Eco Cooler - Hladjenje boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Pozz :vutra:

Dolaze nam topliji dani, a growati se mora. Led se brzo topi, a klima jede struju, pa da probamo na ovaj nacin..

Spazio sam ovaj video prije nekog vremena, i kontam ako se ljudi u Bangladesu mogu rashladit na ovaj nacin, pa mozda mozemo i mi u boxovima spustit koji stepen kad zvijezda uprzi.. :sun2:

Tu su naravno i povezani klipovi sa raznim rjesenjima, razlicitim ventilatorima i slicno. Nisam htio da ubacujem druge klipove, jer se vrlo lako nadju na tube, a moze se improvizovati kako god zelite.

U sustini treba vam nekakav ventilator, komad kartona i nekoliko presjecenih plasticnih flasa.

Evo ja sam izmajmunisao nesto sa PC ventom prikljucenim na adapter 12v. Obmotao sam vent parcetom kartona, i pricvrstio jedan mali "panel" sa cetiri otvora ispred ventilatora.
Koristio sam makaze, skalpel, pistolj sa silikonom, traku za ljepljenje koja je bila pri ruci...sve sto valjda svako ima po kuci:)

Prvo sam pokusao sa ventom za rashladjivanje u kolima, ali je bilo bucno, pa sam jednostavno uzeo PC vent i zavrsio za nekoliko minuta.

Prvi pokusaj sa ventom za kola
image.jpeg image.jpeg
image.jpeg
Onda sam to batalio i napravio nesto ovako
image.jpeg image.jpeg image.jpeg

Izgleda malo nakaradno, ali cini mi se da ce posluziti. Moj sator je mini, 30x30x60cm. Kontam da ga stavim ispred upuha da donekle ubacuje svjezi vazduh u box. A mozda napravim jos koji sa manjim ventovima, pa ubacim u box..

Da li ovo zaista pomaze, ne znam jos. Ako sto posadim ljetos javicu utiske naravno.:banana123::thumb::thumb::thumb:

Eto ako se kome da malo poigrati probajte, mozda i sa jacim ventilatorima, i cvrscim materijalima od kartona...
Meni je muka od trpanja leda u box u koji jedva i biljka stane, a da hladim klimom ostavu u kojoj je micro kutija, ne pada mi na pamet.

Ako ko sta napravi, osmisli, proba... Javite utiske, rjesenja...

:vutra::respect: