Egzoticne zivotinje i vutra

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2010
14
0
1
41
Kao sto naslov kaze mene zanima dali se neki od vas bave uzgojem neke vrste egzoticnih zivotinja tipa pauci,zmije,gusteri ili tako nesto jel osobno sam u fazi pribavljivanja redhead agame a kasnije ako budem u mogucnosti mozda i zmiju...
Pa kako u njihovim terarijima mora bit slicno kao i u divljini zanima me dali je moguce ubacit biljku marihuane da raste unutra moze i muska biljka samo da stvara dojam prasume a da nije umjetno..
Uskoro kad sve napravim bude koja slika kao i moj prvi pc grow..
Lp prijatelji.. :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....to je to frende, mudonje iz growa cemo rokat u tvoj terarij i imat ces prasumu i poleme=))))......pozz
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
drago mi je da je netko otvorio ovu temu.inače volim SVE životinje,i baš želim u sobi jedan terarij :) ali eto ima par faktora koji me sprječavaju u tome....ali kad tad ču si imat terarij :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ja sam jedno vrijeme htio tarantulu al zbog moje drage majke koja ne podnosi takvu vrstu paukova nisam u mogucnosti imat tarantulu......a iguanu zelim valjda zadnjih 10 god od kad sam ju prvi put vidio u pet centru.....

....imala je susjeda iznad mene iguanu Miljenka=))) i kad je narasla do nekih 50 cm poklonila ju je u zooloski jer vise nije imala kud sa njom.....po ljeti se na balkonu suncala....=))))
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Meni su iguane prelepa stvorenja! a je l' ste znali da one bukvalno se vezu za vlasnika i imaju svoju licnost? Ono, imaju osecanja i sve to, mogu cak i da obole od mentalnih bolesti...Zato nije dobro da iguana menja vlasnika jer moze da ugine od tuge, jer se mnogo vezu za vlasnika... Sve u svemu, samo zivotinja moze da te voli bezuslovno...((:)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja sam imao albino zmiju king snake. Pa ono ova je bas pokusavala da pobjegne iz teranijuma...i nikako nije bila srecna u kavezu. Onda je pustim ide da po kaucu ulazi u tijelo imala je cini mi se neki osjecaj na mene (poslije godinu dana) ili se ja nisam plasio pa smo kulirali. Ali cim ne gledam znala je da zbrise. Sjecam se jednom je zbrisala i nije je bilo 3 mjeseca. I kad smo se selili nadjemo je iza vesh masnie u nekoj rupi. Toliko se smanjila kao crvic je postala. I preselimo se i kao sve je po starom medjutim poslije par mjeseci cim je skupila snage opet je zbrisala i nije je bilo neko vrijeme i onda komsija jedan dan rece da je vidio iza kuce i da je bila OGROMNA hehe bas mi je bilo drago da se snasla i da je dobro jer plasio sam se da nece nikad znati loviti jer sam je kupio malenu i nikad nije u prirodi nesto ulovila.

Albino-Lavendar-King-Snake.jpg
 
07.09.2010
14
0
1
41
eto drago mi je da sam otvorio dobru temu...
da ja bi htio da u terarij stavim jednu biljku nebitno koju dao sam primjer musku jel mi nije bed ako se guster bude po njioj penjao i lovio...
za sad sve ide prema tome da uzmem znaci redhead agamu posto su najzastupljenije i svi preporucaju za prvu zivotinju...
gledao sam iguane kod nas u hrvatskoj ima ih za male pare do 700kn...
a kameleon do500kn
isto tako i zmija ima po dosta jeftinim cijenama...
ja to dugo zelim i sad mi se pruzila prilika pa cu probat jel volim sam radit tako da bi terarij i sve sta mogu probao sam napravit...
a nakon sto sa gugijem sve prodje dobro mozda i neku manju zmijicu uzeme...
kazem cim krenem stavit cu slike kako i sa cim sam radio...respekt svima..
 
06.04.2011
3
0
0
42
osobno se bavim akvarijima (jer su mi ostale groluxice od uzgoja :D prije 10 god i tako je sve krenulo) cijene koje spominjes su pretjerane , moj prijatelj ima teraristika.hr slobodno pitaj za cijenu i savjet svega sto te zanima...