Eksplozija balasta, požar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Neugodno sam se iznenadio kad sam otključao vrata sobe i skužio da nešto gadno smrdi. Na nesreću nije me bilo doma i požar je već bio gotov. Eksplozija balasta je bila i sve je izgorilo do temelja ona plastika. Namještaj pun pepela, ribanja ko u priči. Sreća u nesreći nije mi izgorila kuća. Balast je imao čak alu rešetku za hlađenje..
Ostala je rupa u podu, sva sreća nije se proširila vatra. Uz to prava sreća šta se nije spojio + i - pa su neke lampe nastavile gorjeti.

Savjet budućim growerima - probajte izbjegavati balast nego kupit dijelove posebno, starter i prigušnicu jer ovo moje g..no je imalo sve zajedno, pa pretpostavljam kad je eksplodirao starter proširilo se na plastiku i dalje.

Propabjte to zamotat u neki aluminij i stavit na neku podlogu da vam ne bi vatrogasci pokucali na vrata a onda i policija, ne možete se osloniti na tu elektroniku jer to g..no može eksplodirat makar rijetko.
Pao mi na pamet medijski natpis šta su otkrili skrovište marihuane u ZG-u gdje je nastao požar i njemu se slično valjda dogodilo..







 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Kako mislis neke lampe nastavile goriti? Vise njih na tom balastu? ili si mislio na osigurac?

Dobro si prosao mogla ti je kuca izgoriti...

A je li ti to na podu bilo na parketu tom? Mozda je zato se pregrijalo i zapalilo..
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
druge lampe su nastavile gorit na drugom kompletu na istom produžnom , nije ova uzrokovala za čudo kratki spoj jer je taman sve dogorila žica al se nije niti u balastu a niti na žici spojio + i -.
je bilo je na podu, ali uvijek je vruć, ali očito neki vrag, vjerojatno starter je roknuo, a u tim balastima šta imaju sve integrirano je problem jer onda se proširi na plastiku onu koja je gore. Gore sam stavio onaj mali aluminijski hladnjak za procesore, ali jbg-a nije pomoglo.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Kirje je napisao(la):
ja sam svoj odvojio od poda na kemen neki taman povrsina balasta. To moze fkt sjeb. bit.

i ja ću za ove druge kad uhvatim vremena napravit neku alu kutiju i unutra sve strpat i onda na neke nogice sve skupa stavit.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
dovoljno je staviti ga na nekkvu malo vechu keramichku plochicu..

a --dali postoji moguchnost da imash npr.psa/machku...da je prosao blizu -ocheshao se i ostavio pramen dlaka- pa da su se mozhda one zapalile i plamen zahvatio zhice (???)

chudno mi je da nije izbacilo osigurach..tj.da je drugi nastavio raditi..
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Desavalo se da i kuca tako izgori..bilo u novinama u par navrata o tome..ma sreca da si bio tad tu,hebiga sad sve prodaju kinesko i posle bude problema..:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to je gib balast, koliko vidim nije kineski neg na njemu pise made in spain ;) balast ne sme da stoji na necemu zapaljivom, vodite racuna o tome. imao si srece frend, i to prilicno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jizz, ionak sam paranoja a sad jos i ovo :-(.
moj je stavljan na cisti beton i bar je 50ak cm udaljen od bilo cega zapaljivog, al opet me strah.
stavio sam detektor dima iznad njega (imate u ovim centrima po 60ak kn), al ako nikog nema doma nebu pomoglo bas :-(.

kakvo je stanje sa elektronickim ballastima, oni su puno sigurniji ili isto moze doc do ovakvog neceg?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
maverick je napisao(la):
I onda se zaboraviš pa dođeš s frulom u box :icon_mrgreen:

tamara1234 je napisao(la):
Sad već razmišljam staviti ga u staklenu vatrostalnu posudu pa nek gori :) a imam ih 2-3.
Ne smiješ! Ja sam jednog htio "utišati", stavio u posudu i okolo balasta kamene vune i zbog nedostatka hlađenja se zapalio!
500kn šteta zbog napušene radnje.