EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 05.06. - 62. dan

Evo par slikica pod jačim povećanjem, dosta su loše slike, ali mislim da se može razabrati dovoljno da se vidi da je još dosta trihoma prozirnih i ni jedan smeđi, mada voljela bih čuti i vaše viđenje :) Zalijane su prije 2 dana s malo više vode (ajmo reć neki mini-flush) i t otopinom melase pa da vidimo hoće li to imati kakav efekt. Mislim da ću ih za dva dana još jednom zalijat isto s više vode i melasom i onda više neće dobit vode, a probat ću ih držat bar još do 15.6. (mada sam planirala max. do 10., ali izgleda da ću moći i duže) ...znači to bi im ukupno bilo 72 dana - što će biti, nadam se, stvarno dovoljno.



edit: razmišljam još oko onih 2 dana mraka, koja su vaša iskustva/preporuke, jeste li stvarno primjetili neku razliku?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kod tebe , boga mi, snjezi... :))
Vise je ljudi za da se drze u mraku par dana, nego protiv... Ocito ima nekih razloga za to... Ako ce ti biti lakse i ja cu svoje drzat 2 dana u mraku, a tjedan dana bez vode :))
Samo naprijed, neka posisa sve sto joj je ostalo od zivota
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Iskreno...nisam primjetio razliku...dosad si toliko puta poslusala svoje ucitelje pa ih poslusaj i na kraju ;) 2 dana ti vise nista ne znace, a stetit nemoze :))))))))....cestitam drimerice:respect: jos zetva i uzivancija u zasluzenom plodu :dada
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
the Dreamer je napisao(la):
Update 05.06. - 62. dan

Evo par slikica pod jačim povećanjem, dosta su loše slike, ali mislim da se može razabrati dovoljno da se vidi da je još dosta trihoma prozirnih i ni jedan smeđi, mada voljela bih čuti i vaše viđenje :) Zalijane su prije 2 dana s malo više vode (ajmo reć neki mini-flush) i t otopinom melase pa da vidimo hoće li to imati kakav efekt. Mislim da ću ih za dva dana još jednom zalijat isto s više vode i melasom i onda više neće dobit vode, a probat ću ih držat bar još do 15.6. (mada sam planirala max. do 10., ali izgleda da ću moći i duže) ...znači to bi im ukupno bilo 72 dana - što će biti, nadam se, stvarno dovoljno.



edit: razmišljam još oko onih 2 dana mraka, koja su vaša iskustva/preporuke, jeste li stvarno primjetili neku razliku?

Pozz

Svaka cast lepe biljkice.

Najbolje jednu skines odma a drugu ostavis u mraku dva dana i saznas dali ima nesto u tome ( i posle delis savete sa iskustvom ;))))

Sretno dalje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
ima vise verzija -zasto dva dana mraka- meni se cini da je najispravnija ona teza. Da se u ta dva dana povuce klorofil pa dim ima jacu i ljepsu aromu. .....cudno zvuci ovo ..dva dana mraka:) inace ja nisam nikada imao dovoljno strpljenja za ta dva dana mraka
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Meni ovo za klorofil zvuči najlogičnija teorija pa mislim da ću ipak to napravit. Vjeverice, ne razumijem na što si točno ovo komentirao?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
https://forums.vutra.org/content/614-kratak-vodic-kad-obrati-biljku.html

Procitaj sta kaze za bijele i smede trihinome.

Mlecni trihinomiBranjem kad su trihinomi mlecni, dobijamo vise mozdani “high”, koji je izrazeniji kod Sativa nego kod Indica. Pogodan je kada nam je potrebno da budemo energicniji i funkcionalniji.

Odnos 50/50 mlecni i crvenkasti trihinomi- sto bi se reklo “najbolje od oba sveta”, naravno ne znaci bukvalno da se dobija najbolje, ali je neka srecna sredina ako ne znate tacno sta zelite. Takodje je i najcesci izbor uzgajivaca.

Svi crvenkasti trihinomi- Telesni, spustajuci stond , tzv. “couchlock”, Izrazeniji kod indica. Odlican za smirivanje zivaca, pomaze pri uspavljivanju. Najcesce koristen od ljudi koji growaju u medicinske svrhe, za olaksanje bolova i povecanje apetita.


Zisku :D


A sto se tice klorofila, to je must do za dobar smoke. Cupa nemoj sad da one ne hladis 2 dana, nek bude pravi dim :D
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Meni cudno zvuci da se za dva dana razlozi klorofil.

Zar ne kada ih kjurimo mesec dana u staklenkama dolazi do toga.

Ko ce ga znat. U danasnjem svetu sve je moguce.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Vjerojatno se ne razloži skroz, ali se prestane proizvodit ta dva zadnja dana jer nema svjetlosti.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a koga bas zanima nek turi u google "why two days of darkness before harvest" pa nek bistri ;) dal je dosta 1, 3 il 2...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
"A dark period before harvest is good for insuring there is less food and sugars in your plant. During the dark period, any food stored in the plant is sent down into the roots
so chopping in the dark should improve taste and make for a shorter curing process.
"
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Tako je a sad fino smišljaj kakoš se zabavit sa finim dimom kad sve obaviš do kraja Sanjalice ;)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Drimerice ako može savjet, kad slikaš kroz mikroskop malo zoomiraj na fotoaparatu i nećeš imati taj crni okvir, plus bit će veće uvećanje :)
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
The Dreamer, pratio sam pomno ovaj tvoj uzgoj prosto jer smo posejali iste nedelje, samo što su moje semenke bile iz paketića (neka vu - jbe kevu :) ) pa ako ti je za utehu oko trihoma i kod mene su isto tek počeli da se magle. Izgleda da je takva godina :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 12.06. - 69. dan

Prvi dan od dva dana mraka. Dakle, ipak sam odlučila malo šokirati biljčice i staviti ih zadnja dva dana u mrak, najviše se vodeći za argumentom o prelasku nutrijenata u korijen za vrijeme mraka, te onom o prestanku proizvodnje klorofila. Sreća, uspjela sam produžit grow duže od planiranog, tako da će na kraju ispasti 71. dan, što je taman u okviru preporučenog. Mislim da bi biljke komotno mogle "zreliti" još 10-15 dana, ali na žalost moram završiti grow i sušenje čim prije. Većina je trihoma mliječna, tu i tamo se nađe koji smeđi, ali ostalo je još i prozirnih.

Zadnji put su zalijane prije 5 dana većom količinom vode (ajmo reć mini-flush) te kad se to iscjedilo još sa otopinom melase.

Evo par slikica netom prije gašenja svijetla. Nadam se da nisu sad previše zbunjene :)

 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
dosao je i taj mracni dan...nakon kojeg ce sve nekako biti veselije ;-)

Edit: e da zaboravih na rep+
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.