Ekipa upomoć, djevojčici nije dobro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.07.2013
12
1
0
Pozdrav svima, evo mene opet sa problemom. Prije 25 dana presađena u pitar od 20 L sa teramagmom. Prije 5 dana prvi put prehranjena sa plantelom cvit. Na 2 L vode 10mg gnojiva (na boci piše 15 na 2 L). Prije desetak dana počele su se pojavljivati bijele točkice po lišću. Iz dana u dan sve više i više. Trenutno stanje morete viditi na slici. Biljka je na balkonu. Neki nametnici ili previše gnojiva?


imam još slika ali mi ne da uploadati, prvo kaže da je max upload 30k, nakon što sam uploadao prvu sad mi je max upload 2,9 k. WTF?
 

Prilozi

  • IMG_4671.JPG
    IMG_4671.JPG
    24 KB · Pregleda: 33

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mogao si malo bolju fotku staviti tj. malo zumirati + malo bolje pojasniti te bijele tockice i stanje biljke..vidis li kakve nametnike na biljci? ima li sto na dolnjem djelu lista itd otd..
obzirom da je biljka na balkonu..i iako ne vidim najbolje ta ostecenja-tockice..postoji vjerojatnost da ju nesto bocka i sise sokove...
ali..nekako si mislim da te tockice nisu tvoj najveci problem..balkon? kraj 9.mj. a ti imas josh najmanje 50 dana do kraja...hmmm...
 
18.07.2013
12
1
0
evo više fotki, nisam primijetio ništa živo po njima ali niži listovi sa donje strane kao da imaju zemlju po sebi. Inače biljka mi se čini ok, prvi grow mi je tako da i ne znam baš što bi sve triba reći, sorry... Misliš da neće dogurati do kraja? malo kasnim da, u dalmaciji sam biće valjda sunca.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ahaa...evo boljih fotki...sada se jasnije vidi..jer.na onoj 1. fotografiji se jedva idjelo par tockica a na ovim fotkama se vidi nesto kao plamenjaca...
generalmo..nabalkoniu biljke cesto pokupe neku od uobicajenih bolestina ili nametnika tj. svega onoga sto napada balkonsko ili sobno bilje + ako si blize selu.tada su biljke podlozne i bolestima i stetnicima poljoprivrednih kultura..
pitas dali je mozda previse gnojiva a i sam kazes da su se tockice pocele pojavljivati 5 dana prije prvog gnojenja..tako da...vjerojatno se pregnojavanje moze eliminirati kao razlog + ne izgleda tako.


prije 10tak dana je pocelo ovo vlaznije vrijeme i dosta kise...tako da je to vjerojatno iniciralo napad...sorry.ali mislim da se neces usreciti sa ovom biljkom...em nemas vremena em je zarazena...a steta..ne izgleda loshe za balkonku..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo pogledaj si tu...dali lici na ista od ovoga
https://www.vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/

ma...zao mi je..ali nemas uvjete..i da ju ides tretirati-djabe...kada neces izgurati do kraja..imas josh najmanje 40 ( a i vise ) dana do kraja..a nemas mogucnosti za indor...ostane li biljka u ovim uvjetima...pod 1. nedostatak sunca.pod 2. hladnoca.pod 3. vjerojatne nove zaraze i nametnici...
hebga..sorry...ali..i iz ovoga mozes izvuci nesto..tj. mozes dobiti volju i zelju za proucavanjem foruma,nabavkom opreme i...kao rezultat-uspjeshan grow i rekreacija ili medicina iz vlastitog uzgoja..
sorry ...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
da da spajderi,tesko ih je ukloniti,probaj neem oil,ja sam takve dve uneo iz out-a i na kraju bacio kako nebi zarazio ostale bijoze...mnogo brzo se kote i tesko ih je unistiti.
p.s. ti nizi listovi sto kazes da "imaju kao zemlju po sebi" to sam i ja primetio i kroz lupu sam video da su to u stvari mala jajasca,a neki od njih cak i hodaju jedva se vidi i kroz lupu...
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Gamad,ja ih na paprici rešavam insekticidom protiv biljnih vaši,ali ne bih ti to savetovao za vutru jer ćeš posle udisati to.
Ima ovde stručnijih za "prirodne insekticide" ali probaj beli luk,bosiljak,koprivu...nešto ih mora pobiti.
 

Hasler

Cipiripi
09.07.2013
215
809
93
Mnogo lose izgleda. tesko ces ih se resiti sad, crveni pauk ne moze da opstane ako ima vlage. pokusaj svaki dan da je zalivas da sto vise vlage ima. ne znam sta vise da ti kazem...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A da si imao metnu u boxu do toga nikad ni ne bi doslo. Naime, menta ne odgovara ni jednom nametniku iz razloga sto ima jak miris pa ga isti izbjegavaju ;) Osim skakavcima, ali ako ti skavac dodje unutra onda stvarno.... :)