Eksperimentus CFLeus 125W/250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.12.2010
4
0
1
37
Pozdrav,

Imam Kupljeni box 100x100x200, CFL 125W Plavu, CFL 250W CRVENU, reflektor kišobran, Winfleks ventilator unutar boxa, Vlago/termo metar, Ph metar Hannah, 4 lonca od 11l, Canna profesional mix zemlja, osvježivač prostora(dizanje vlage), timer, GHE tripec starter kit, GHE PH -.

Sorte: 1x Quesso(Chesse) KANNABIA
1xMoby Dick
1X El Nino ( GH)
1x White Skunk (sensi s.)

pokušat ču na CFL pošto mi je box pokraj kreveta, pa da vidimo šta lampa može napravit, znamo da daje puno manje lumna i toplote, zbog togra mi netreba puno ventilacije, ali sigurno je slabija berba neg na HPS. No sve jedno vrjedi pokušat....

Na početku imam CFL 125W 6500K, 18/6h, da odradim vegetaciju. Odlučijo sam lampu stavit vertikalno zato sam kupijo reflektor"kišobran".

Jedini problem u vege, sam imao sa vlagom . Vlažnost zraka sam imao 40%, morao sam ju dignut na 65%. Pokušao ručnik, vodu, .. ništa. Na kraju kupio osvježivač zraka. Moraš kupit malo bolji da ti filtrira vodni kamen inače se skuplja po zidu ;)
Nakon mjesec dana sam stavijo lampu na 20/4. Tada je počelo puno brže rast u visinu, tako da sam završijo vege. za tjedan dana.

Promjenijo sam lampu CFL 250W 2100K, 12/12h, izbacijo osvježivač prostora ( jel u cvjetanju mora biti 45%). Kupijo sam još jedan vent da mi svjež zrak puše odospoda..

Moby dicka sam cjepijo, razdvojijo se u tri djela :icon_lol:.

White skunk je tjedan dana mlađi od ostalih.

Cvjeta stvarno ljepo .. ali vidi se da je sa CFL sporije raste.. za nekih mjesec dana če biti gotovo, ovisi od sorte.. Chesse če prvi završit sigurno.

ONE!! :sun2:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Za pocetak cu ti odmah reci da imas premalo lumena za taj prostor...treba ti nekih 50.000, a ti ih imas 20 max(prije oko 15)... Steta struje kad ce urod biti ni 20% od onoga sto je mogao biti sa HPS-om u tom prostoru...

Uglavnom sretno do kraja i nadam se da cemo vidjeti koju sliku tih cura... =)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nekuzim zasto ne ostavis obje cfl u cvjetanju imao bi vise lumena i bolji urod uostalom i u cvjetanju je pozeljan plavo/bjeli spektar ne samo crveni i daj neke slike da mi to vidimo....
 
15.12.2010
4
0
1
37
koliko ja znam bi sa plavom CFL kom dobivo listove i rast.. zato sam samo crvenu lupijo na 12/12.. a plus struja..


A da je HPS bolje znam.. piše vam Experimentus.. htijo sam probat šta dobiješ od CFL250W 2100K ..

Jedna fotka je gore od Cheeseeja ;)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
zapamti da plavi spektar svjetla je dobro došao i u cvjetanju !

EDIT: hehe samo ti njima lupi... "od viška glava ne boli" :))
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
dobro je ipak,da si počeo-najvaznije!!!
Važno je uzgojiti svoje,treba uloziti vremena..kad stekneš iskustvo,lakse se odlučiti sta-kako dalje.
Uzgojit čes kavalitetnu vutru za sebe!
sretno i polako se žaba dere!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.