DWC grow moze pomoc :) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
RO voda je aj da kazemo oko sedmice sto se tice ph-a
Uz koriscenje bilo koje ph perfect ili kako god da je koji proizvodjac zove tehnologije i uz menjanje rezervoara na 7-10 dana ne bi trebalo biti ikakvih problema. Sve ostalo je za mene ozbiljna nauka i nije bas za pocetnike po mom misljenju. Ali opet ocigledno nemam dovoljno iskustva sa svega par hydro growa i to pre 2-3 godine.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.725
358
Mozda jedna od stavki kod dwc-a na koju se obraca manje paznje ali ipak je bitna :djede::
"As a general rule, you should get an air pump that can supply at least double the litres per hour of the volume of your reservoir. For example, if you have a 100l tank, get a pump that can supply 200l/hour. "
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@h0nda

Koliko ljudi koji ovde pisu imaju iskustva sa DWCom? Veca pumpa vise greje sto negativno utice na kolicinu kiseonika u dostupnu korenu. Znaci nije nuzno veca pumpa bolja sto jos dodatno zavisi od ambijetalne i temperature vode. Mnogo ljudi ovde samo prepricava nesto sto su videli na netu, a nije nuzno tacno. Ja evo do sada nisam video potrebu za pumpom koja pumpa mozda vise 2/3 zapremine rezervoara po minutu, a ne da se upumpava duplo vise.
Na kraju krajeva RDWC se moze raditi bez pumpe za vazduh, ako se na primer napravi mali vodopad u svakoj kanti sto poprilicno oplemenjuje vodu kiseonikom bez potreba za vazdusnom pumpom da greje. Da ne pricamo tek o koriscenju venturi efekta(koji se inace cesto koristi kako bi se jezera ili bare oplemenila kiseonikom) ili cak koriscenjem struje u iste svrhe kao na primer OVO.

Mali oFF: Sve u svemu molim ljude da kada dele savete to rade iz svog iskustva ili na osnovu nekog znanja. Evo ja se na primer ne mesam preterano u teme o pravljenju ulja na primer jer sam pravio svega jednom i to nisam bas siguran preterano uspesno. Shvatite da sve sto pisete ovde ima neku tezinu. Zamislite da nekom eto prepricate nesto sto ste tako random videli na netu i on poslusa to i zbog toga zezne grow. Ljudi se ozbiljno cimaju da imaju i malo dima u uvim usranim vremenima i jos strepe od zakona i cega ne, ne daj Boze da taj neko pokusava i da se leci.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.725
358
Nema frke, navod je zato i citiran a ne pise da je to moje direktno iskustvo, ako rqs inzenjeri koji su sigurno odradili ohoho hidro growowa to navode kao bitnu stavku sumnjam cisto da i nama koji bi se upustili u hidro to nije bitan podatak, e sad drugo je dal ce to bas biti optimalno mozda moze sa vise a mozda moze i sa manje zraka, isto kao sto su preporuke npr da biljka ne moze rast ispod premalo svjetla pa ljudi uzgajaju prakticki ispod svijece.
Navod bas tu kako bi se ekipa sa iskustvom nadovezala na njega i navela pluseve i minuse navedenog el koliko vidim uz ph, hranu i temeperaturu vode kolicinu zraka nije se bas spominjalo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pičkoš

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
To koliko ti vazduha upumpavas ne utice nuzno pozitivno na to koliko koren ima kiseonika na raspolaganju. Naveo sam neke nacine koji su primetno efikasniji od vazdusnih pumpi na primer. Stvar je u tome sto taj clanak za RQS nije napisao inzenjer. Clanak je generalno ok, ali na primer u nastavku sto se tice pumpi pise i 'For large pumps, you can put these into a noise-isolating chamber as long as you make sure that the pump can still get air to function. ' sto je totalna glupost jer bi se vec pumpa od par desetina wati dovoljno grejala da potpuno obesmisli veliku pumpu. Osim naravno ako nemate chiller sto je poprilicno retka pojava.

Sve u svemu to nije bas tako jednostavno jer jos jednom da pomenem nije bitno koliko vi vazduha pumpate vec koliko kiseonika koren ima na raspolaganju. Ako nekog vise o tome zanima moze po internetu listati na temu dissolved oxygen sto je jelte ono sto je bitno i izrazava se u PPM uglavnom. Sve u svemu kolicina kiseonika direktno zavisi od temperature vode tako da cesto ogromne pumpe mogu imati negativan efekat narucito kada pricamo o izvedbi u kucnoj radinosti gde nazalost ne mozemo kontrolisati mnoge stvari.
 
Poslednja izmena:

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
Nesto mi ovo ne ide a nisam u funkciji tako da... generalno nikakva nauka cak sta vise zahteva prisutnost mada se I to resava u mom slucaju sa rezervoarom od sto litara I vozi po sedam Dana da NE pipam nista
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ugasio sam malo pre dwc, milina za usi kad pumpa za vazduh cuti xD

Iskreno lakse ce mi biti, jedna briga manje. Ne moram stalno tu da se vrtim oko njih podesavam ph i tako. Biljke su preseljenje u kokos par litara i tu nastavljaju pricu.

Ono sto sam ja primetio u mom slucaju,

Light leak kante - truljenje korena i naglo skakanje ph koji se ne moze umiriti

Resenje oblaganje kanti crnim kesama, ili farbanje spolja mat sprejem ili jednostavno neka bolja plastika da se bira kad se kupuje. Hidrogen takodje pomaze, u jednoj kanti mi se pre preseljenja bas nahvatala sluz opet.. Umocio samo u vodu sa hidrogenom par min, sve se spralo i presadio u kokos

Ph - jeste bitan, narocito u pocetku dok su biljke male.. Ako ne valja, krecu sranja.. Cim malo omatore moze da se pusti da se prosveta gore, meni je nekad isao i preko 7..biljke kao da se vremenom naviknu.. Nisu pokazivale znake da im nesto fali.. Verovatno su isle malo sporije..al ja to nisam primetio.. Znaci ne mora se toliko ni oko toga opterecivati. Mozda u cvetanju kasnije?

Temperatura vode- sta znam, meni je usla 22-24-25. Par puta sam merio. Mozda je i to uzrok algi i braon mutljavine u vodi i na korenu.. Al nije ni to strasno, moze znaci i bez chilera zimi i zaledjenih flasi.. Jos ja nemam ispuh van sobe. Drugi bi znaci dobili mozda i bolju temperaturu u kantama.

Ec-ja sma ih terao na 0.9-1.0 od klona bez problema. I ec nisam dirao..da me nije jebavao ph. Pa tacno bih drzao vodu u kantama 20 dana briga bi me bilo.. Biljke nikakav nedostatak ili suficit nisu imale.. Sto se toga tice stvarno milina.. Nema zalivanja. Biljka sama uzima kolko joj treba.. Jeste dobra fora majku mu..

Kissobik-upumpavao sam grubo 3 l vazduha na 6 l vode.. Nekad sam smanjivao pumpu i u prvu brzinu zbog buke. Nije im smetalo.. Iako je to bilo na par sati ili na 24h
Al predpostavljam sto vise to bolje..

Rasveta- Bile su sigurno 80cm od cobova.. I to u senci velikih biljaka u cvetanju. Verujem da bi bile jos vece da su imale dobar polozaj.. Tako da fino rastu biljke u vodi


Sta znam sta bih jos rekao.. Veci rezervoar obavezno ukoliko zelite manje muke i da mozete na odmor neki da odete.. I ro voda mislim da bi bila bolja opcija zbog ph, barem u mom slucaju

To je to xd nastavljam ja u kokosu ko kokosar pravi :d
 

Prilozi

  • IMG_20181216_122815.jpg
    IMG_20181216_122815.jpg
    310,4 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20181216_122812.jpg
    IMG_20181216_122812.jpg
    288,8 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20181216_122536.jpg
    IMG_20181216_122536.jpg
    227,8 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20181216_122527.jpg
    IMG_20181216_122527.jpg
    263,9 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20181216_122524.jpg
    IMG_20181216_122524.jpg
    295,6 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20181216_121506.jpg
    IMG_20181216_121506.jpg
    237,8 KB · Pregleda: 35
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and mr.dr.Smok
08.12.2018
11
16
3
35
@bastovan20 lepo ti izgledaju devojke :) cist beli koran, zdravo deluje, eto ucis i ti u procesu kao i svi buduci grower-i koji budu hteli DWC ili RDWC pa ce ovde da nauce nesto korisno.
@High Above Tacno si pogodio u centar sa tim sto si napisao jako mi se svidja konstantacija, zaista treba da ljudi shvate da sve sto se pise ima tezinu i da ce sutra neko citati... tako da bi bilo najbolje da pricamo ono sto je provereno ili sta smo probali.

Ja cam poceo da trazim delove i gledam koliko je dzabaka RDWC sistem u stvari kad gledas online, sve su to neke kante za djubre uglavnom kako za biljke tako i za rezervoar, povoljne pumpe za vodu i vazduh koje se prakticno svuda mogu naci kao i oprema za kupatilo/kanalizaciju koja sluzi za povezivanje svega....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pičkoš

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Da ali mene je toliko odbijao taj rdwc praviti.. Mora sve da se slaze, nigde ne sme da curi.. Inace poplava.. Glup sam ja za to. Al eto probao sam dwc :)

Mislim kad bih radio rdwc, da bih kupio. To jest siguran sam da bih gotov kupio, jebiga xD
 
08.12.2018
11
16
3
35
Razmisljam da li je bolje 1 biljka veci rezervoar na 600w/1000w ili 2/4 biljke u manjim rezervarima na 600w/1000w, ne mogu da znam kad nisam probao RDWC moze li misljenje oko toga kad je kolicina u pitanju, ja hocu da imam 1 grow godisnje za svoje potrebe i necu da se cimam posle oko toga. Jasno mi je da jedna biljka moze da se rasiri puno ali razmisljam da li 4 mogu da daju vise od te 1 mega rasirene koja uzima sve sebi... Cimanja nema kad se sistem uradi kako valja o tome necu puno da pricam.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Sta znam brate, lakse ti je napraviti sistem za jednu nego za 4..u tom nekom smislu..

A postoje hidro u pitanju.. Sto se tice fresaka, ista patka.. Bila jedna ili 20,ako nesto ne valja odlazi u ***** sve..

Jedino da presudi na osnovu duzine vegetacije.. Znaci ako oces jedan grow godišnje, da se ne cimas.. Bolje vise biljoza, kraca vegetacija

Al mislim da to nema veze, kad krene krenuo si da growas.. Nema stajanja xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barabar
08.12.2018
11
16
3
35
@bastovan20 Slazem se ako pogresis, onda ide sve vs zemlja itd.... medjutim meni nije teze, sistem kad se uradi kako valja sve je to prosto i jednostavno nije to neka visa matematika, obicne cevi za kanalizaciju gume par kanti za djubre :) itd... e sad da kad krenes grow-ati onda nema stajanja ok mi je to ali meni treba samo 1 grow da imam do 2g na dan za sebe sve preko toga mi nije potrebno e pazi nije ni na odmet haha ali kapiars me samo mi treba da imam za sebe pa razmisljam 1 vs 2/4 biljke na datu lampu sta moze vise da donese, a sistem ko sistem ne moze biti laksi da li je jedna ili 4 biljke kad se uradi kako valja isto sljaka 30 min posla na 7-10 dana.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
probaj vidi,brtate tako je najbolje..ovako kad slusas razne ljude..nije svima isto..evo ja sam prosli put probao sog proslu zimu cini mi se,pohermilo sve zbog light leka.. pokusavao sam da odredim broj saksija na metar kvadratni i duzinu vegetacije..takod a nisma ni zavrsio eksperiment..
ostadoh u ne znanju :D

a evo sad,radim nesto slicno..i kad isteras lepo celu praksu pa napravis neko poredjenje zakljucke..vidis sta ti odgovara..a sta i njima odgovara :)

probaj sa jednom,sledeci put sa 4 ili obrnuto..pronadji se :D

ja sad kad poredim vise manjih biljaka sa manje velikih biljaka..trenutno kazem..nekako mi je simpaticnije da imam vise malih,lakse i baratam sa njima i kraca vegetacija.ne znam kakav ce urod biti,al nije ni bitno..to se da usavrsiti.. ovo da mi stoje na podu u saksijama od 20 l vise ne mogu..pa podigni pa zalij pa iscedi..odose ledja u *****.. pa sam napravio sto za sog da mi bude u visini kuka,tako..

ili ebb and flor ili rdwc za lenje i ranjene..to je jedini spas.. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
@GoldenBoi Evo varijante o kojoj ti pricas ceri paradais je u pitanju jbg hehehehe isto radi sve pravim cerki I zetu hidro bastu mini sa dve vrste cery I gomilom zacinskog bilja sve dvc fora
 

Prilozi

  • IMG_20181228_182716.jpg
    IMG_20181228_182716.jpg
    195,8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20181228_182706.jpg
    IMG_20181228_182706.jpg
    182,6 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20181228_183806.jpg
    IMG_20181228_183806.jpg
    312,8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20181228_183759.jpg
    IMG_20181228_183759.jpg
    166,4 KB · Pregleda: 39