Ekologija?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Otvorio sam ovu temu da bih saznao kakvo je vase misljenje i da li se ekoloski ponasaju clanovi naseg foruma.Sto se mene tice situacija je ovakva:kad vidim neku budalu kako baca kesu od XXL Chipsy-ja dodje mi da pridjem i da mu ******,a kad je stvar samnom pre nego sto pozelim bacim smece na ulicu unutrasnji glas mi kaze "Postuj prirodu onako kako ona tebe postuje"i situacija se okrece na bolje...Eto nekad kad razmislim kako je seljacki i ruzno tj. nekulturno baciti smece na ulici neki ljudi pocinju da mi se gade...Mislim brate,ako hoces da se "boris" za nesto trebas biti dovoljno obrazovan da bi uso u diskusuju,isto tako-ako hoces da se boris za legalizaciju marijuane onda mora da budes tip coveka podvrzenog ekologiji inace sve to ide picku materinu i trud je uzaludan...molim za vase misljenje...peace & respect

:vomitwar: :signs054::signs054::signs054:
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
slazem se...treba cuvati sve oko nas, tko ce drugi zivjeti u svom tom smecu nego mi...samo smo svjesni sa dalje ovako vise nemoze...sami smo odgovorni za ono sto ce dalje bit, samo se nadam da su se ljudi malo osvijestili sto se toga tice
 
31.01.2007
33
1
0
36
Priznajem!Nisam bila savestan postovalac prirode pre par godina, verovatno zato sto mi nije bilo usadjeno postovanje prirode kao kucno vaspitanje...ali kako sam pocela graditi sopstveno misljenje i licnost, jednog trenutka mi je jako zasmetalo kad sam bacila omot od zvake i shvatila kako ogavno to izgleda na travi...Sad me jako odvratno i ogavno kad vidim da neko drugi to radi i ukoliko znam istog prebacim...drzim da to bar do nekle pomaze, jer bih se ja sama nasla posramljena da meni neko kaze da sam stoka...kad bi bar polovina ljudi na svetu svoje otpatke bacali u za to predvidjena mesta pa gde bi nam kraj bio! Zaista treba se truditi i postovati prirodu, da se bar malo popravi situacija :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
I onda dodje amer i opali nuklearku da vidi ako je sto bolja od one zadnje sto je opalio... Kontaminirane cestice dolete zrakom za par godina i ode u ***** i trava i livada koju smo spasili od vrecice cipsa... Ljudi dobivaju rak pluca udisuci radioaktivne pizdarije iz zraka, pa se mi jadnici borimo protiv cigareta i pusaca jer kao oni su krivi...

Svrha ovog mog blesavog posta je da vam docaram koliko je problem ekologije tezi od vrecica cipsa na cesti ili papirca od zvake na livadi... I koliko smo mi pojedinci kojima je stalo zapravo jadni i nemocni po tome pitanju...
 
31.01.2007
33
1
0
36
normalno da se situacija nece poboljsati zbog pokupljenog papirica, ali cinjenica je da je i to delom uzrok svih sr*nja!naravno,kao pojedinac ne mogu nista drugo uciniti da pomognem sem toga...a mnogo nas je takvih 'nemocnih' i vecina ne radi ni to!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
bas kako kaze brain... istina nemocni smo i jako maleni u svoj toj eko borbi jer je stvar puno veca od nas samih.

zato moj moto i savjet: radi ono sto tebi dusa nalaze i sto TI mislis da je ispravno. ako je tebi dusa na mjesu sa onim sto radis onda ostalo neka ide u qurac. jer borba je po meni vec odavno izgubljena. a moj dio je da sam svjesna toga i da radi po sebi najbolje.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Drago mi je sto se slazemo,ali ne brinite zapad je to resio kod njih ali mi i tu takodje zaostajemo puno.Evo na primer nedaleko od moje kuce postoje nekoliko OGROMNE gomile smeca koje ljudi izbacuju na gomilu zato sto misle da ih tu niko ne vidi i nikome ne smeta,e pa ljudi sve vide ali niko nista ne radi i trpi taj smrad i izgled prelepe livade koja je upropastena smecem koje zauzima kvadrat od 12x12m.Jbg kad tad ali vreme ekologije ce doci i kod nas...peace & respect
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
b r a i n c h i p je napisao(la):
I onda dodje amer i opali nuklearku da vidi ako je sto bolja od one zadnje sto je opalio... Kontaminirane cestice dolete zrakom za par godina i ode u ***** i trava i livada koju smo spasili od vrecice cipsa... Ljudi dobivaju rak pluca udisuci radioaktivne pizdarije iz zraka, pa se mi jadnici borimo protiv cigareta i pusaca jer kao oni su krivi...

Svrha ovog mog blesavog posta je da vam docaram koliko je problem ekologije tezi od vrecica cipsa na cesti ili papirca od zvake na livadi... I koliko smo mi pojedinci kojima je stalo zapravo jadni i nemocni po tome pitanju...


Mozes i tako da gledas na stvar.Ali po meni to je pogresan pogled.Zamisli kad bi svako od nas bacao sta stigne gde stigne?Hmmm Kada bi svako uradio ono sto je u njegovoj moci bilo bi nam mnogo,mnogo bolje.Pojedinac je itekako mocan,samo ako se stvar usmeri na pravu stranu...Pa revolucije su kretale od pojedinaca i njihovih dela...velika naucna dostignuca takodje...Jeste da se priroda zagadjuje na raznorazne nacine,ali moj je stav da svako od nas treba da uradi ono sto moze.Pa makar to popravilo situaciju i za 0,0000001 %.Danas ja,sutra ti,prekosutra nas troje,pa petoro...Znam da zvuci kao utopija,ali ja jednostavno ne mogu da zamurim na sve i ponasam se kao da ce posle mene propast sveta.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
u ovoj temi ja isto nisam baš zalagatelj osobnog primjera koji je svjestan svog okoliša.
prije sam nosio krpenu vrećicu u trgovinu i te fore. sad me prošlo i čekam da naiđe netko tko je jači od ovih što zagađuju da im se priključim :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
E to necemo docekati nikad.Sto se mene tice svako treba da ispostuje bar neki minimum lepog ponasanja i videla bi se razlika.Sve mora da ide korak po korak.Nema nista na brzinu.Nazalost ali tako je.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Zeleni, nisam ni ja rekao 'svinjite, kasno je sad...' to je pogresan pogled, slazem se... Nesto sam drugo zelio reci... Ali mislim da se sad razumijemo... :)
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
b r a i n c h i p je napisao(la):
I onda dodje amer i opali nuklearku da vidi ako je sto bolja od one zadnje sto je opalio... Kontaminirane cestice dolete zrakom za par godina i ode u ***** i trava i livada koju smo spasili od vrecice cipsa... Ljudi dobivaju rak pluca udisuci radioaktivne pizdarije iz zraka, pa se mi jadnici borimo protiv cigareta i pusaca jer kao oni su krivi...

Svrha ovog mog blesavog posta je da vam docaram koliko je problem ekologije tezi od vrecica cipsa na cesti ili papirca od zvake na livadi... I koliko smo mi pojedinci kojima je stalo zapravo jadni i nemocni po tome pitanju...


To je istina, mislim i ja mrzim smrdljive amere!! Ali ne mozes tako razmisljati, znas kako se kaze MISLI GLOBALNO, DJELUJ LOKALNO!!
Ja se sjecam vremena kada je bilo najnormalnije lijepo iz auta frknuti smece na cestu, na autocesti je to zabranjivao zakon samo zbpg sigurnosti u voznji i kad bolje razmislim, masa tih ljudi je jos uvijek medju nama zivima. Pa kako sada klincu zamjeriti sto je bacio kesicu od chipsa, kad mu stari jucer odvezao staru veshmasinu u sumu. Jadno.
Bitno da ovi sto kopaju po kontejnerima i traze boce placaju kaznu od 300kn.
Sve nam je nesto naopacke
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Teorija kaosa ili Domino efekt:
Kad leptir mahne krilima na jednom kraju svijeta, na drugom nastaje oluja....
Ne budite glupi i mali papiric znaci puno jer ste ga vi ubrali ili ne bacili u prirodu...
Sve ce kad tad doci na svoje mijesto i priroda ce vratiti covjeku...
:family1:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
mislio je na sve se vraća sve se plaća... u smislu čovjek radi sranja, a za svako priroda mu vrati da mu se odbije u glavu... najbolji pokazatelj su sad neprestani tsunamiji, oluje, potresi...što više čačkamo po mečki, to nas više sjebava. Uzrok-posljedica.

a to da ćemo se vratit prirodi, naravno...2 metra pod zemljom:b_woot::b_bow::bp4l:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ima ovdje svašta, ali najviše me živcira kad netko kaže da je "borba izgubljena" ili da "smo nemoćni" bla bla bla.
Uvodna tema govori o tome da treba biti obrazovan i potkovan bar osnovnim pojmovima ako se već ide u diskusiju o nečemu.
Nismo bespomoćni.

Zamislite da svaka osoba baci jedan papirić od žvake na jedno mjesto.
Zamislite da svi ljudi koji žive u Hrvatsoj bace svoj papirić od žvake na to isto mjesto.
U jednom danu, na jednom mjestu bi bilo 4 i pol milijuna papirića od žvake.
Zamislite kako veliko brdo smeća bi to bilo?
A tek nakon mjesec dana?
Zamislite tek nakon godine dana, ili 10 godina ili naš cijeli životni vijek...
Zašto izjave poput " jer borba je po meni vec odavno izgubljena. a moj dio je da sam svjesna toga i da radi po sebi najbolje. "
Očito nisi svjesna toga kad na takav način pričaš.

Nismo besmomoćni, već svaka promjena kreće od nas.
Od nas koji ćemo to reći prijateljima, rodbini, učiti našu djecu...

MI moramo promijeniti svijest. A MI smo svi jedno. Svaki pojedinac čini cjelinu. Djelić mozaika koji se naziva svijet. Jer mozaik nije kompletan bez nas. I bez naše vizije svijeta.
Svaki pojedinac. Nismo beznačajni. Kak se ono kaže, jedna kap ne čini ocean...
Povijest i povijest znanosti su mijenjali pojednici. Nije cijelo društvo odjednom shvatilo da je zemlja okrugla.

Isto kao što naše hrvatsko (illi balkansko) društvo nije svjesno svoje uloge u svijetu, uloge onoga što nam je zapad nametnuo prije 18 godina i svega ostaloga, kontrole i manipulacije i ograničavanja mišljenja u "slobodnom svijetu demokracije". Misli što hoćeš, ali radi i pričaj ono što ti mi kažemo.

Ako želite diskusiju o ekologiji, postavite stvari i rasčistite prvo stvari sa sobom.

Nije svejedno baciti papir u koš za smeće.

Taj papir iz koša za smeće ide na odlagalište otpada.

Taj papirić završi opet na smetlištu, kao da si ga bacio na cestu.

Ako se papirić baci u kontejner za reciklažu, on završi na reciklaži i ponovo se koristi te tako ne zagađuje okoliš.

A Ameri nisu toliko smrdljivi jer u gradovima poput Seattle-a reciklira se više od 68 posto ukupnog otpada. Takav primjer slijede i ostali gradovi. Mi nismo toliko napredni, ma niti blizu.

Ameri imaju druge probleme, a to je njihov bankarski sustav koji je porobio cijelu naciju i svijet.
I njihova povijest koja je pobila ljude koji su živjeli u skladu s prirodom.

Sve se vraća, sve se plaća.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pametno čovjek zbori. Nikad ništa nije gotovo jer uvijek postoji sada i ovdje. Imat sebi objašnjenje svi to rade je zapravo bit jedan od tih svih. Kant je inače fino definiro zlatno pravilo: čovjek kaže, odabir nam je loš ako padne na testu, a on je: ako si postavim pitanje, što bi bilo kad bi svi tako učinili i ako je zapažaj poprilično negativan, onda mogu vidjet koje su mane i dosezi moga izbora. To kad primjenimo kao što je bozga reko, da svi bacimo nešto, i malo dijete može vidjeti da bi to dovelo do općeg kaosa i potopa stvari. Ali čak niti to nije toliko bitno, već sekunadrni zapažaj, jer čovjek si svjestan, svoj, imaš jedino svoj zapažaj života i ti si taj koji se treba brinut šta radi. Koga briga što drugi rade kada si ti taj koji je dio drugih i koji to radi.

It's not over until the fat lady sings:b_cowboy::rasta1::b_bow:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Kant još kaže nešto, a to je - nikad ne radi ono za što ne bi htio da se beskonačno ponavlja...
Stoga odvajaj otpad u posebne spremnike za otpad :)