednom u 7-10 dana se sistem samo zaustavlja, ispere se ko zeli sa cistom RO vodom oko stabla biljke sa par litara kad se i to isprazni upumpava se sveza voda sa hranom i to je to.

U idealnim uslovima ako bi stavli da je moguce menjanje jednom u 10 dana, to je smejurija od posla korak 1- 2- 3 bi mogao da za zavrsi za 30-tak min.
E sad obicno nista u zivotu nije tako jednostavno kao sto se isplanira ali ono bar na papiru zvuci lepo i jednostavno.
Da sve ispadne tako lako, tu bi se samo trebao uraditi jedan dobar lollipopping ( koji je kod mene bar obavezan, nema leba i svetla za neradnike ) topping i scrog mozda ( mislim ima nacina ko sta voli ) gomila kanapa ili "yoyo-a" bi u bio kom slucaju trebali verujem za bilo koju godzill-u.
Kapiram da bi cak mozda i HID od 600W ovo mogao da odradi kako valja ( ali sve mi ide na to da za 600w i rezultate koje ja zelim ipak treba mnogo vece iskustvo ) dok je sa 1000w ipak sve mnogo lakse pod uslovom da je sve ostalo na mestu.
E sad gde je tu, temperatura u rezervoaru i kanti gde je biljka, temperatura u box-u, kontrola vlaga, ventilacija, nestanak struje, kontrola jos par parametara u vodi i oko hrane i jos 100 kuraca moze da naleti... ali opet izostrio sam ramzisljanje u kom pravcu ova prica nastavlja, dosta mi je pomoglo ovih par dana diskusije i citanja.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
kod mene je uvek tako,sve ja to u glavi lagano..onda kad krenes da radis skapiras da nemas pojma i da se zaleteo ko majmun..al to je sve zbog nedostatka iskustva..sledeci put je sve lakse i lakse..uvek nesto novo skapiras pa znas za neki tamo sledeci put,ili drugome jos da olaksas :D

ma ekstra je rdwc bre,cepaj kako si zamislio.. ne menjaj planove ko ja sto radim stalno :D

ali da razmisli o ventilaciji,vlazi,nestanku struje..al opet mogu one bez kiseonika vise sati sigurno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
uhhhhhh ukratko ovih dana pakujem sistem inace nije u funciji da vidite kako to prosto izgleda ima formula koja se zove lukasova za to sto ti hoces@bastovan20 @jaksa8 je lik,inace sve moze ali zna se red a rdwc je majka po mojim iskustvima
 
Poslednja izmena:
08.12.2018
11
16
3
35
@bandit Pogledao sam dnevnik koji si linkovao, lepo zaista, koliko si uspeo izvuci od jedne biljke u tih par tegli suvog na 400w ? verujem da sad mozes i vise ( pretpostavljam zbog iskustva )
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Cimanje bre dwc ljudi za sad meni.. Da znate.. Jos ako je vise biljaka i Cesmovaca idi begaj..

Kupim neki dan destilovanu pa probam u kanti ama.. ako se umiri ph javim odmah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Evo ovako, dodjoh kuci malo pre sa dva balona demineralizovane vode.

Uzeh dve kabtice po 6l.

U jednu kantu 6 l demi vode, u drugu 6l cesmovace.

Ec demi vode 0
Ec cesmovace moje 0.5

Ono sto sam primetio jeste da u kantu sa cesmovacom moram da dodam vise hrane da bih dobio isti ec kao u demineralizovanoj kanti.

I to me malo zbunilo? Npr u demi kanti dobijem 0.8za klona.. Istu dozu stavim u cesmovacu, dobijem ec 1.1 npr sto mu dodje zapravo 0.6 ec.

Sad ne kapiram sto je to tako.. Sto se tice ph, demi voda je oko 7.5 ako se secam dobro.. A Cesmovaca moja bije sad preko 8

U cesmovacu sam morao da dodam mnogo vise ph down.. Dok sam u demi vodu dodao 7-8 puta manje ph down.

To mi je logicnije malo od onog za hranu.. Al ako neko ima vise iskustva i znanja nek podeli sta se tu zapravo desava.
. Turio sam kante i kiseonik, biljke.. Pa vidim za 12h rezultate.. Sta je bolje drzalo ph.. Nadam se da radi demi voda, onda idemo na ro definitivno
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ph metar je kalibrisan..

nisam se proslavio bas..demi voda je u kanti od 6 l otisla sa 5.5 za 12 sati na 6.8
a cesmovaca je otisla sa 5.3 na 6.3-6.4

dal je to samo pocetno pufanje demi vode,ili ce biti slicna prica i jos gora nego sa cesmovacom.

dobio sam informaciju da stavim malo sode bikarbone u demi vodu i da probam sa tim da stabilizujem ph malo..to cu odraditi danas,pa vidim rezultate

predpostavljam da bi slicno bilo i sa ro vodom,skakanje ph opet..
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Ja bih samo da se umesam sa malo svog DWC iskustva i da zakljucim da se DWC radi sa RO vodom. Sve ostalo je lutrija i moze da funkcionise, ali isto tako moze i da ne izadje na dobro. Takodje se moze raditi i sa nekom dobrom bunarskom vodom, mada retko ko ima pristup istoj. Moje misljenje je da svi prvo trebaju ozbiljno da se zapitaju uopste zasto zele da rade DWC pa tek onda da krenu sa istim.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ja ga sigurno necu raditi godinu dve,jer necu da menjam ebb and flow sistem koji sam osmislio..i koji upravo ovih dana treba da pusitm u pogon.
odugovlacim bas zbot tog rezedrvoara i ph,necu da sibnem 200l vode i da se mlatim svakih par sati da stelam ili jos gore bacam hranu i ph down..

+ sto hocu da znam za ubuduce ako se budem cimao sa rdwcom i da isteram ove biljcice sto bolje mogu..ovaj eksperiment u dve kantice..

za ebb and flow treba odrzavati ph vode u rezervoaru..tako da mi svakako trebaju te informacije sada,bez obzra sto necu raditi rdwc..necu se cimam svakih par sati da namestan ph


Ja bih samo da se umesam sa malo svog DWC iskustva i da zakljucim da se DWC radi sa RO vodom. Sve ostalo je lutrija i moze da funkcionise, ali isto tako moze i da ne izadje na dobro. Takodje se moze raditi i sa nekom dobrom bunarskom vodom, mada retko ko ima pristup istoj. Moje misljenje je da svi prvo trebaju ozbiljno da se zapitaju uopste zasto zele da rade DWC pa tek onda da krenu sa istim.

mislis li da ph razlicito oscilira u demi vodi,ro vodi i destilovanoj?najgora stvar bi bila da kupim RO i da brate tek on skace..sto mi demineralizovana voda za sad pokazuje..

jedino da probam to sa sodom bikarbonom isto na savet kolege florista..kaze da on pomaze stabilizaciji ph

znaci nije sve tako crno ili belo..daj da se ne zalecemo

ono sto mogu da kazem za sad da meni biljoze u dwcu super napreduju,nemam nikakvih zamerki..prezdrave..jos ih ja drzim metar ispod ovih cvetajucih,znaci nemaju ni svetla nista..al dolazi nesto coba i do njih kroz grane..
cak nekad i ne merim ph,samo spicim okvirno 2-3 kapljiice ph downa..

nista im ne smeta za sad..al cimanje je..odes negde 2 dana..ph ce ode do krova..znaci moras biti tu..a to nije za nas lenje