EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Došlo je dugo očekivano vrijeme da i ja otvorim dnevnik svog prvog (pravog) growa. :b_bow:

Osnovne informacije o strainu:
[h=1]Easy Ryder (Lowryder #2 x AK47)[/h]
This is an f1 cross between a Lowryder #2 and an automatic AK47 in which the two parents strongly exhibit their best genetic traits: high resin production, the fruity aroma (of a carefully selected Lowryder #2 phenotype), and the size and branching of the AK47 automatic.

This poly-hybrid is fully auto-flowering and matures in 70-75 days from germination, reaching optimal size if given enough light (intensity and time). The best conditions are 20 hours of light and 4 of dark during the entire cycle. Outdoors the best time is may-august, but it's easy to do multiple cycles per season, until November.

Genetics: Automatic AK47 x Lowryder #2
Type: Autoflowering hybrid
Harvest Date: 9 weeks from seed
Flowering Period: 6+ weeks
Height: 40-70 cm
Characteristics: Large yielding feminized autoflowering strain.


Odlučila sam počet sa samo 2 biljke, iako bi ih lako moglo stati 4 ili 5, ali želim se osigurati ukoliko nešto pođe po krivu. (Neki će reći da je to traćenje struje i prostora u boxu, ali eto, moj izbor)


Moj setup:

Box


  • [*=1]Dimenzije: V=80 Š=60 D=50
    [*=1]Zidovi: obloženi reflektirajućom stranom celofana za zamatanje (slike boxa imate ovdje)
    [*=1]Ventilacija: sve PC ventovi 8 cm, 2 za ulaz, 3 za izlaz (vidjet ćemo kojim režimom će ih biti potrebno palit/gasit i na kojoj voltaži za održavaja temperature i vlage) + 2 venta unutra za vjetar po biljkama i 1 vent ispod HPS-a za otpuhivanje direktne topline
    [*=1]Svijetlo: 150 W HPS
Posude


  • [*=1]2 komada običnih plastičnih tegli četvrtastog oblika, zapremnine 6 litara, dimenzije V=20 Š=22 D=22
Zemlja


  • [*=1]Compo Sana za sobno i balkonsko cvijeće, s perlitom
    [*=1]pH 5,5-6,5
    [*=1]N = 200-450 mg/l
    [*=1]P = 200-400 mg/l
    [*=1]K = 200-400 mg/l
    [*=1]Perlit 3%
Voda


  • [*=1]Kod mene voda iz pipe ima pH 7,5 (mjereno s onim kapima za akvarij) - pretpostavljam da ju mogu snizit na nekih 6 - 6,5 s llimunom; razmišljam i o donošenju vode iz obližnje rijeke jer ova iz pipe dosta smrdi po kloru - ne znam koliko će to loše utjena biljke? (savjeti??)
Gnojivo


  • [*=1]Nemam pojma trebam li gnojiti automatike, ili će imati dovoljno hrane u zemlji tih nekih 70-ak dana koliko će rasti..?

- sjemenke su stavljene na klijanje jučer navečer, u papirnatu maramicu navlaženu destiliranom vodom te sam to stavila u tamnu zatvorenu vrečicu na temperaturu 25-30 ° C (na router)
:watchplant:
- temperaturu sam u boxu izmjerila max. 31,5°C na udaljenosti 20 cm od žarulje te 28°C na udaljenosti 25 cm (kad rade svi ventovi na maksimumu); zato sam ipak odlučila ovaj grow radit bez CT-a, po potrebi možda radit LST, možda ScrOG...? (molim komentirajte koji imate iskustva LST-a s automaticima) ...znači ako oduzmem visinu posude nekih 20 cm minus visinu reflektora sa žaruljom oko 15 cm i 25 cm udaljenosti od žarulje, ostaje mi smiješnih 20 cm za biljku :icon_lol: - znači definitivno trebam LST - na stranim forumima vidla sam da neki rade to bez problema, dok drugi savjetuju ne radit na automaticima - trebam vaše savjete i iskustva!

Toliko za sad...wish me luck...i pratite me! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
opa :) sretno drimerka, pazi da ih neko ne downlaoduje sa tog rutera ;)
[video=youtube;QvqDs6lIUrY]http://www.youtube.com/watch?v=QvqDs6lIUrY[/video]

ja sa vodom iz vodovoda nisam imao problema, i to bez kontrole ph, al nije svaki vodovod isti, verovatno, ne znam?
 
13.09.2005
58
2
0
Konačno stigoše sjemenke hehehe sretno drugarice. p.s. hlorisana voda nije preporučljiva
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
koliko se sijecam, tebe su nesto za sjemenke zajebali ili kako je vec ravrsilo ?
inace super sorta, ja bi tu napravio i lst i scrog
stavi neko staklo ili CT da ih možeš više približiti, sa CT-om je isprobano 15cm razmaka i to sa HPS-om 400w, pa mislim da bi ti mogla mozda i na 10cm sa CT-om i ustedila bi dragocjenih 10-15cm
sta se tice vode samo je prokuhaj ili koristi kupovnu vodu (5L cca10-12kn) i to ti je bar za 5 zaljevanja posto imas 6L posude pa ti treba mislim oko 4-5dL vode po biljci
sretno
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
aaaaaaaa "zatvaranje na cicak" :thumb::thumb::thumb: hehehe i ja sam imao tako nesto hehe :))))

nema sta...lepo si se opremila...box ko bombona :icon_mrgreen:

sretno :)))
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Pre kupovine CT isprobaj neki veci vent on ce ti smanjiti temperaturu. Koristis 150w i da stavis CT mnogo gubis jacine.
Vodu ostavi 4h do 12h da odstoji pre polivanja. Mogla bi nabaviti i tecnost za korigovanje PH vrednosti vode.
Voda nigde nije ista. Koliko je dobra voda iz reke neznam. Pijes je i ti ?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Dreamerice bome si brzo sastavila box :)
Poslje onakvog zezanja sa sjemenkama želim ti puno sreće u uzgoju :thumb:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Napokon :thumb:

Količine klora i fluora u vodi nisu u dovoljnim koncentracijama da bi naštetile biljkama, ali
ipak možeš, a i inače se preporuča ostaviti vodu s kojom misliš zalijevati da odstoji preko noći. (u otvorenoj posudi)
Gnojiti ćeš vjerovatno trebati, prvih mjesec dana nema potrebe a kasnije ćeš već moći i sama procijeniti.

Stavi još nešto između routera i sjemenki, 30 celzija im je možda prevelika temperatura, od 20-26 je ok.
Ljeto ti stiže i biti će samo toplije i toplije, ako imaš klimu u kući i tako reguliraš temp. on je ok, u suprotnom bi
mogla razmisliti o CT-u. (ne gubiš nikakvu "jačinu" stavljanjem CT-a)

I slobodno možeš raditi LST, samo je bitno krenuti što prije, nakon četvrte internode otprilike.


good luck & have fun :maryjane: :thumb:
:sun2:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
s guštom pratim i želim srecu:thumb:

i ja sam od 6 sjemenki stavio samo dvije u box jer mi je prvi put i osjecam se ugodno a to je najbitnije

p.s. kažeš ventovi na max a 31 stupanj u boxu..pripazi idu puno topliji dani,ako imaš mogucnosti ventaj prostor prirodno svako nekoliko
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Konačno stigoše sjemenke hehehe sretno drugarice. p.s. hlorisana voda nije preporučljiva

Ne siri dezinformacije molim lijepo. Obicna voda iz pipe je klorirana i radi svoje optimalno!

Sretno s grow-om! :thumb:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....fin box svaka cast.......vidim da te malo muci temp i razmisljas o CT-u.....mogla bi od svog reflektora uz malo invecticije napravit CT.....ovaj vent koji ti je na reflektoru sad samo razbacuje vruc zrak, probaj kupit komad stakla i fiksirat na reflektor a od ona 3 venta za ispuh sa jednog povuces fleksi crijevo do grla od HPS-a i onda ti vent na reflektoru hladi lampu a taj zrak ide prema crijevu i onda ispusni vent sve to vuce van.......

.....sto se vode tice ja koristim vodu iz pipe bez stajanja, korigiram ph kapima i do sad sve 5.......

......a LST svakako nemoj preskocit, bolji prinos ces imat po biljci a manje problema sa temp posto dolaze topliji dani.......

.....evo moj Auto Wembley prije sisanja......

DSC02490.jpg
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
:) neznam dali sam dobro shvatio ali imas 8 ventova od 8cm? nerazumijem kako s tako puno ventova te moze jos temperatura zaj****at? da ne spominjem jos da je 150w, ok razumijem mali box ali 8 ventova?
i da naravno zelim svu srecu da sto vise kifova dobis :) samo pici!!!

peace out!
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
mali_1.3 je napisao(la):
koliko se sijecam, tebe su nesto za sjemenke zajebali ili kako je vec ravrsilo ?
Završilo je sve OK, kao što vidiš :)

DEDE je napisao(la):
Koliko je dobra voda iz reke neznam. Pijes je i ti ?
Ne pijem, ali čula sam da su je neki ljudi čak probali pit i da je ok. S obzirom na ostale savjete, mislim da ću ipak vodom iz pipe koja je odstajala preko noći, po potrebi ću smanjit pH s limunom.

DJFlyHigh je napisao(la):
nerazumijem kako s tako puno ventova te moze jos temperatura zaj****at?
Nisam mjerila temperaturu "u boxu" općenito, nego 20 cm ispod žarulje (31,5°) i 25 cm ispod žarulje (28°) Vjerujem da će sve proći ok i bez CT-a ovaj put, ali za idući grow svakako planiram i CT.

GreenRyder je napisao(la):
.....mogla bi od svog reflektora uz malo invecticije napravit CT.....ovaj vent koji ti je na reflektoru sad samo razbacuje vruc zrak, probaj kupit komad stakla i fiksirat na reflektor a od ona 3 venta za ispuh sa jednog povuces fleksi crijevo do grla od HPS-a i onda ti vent na reflektoru hladi lampu a taj zrak ide prema crijevu i onda ispusni vent sve to vuce van.......
Ideja je dobra možda čak i napravim to....razmislit ću


Hvala svima na super savjetima i podršci. Update slijedi kad proklijaju! (ili prije ako ću trebat još neki savjet :costumed-smiley-027 )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.