Easy bud & big bang auto 400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.08.2008
109
83
28
Vutroljubci pozdrav!

Nakon kratkog izbivanja odlučio sam podijeliti s vama još jedan dnevnik uzgoja koji
će biti retroaktivan.
Radi se o dvije sorte automatika : BIG BANG Auto. i EASY BUD Auto.
Pošto sam već odradio nekoliko grow-a, probleme koje sam imao prilikom ovog grow-a sam
manje-više samostalno rješavao.
Na kraju svega, moram također naglasiti da nisam zadovoljan jer je sve to moglo ( i trebalo) ispasti
puno bolje od ovoga (nedostatak potrebne opreme). Dakle idemo:

Big Bang Automatic - 16% THC, biljka srednje veličine, cca. 60-70cm. - 12kom.
Easy Bud Automatic - 10-12% THC, , Lowrider, 50-60cm - 13kom.
_______________________________________________

Obje sorte spadaju u Lowridere i idealne su za manje prostore i stvarno su malene!

Grow započeo 02.10.2012 - završio 28.12.2012 - cca. 85dana
Bile su u vegetaciji 3 tjedna,nakon toga pojava prvih pistila i cvjetanje.

Prostor - grow šator 1x1x2 obložen mylar folijom, 2 upuha,2 ispuha , bla,bla,bla.
Tegle - 9 litara
Zemlja - Terra Magma
Svjetlo - 250w Envirolete (plavi spektar)- samo prva 2 tjedna
-400w Sylvania HPS (minimalno udaljena 25cm od vrha biljke)

Zaljevanje -svaka 3 dana točno 2dec. po biljki.
voda je iz slavine ( 8.2PH), koju sam regulirao na PH 6.5 dodavanjem octa.
(jednom tjedno u vodu sam stavljao HESI gnojiva/pola preporučene doze.)

Gnojiva/Prihrana - prva 2 tjedna samo H2O,
3,4 tjedan H2O + HESI Rooot Complex + Power Zime + Super Vit
4,5,6 tjedan H2O + Power Zime + Super Vit + Bloom Complex
7,8,9 tjedan H2O + Bloom complex + Super vit
10,11,12 tjedan H2O + Hesi phosphor Plus
-zadnja 5 dana ništa.....

Berba - cca. 10tak g. po biljci što je malo ali s obzirom na sve nevolje i razne uvjete tokom growa
dobro je i ispalo.

Kratki rezime - Na prvi pogled se jasno vidi različita struktura stabiljke E.B. i B.B.
Easy bud ima manje-više jednu glavnu stabiljku sa malim vrhovima dok Big Bang ima strukturu stabljika
tipičnog izgleda kao "svijećnjak", večih vrhova.

Prva 3 tjedna dok su bile ispod Envirolete 250w žarulje sve je išlo kako treba,
čim su krenule u cvjetanje stavio sam HPS 400W i pošto nisam imao cool-tubu stalno sam se borio sa prevelikom toplinom (min.20C - max.32C), što se pokazalo jako loše za bebe. Naknadno sam stavio još jedan ventilator (upuh-3m2-min.)ali nije puno pomoglo.
Listovi su žutjeli, biljke su slabo napredovale u visini i širini i vlaga se znala spuštati do 25%.
Vlagu sam još uspio regulirati ali smanjiti temperaturu nisam nikako mogao. Rezultat toga su bile male biljke i dehidrirani vrhovi.
U 5.tjednu sam uočio znakove HESI "overdose" i smanjio prihranjivanje na 1/3 preporučene doze. Flush nisam radio.
20 dana prije berbe sam stavio CO2 da obogatim zemlju kisikom ali je već bilo kasno.

Berbu sam odradio nakon provjere gustoće i boje kristala mikroskopom (trihomi zlatno-smeđe boje), te sam prethodno biljke držao u mraku 2 dana prije rezanja.

Smoke Report - EASY BUD me se više dojmio,svijetli vrhovi,vočni okus i lagan je za pušiti, miris podsjeća na neku Skunk sortu,
dok BIG BANG je bio tamnijih listova sa više kristala po sebi,i totalno drugačiji miris i okus.
Vuče na Afgan Kush samo ne toliko intenzivan miris i ne zabija jako već lagano relaksira.

Za mjesec dana će biti završen još jedan grow sa LED-om pa slijedi dnevnik uskoro,
a paralelno s njime ide Northern Light sa obaveznom Cool-Tubom.

Prva 3 tjedna :




















Pozdrav!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
evo rep + iz mesta :D
edit. nisam znao da ce jos postovati, izvinjavam se za prekid, zamolio bi moderatore da
ili izbrisu post ili ga prebace na kraj, hvala!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
sjajno,sjajno...
dodje covek,
bum-tras-fijuk
i
vidimo se..

lepa shuma,skroz lepa..
mada,i mene cudi na 400w takva gramaza(pogotovu automatik na 9 litara posudu..),
al' ajde-sam kazes da je svasta dozivela-i verujem ti xD

sjajno ! rep+
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
kako samo 10 po biljci pa ono izgledaju ko masivni topovi od bar 30g hahaha bit ce opticka varka

rep si dobio, mjesta za žaljenje nema :)

i daj još neki ovakav, ovo su najljepši dnevnici kad bi bar sve bilo tako
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nemam komentar fantazija,sto ne navede koliko je bilo po biljonu jel bilo 10g

pozz
 
08.08.2008
109
83
28
Bilo je 10g. po biljci..., i da, čini se puno više na slici ali omjer je negdje da od ubranog 70% ode., plus činjenica da sam u startu imao također neke probleme a starenje biljke samo ide dalje!
Svaki tjedan koji sam izgubio na stresove ,ili slično, je nenadoknadiv jer kod Automatika životni ciklus je već unaprijed određen na cca. 90tak dana.
Slab urod je također rezultat previsoke temperature i to je definitivno najviše presudilo .
Temperatura viša od 30C u šatoru je previsoka za odraditi kvalitetan grow. Biljke jednostavno stagniraju....
Znači opet se vračamo na Cool-tubu i svu dodatnu opremu koju šator mora imati, jer HPS-ica previše isušuje zrak i emitira preveliki toplotni udar ka dolje ( bez Cool-tube mora biti minimalno
40cm pozicionirana od vrha biljke). Žarišna točka u tom pojasu je smrtonosna za bebe.

,.eto, toliko od mene, vidimo se ubrzo.

Hvala na pohvalama!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
danas samo odmaram...surfam...i udaram repove ;-)
evo i tebi...sjedi 1+ :)
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Jako dobro odrađeno bez nepotrebnih pitanja i gluparija,iako može bolje ovo je jako dobro.Rep + !!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.