edan lep outdor tje da nikne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.06.2006
20
0
0
I reshilo se da uradim neshto i a pametno ;)

ja i ortaci zasadili par biljchitza, nishta posebno nego neshto shto smo pooshili i svidelo nam se.

i u velikoj saxiji zasadili neku ogromnu semenku, ne znam koja vrsta.
U tu saxiju stavili smo kupljen humus...
i to odprilike izgleda ovako:

izvelikesaxienekiskunk.jpg


i ostale biljke...

sweetnekabiljka.jpg

ptichijaperspektiva.jpg


i shta mislite ? chini mi se da je ona markirana u velikoj saxiji suvishe mala i spushteni su joj listovi.
a ove ostale su extra, mada primetio sam par malih rupica na jednoj... shta bi to moglo da bude ?

btw, ovde kod nas zadnjih par dana vetar duva :p, a i kishe su mnoooogoo jake i obilne, jer mozh' to da zaebe neshto ?[/img]
 

HIM

27.11.2005
6
0
0
43
Mnogo su ti lijepe ove dvije,a ovoj jednoj nesto vjerojatno fali,ako nisi previse zalijevao,onda probaj zalijati malo&staviti na sunce.Ako je u pitanju par sitnih rupica na listovima onda nemoj brinuti. :twisted: :twisted:
 
07.06.2006
20
0
0
A mislish da bi ova prva mogla da bude tako mala i snuzhdena zbog mnogo vode ?!?! a ja mislo zato shto me mrzi :p

Pa ima dole jedna mala rupa u toj metalnoj saxiji, mogutje da to nie dovoljno da izadje sva voda :cry:
 
07.06.2006
20
0
0
E'o sad sam bio da vidim biljchitze i one 4 u bashti su extra, skoro 40cm su dve a dve su manje... ne kontam shto

Ona u saksiji se digla malo, al' i dalje vrlo slabo raste. Moguce da je zbog previshe vode, moram neki nachin da smislim da izbacim taj vishak vode.

Imate neku ideju ? btw kada da krenemo sa djubrenjem ? i da li bi odgovaralo ona urea ?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako saksija nema rupe na dnu i ako nisi pripremio drenazu(dole malo sljunka,pozeljno malo stiropora u zemlji) onda viska vode mozes da se resis samo kad prestanes da zalivas.Ili ako je saksija negde na otvorenom da je sklanjas kad god pocne kisa.To sto je neka biljka veca neka manja neka te ne brine,iz mnogo razloga.Samo ti budi strpljiv i nemoj previse da ih cackas i bice to sve ok.
 
07.06.2006
20
0
0
Pa za drenazhu se nisam setio... tako da nema shljunka na dnu. Mada smo stavljali stiropor.

A jer bi pomoglo ako bi preko zemlje u saxiji stavili neshto da nemoze da pada kisha, jer neam nameru da sklanam biljq sa sunca.
 
07.06.2006
20
0
0
biljka u saxiji je extra... mnogo je mala al' je zhbunasta u pm ;)

a ove cetiri u basti su ogromne... skoro pola metra... al nisu toliko zhbunaste ?!?!

i da.. kad treba da se rezhu il bilo shta ? nije problem da ne vide komshije... nego mozhda ima neki drugi razlog ? da budu boljeg kvaliteta ? .. etc
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SqlByte je napisao(la):
biljka u saxiji je extra... mnogo je mala al' je zhbunasta u pm ;)

a ove cetiri u basti su ogromne... skoro pola metra... al nisu toliko zhbunaste ?!?!

i da.. kad treba da se rezhu il bilo shta ? nije problem da ne vide komshije... nego mozhda ima neki drugi razlog ? da budu boljeg kvaliteta ? .. etc

Rezanje, tj. podrezivanje se vrsi u vegetativnoj fazi, jer kasnije ima biljka vremena da izbaci vise headova, dok kad krene cvijetanje... nikad ... nikad ne sjeci, jer ces unistiti biljku samo...
Znaci rezati samo u vegetativnoj fazi... pogledaj filmove ove sto se imaju ovdje skinuti, tu imas objasnjeno, a i na sajtu isto... :)
Sretno....
 
07.06.2006
20
0
0
znachi ovako... od chetiri biljke plus ona u saxiji... samo je jedna zhenska... ALI se osushila zajedno sa josh jednom mushkom.. i sad iam jednu tri mushke biljkeeeee :shock:
sranje skroz...
e kad ja treba da pushim to da bi me neshto uradilo ?!

a zashto su se osushile one dve ? moji ortaci dok sam bio na moru su neshto rezali, skidali neke hedove... dunno, da ni'e zbog toga ?
slikao sam... ako treba postavicu slike kasnie...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SqlByte je napisao(la):
znachi ovako... od chetiri biljke plus ona u saxiji... samo je jedna zhenska... ALI se osushila zajedno sa josh jednom mushkom.. i sad iam jednu tri mushke biljkeeeee :shock:
sranje skroz...
e kad ja treba da pushim to da bi me neshto uradilo ?!

a zashto su se osushile one dve ? moji ortaci dok sam bio na moru su neshto rezali, skidali neke hedove... dunno, da ni'e zbog toga ?
slikao sam... ako treba postavicu slike kasnie...
Pa daj slike, a ti haveri nisu smjeli rezati nista (ako ne znaju, vidim biljka je u cvjetanju (cim im znas pol jel))??... daj slike, lakse ce raja skontati, a to sto se osusila, vjerovatno od rezanja....
A i rezanje se ne radi za vrijeme cvjetanja... to niposto... odmah ce se osusiti biljka..