DWC grow moze pomoc :) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
prednost hidroponskog uzgoja ti je upravo u tacnom merenju EC ili ppm ili ti tds.. EC gledaj,kupi merac koji pokazuje ec--jebes ppm i tds

mene je iskreno spasilo muka,tacno znas kolko cega..da li vise da li manje,nekako preciznije mnogo od pukih mililitara i litara :D

klona kreces npr tacno od 0.8ec i nista te drugo ne zanima,ako merac pokazuje EC 0.8 klon ima hrane i bole te brige,nema nista od oka dal mu malo da l mu mnogo..podesis ph i ispadne ko bukvar..seme sam sad kretao od 0.5ec (plus cesma 0.5al iz moje cesme u tih 0.5ec nista ne radi kanabis,ko zna sta ima)

stim sto sam im vec posle par dana digao na 0.7ec i ok im je u kokosu..malo cudno s obziromd a klonovi budu dosta veci..dal klon ima hrane malo i u sebi ili ova manje biljka uzima smao koliko joj potrebno sad ne znam,al dobar ec merac vadi iz govana..

preporucujem truncheon
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit and L0oD
25.01.2019
4
0
1
33
Organska hrana koliko je znam ne menja ec, jer ne sadrzi minerale.Nikad do sad nisam koristio ni EC ni TDS.Je l TDS pokazuje ppm ili se koristi neki drugi uredjaj?Koliko su dobri oni sa alia, klasicni, najjeftinji?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ako budem u mogucnost uzmem malo plagron alga growa i umutim u vodi da vidimo da l menja ec bas..

Ja sam pokusao sa kineskim, pola nije stiglo, pola nije valjalo.. Na kraju sam dao 100e za truncheon, i opet bih dao.. Nit ga cidtim, nit ga brisem, nit ga kalibrissm

Dok npr imam milwoki ph metar i gomilu kineskih meraca, iste vrednosti pokazuju.. Zuce su u redu.

Verujem da i ppm metar moze kineski da sluzi.. Stim sto sam ja bas bio popizdeo i video da ne ide, radio sam sa zucom i kineskim ppmetrom..plus Cesmovaca u kojoj nisam znao sta je i kako deluje na biljku..

U prevodu, recept za propast.. Skola se placa
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
I ja sam procitao da kompost caj ne menja EC , tj minerale nego su u pitanju bakterije i mikro nutrijenti koji preradjuju minerale , ali ko zna sta ima u tim organskim nutrijentima , ne bi me cudilo da razliciti proizvodjaci rade drugacije .
Mene interesuje da se informisem o gnojivima , ne mogu naci temu