EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala na savjetu DEDE, u pH mjerač ću sigurno uložiti kod jednog od slijedećih growova. S obzirom da vidim da mnogo ljudi koristi vodu iz pipe, neki čak ne kontroliraju pH, mislim da ću eventualno kupit tu pH- tekućinu.

Update 05.04. - 1. dan

Sjemenke su isklijale u roku 36 sati. Prvih 18-ak sati provele su na temperaturi od 27-30°, ostatak na 24-25°. Ovo je stanje od danas u 12:00 sati:




Kao što se vidi, jedna klica je narasla znatno veća od druge.

Prije kojih sat vremena obje klice sam stavila u zemlju koju sam odozgo poprskala destiliranom vodom:



E sad se čeka da biljčice izađu na površinu. Tegle za sada stoje na prozoru (temperatura je 24°), a navečer ću ih preselit u box pod HPS. Planiram držat na režimu 20/4, prema uputama proizvođača.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
E konačno je pao kamen sa srca:icon_lol:Stigle menke:)
ph mozes spustat sa octom(5 ml octa na 1.5l vode,cca) ili limunskom kiselinom ili jednostavno iscjedi par kapi limuna a povisit ph mozes sodom bikarbonom...'pravljenje' vode sa setom za akvarije,nije super točno...ali posluži svrsi:) a ako misliš da ima puno klora,pusti da ishlapi.
Sretno,pratim,zanima me kako će ići,...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ph mjerac je osnovna stvar u uzgoju.PH je fantom koji uzgoj cini zanimljivim i samo mali debalans napravi veliku zbrku.imas sve kvalitete dobrog growera pedantnost i urednost najvaznije, pazis na sitnice i kazes kako imas filing da te prati sreca, bravo znaci i optimist jos si kupis Ph mjerac i gdje ce ti biti kraj.pozdrav
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ima zanimljiva metoda i svakome je pristupacna.

Uzmes plasticnu bocu 2l i odseces negde na 1/3 da ima oko 10 cm sa strane. Odseceno dno boce stavis na biljku ( odseceni deo se okrece na zemlju ). Tako ces duze zadrzavati vlagu, jer tek izniklim biljkama veoma odgovara velika vlaga ( 60 , 70 % ). Ostavis tri do cetiri dana ( ja max 7 d. zavisi od velicine biljke ) taman da ojacaju malo i onda skines.
Ja isto primenjujem tu metodu kada krecem iz semena, samo je razlika da sam sebi mogao dopustiti da kupim original plasticna kutija sa plasticnim providnim poklopcem i otvorom na vrhu. Treba ti jos jedna mala rupica gore ( nemislim sa iglom nego barem 5-10 milimetra ) da vazduh moze izlaziti.
Mozda mozes pogledati u nekoj prodavnici akvaristike ili za kucne ljubimce trake za merenje PH vrednosti ( mnogo jeftinije od meraca ) a posluzice odlicno. Nebih ti preporucio da krenes u avanturu bez mogucnosti kontrolisanja PH vrednosti.

Sretno dalje
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Imam one kapi za mjerenja pH...već sam to negdje napisala...pH vode iz pipe ovdje je 7,5 zasad sam samo prskala s destiliranom.

Update:

Smjestila sam još nerođene biljoze pod HPS u box prije nekih sat vremena. Iskoristila sam ovu foru s bocama, vidla sam često da to ljudi rade u vrtu. S obzirom da nisam jako zaljevala zemlju (samo sam poprskala tamo gdje sam piknula sjemenke, a i zemllja se sama po sebi činila dosta vlažna) mislim da je ovo dobar način da se zadrži vlaga sad u početku. Lampa je trenutno na nekih 30 cm udaljenosti od vrha posude. Uostalom, da ne brbljam, evo slike:




Vidim da ću se borit s temperaturom i vlagom. (a to smo već i znali :icon_lol:) Sad prvo idem istražit koliko 150W HPS baca lumena na kojoj udaljenosti.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
curo, zemlju zalijes pa onda ostavis i ne zalivas izvesno vreme, nadam se da ce biti dosta vlage za klijanje, jer temperaturu imas... ne zaboravi da treba vlage da proklijaju, zemlja mora biti vlazna inace klica crvc... ako nisi zalivala uopste savetujem da zalijes okolo, pa ce zemlja vec upiti ravnomerno + kada zalijes zemlja se malo slegne, istisne se vazduh koji je ostao, dok ne pusti klicu ne valja ako je mnogo "vazdusasto"

edit:
the Dreamer je napisao(la):
... Sad prvo idem istražit koliko 150W HPS baca lumena na kojoj udaljenosti.

jesi nasla ili da okacim
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
PowerSeed je napisao(la):
curo, zemlju zalijes pa onda ostavis i ne zalivas izvesno vreme, nadam se da ce biti dosta vlage za klijanje, jer temperaturu imas... ne zaboravi da treba vlage da proklijaju,

Možda ti je promaklo, imaš slikice tamo negdje na prethodnoj strani, klijanje se dogodilo još negdje prije 18 sati :) znači, stavila sam proklijane sjemenke 1 cm duboko i sve poprskala vodom, pokrila zemljom i gore još sve poprskala i tako još par puta dnevno sam prskala gore ...za svaki slučaj zalijala sam upravo sad sve okolo još sa ostatkom destilirane vode. Ostavit ću upaljenu lampu 24/7 sve dok ne izađu van.

Nekako mi se činilo da će biti previše vlage ako zalijem zemlju "do kraja", da se klica ne bi "utopila" :icon_confused:

PowerSeed je napisao(la):
jesi nasla ili da okacim

Našla sam svašta, ali ništa konkretno, search na forumu izbacuje sve osim šta mi treba, zato guglam vani, tražim neku konkretnu tabelu odnosa lumena i udaljenosti...pitam se da li će biljozice imato dovoljno svejtal ako stavim žarulju na nekih 35 cm, bar dok ne improviziram neko staklo ispod ili bogsipitaj šta ću iskemijat...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam video fotke od ranije (i meni nesto promakne), sorry... za uzvrat evo nesto malo o tom sto te zanima:

~ 30 cm. = 100% Lumena
60 cm. = 1/4
90 cm. = 1/9
120 cm. = 1/16

hps 150w daje oko 15000~16000 Lm. dalje je lako ;) mislim, racunati
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
OK, nismo bili na istoj valnoj duljini, sad si me uplašio oko tog da nije dosta mokro pa sam zalijala. Ako se utope, preuzimaš krivicu :icon_lol:

Hvala na lumenima ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 06.04. - 2. dan

Od mene danas svakakvih novosti :callyou: ...s obzirom da me mučila nesanica proteklu noć sve više sam razmišljala da bih trebala napraviti CT...i tako se dogodilo kao iz vedra neba da sam danas kupujući špeceraj naletila na savršenu vazu u Plodinama (dužina 30 cm, fi 12 cm) na kojoj kao da je pisalo "OVO JE ZA CT" :icon_lol: ...nisam mogla odoljeti, kupila sam vazu (za pišljivih 15 kn) i odnjela je staklaru da odreže dno. Ostatak priče je samo povijest :icon_lol: ...uostalom pogledajte slike:



Znači, osakatila sam box tako što sam izrezala dodatni otvor na lijevoj strani za cijev od CT-a, gdje sam stavila najjači vent koji imam na udaljenost 10-ak cm prije grla unutra u cijev - tako da puše po žarulji. Drugi kraj cijevi spojila sam na već postojeći vent koji ispuhuje na desnoj strani. Dodatna zanimljivost je bila u tome što sam cijeli dan čekala da se biljčice pojave (što nikako nisu htjele) i taman kad sam rastavila reflektor i krenula izrađivat CT pojavila se prva biljka, znači u roku 2 sata izišla je iz zemlje i izrasla za tih svojih 2 cm :icon_eek:

Say hello to my new friend:



Onda sam se ubijala od muke da čim prije sastavim taj nesretni CT da biljčica može pod svijetlo. Sad kad je sve na svojem mjestu nadam se da će se llijepo osunčati te da će me ujutro pozdraviti i druga malecka. :watchplant:

Uglavnom, temperatura je sad unutra 24,5°, a 27,5° mjereno 30 cm ispod žarulje, mada mi se čini da je to čak veća vrijednost zbog zagrijavanja kućišta termometra. Vlaga je 45%, alli nisam zalijevala zemlju, samo prskala okolo iznikle biljke i odozgo po zemlji gdje druga još nije iznikla. Mislite li da bih sutra trebala zallijat malo obilatije? Voda iz pipe mi stoji već nekih 12 sati vani na "luftanju", izmjerit ću joj pH prije samog zalijevanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
the Dreamer;201671 Say hello to my new friend: [URL="http://postimage.org/image/cts15yzgl/" je napisao(la):
image.jpg
[/URL]
balloons.gif
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ajme predivno, tek sad sam ovo vidio....


Već dugo čekam da netko odradi tog easy rydera, jer sam bio blizu da ga kupim, baš mi savršeno zvuči.....

:thumb: za sve samo tako nastavi, sve super izgleda......
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Ide ti sve bolje i bolje.Od tebe čovijek samo dobro može očekivat.Paziš na sve pa zato sve mora i valjat.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pic update:



Isprike na lošim fotkama, bilo je teško fokusirat na biljku, valjda zbog jakog svijetla...pojavili su se dva minijaturna prava lista, ali nekako mi se čini da su kotiledoni previše uvinuti prema dolje, nadam se da se brinem bez razloga? Malo sam opet zalijala za svaki slučaj. Druge male još nema vani.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
the Dreamer je napisao(la):
...Malo sam opet zalijala za svaki slučaj...

pa sta smo pisali po tom pitanju, ok je ona ali ne zalivaj bez potrebe, to malo za malu biljku je puno, visak vlage utice da se listovi uviju... pusti da se prosusi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.