Ekstrakcija s izopropilnim alkoholom?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Da li je netko probao tak raditi hašiš? I kako je ispalo?
Naime koliko sam shvatio, to je ful jednostavno.
Pomiješati ostatke trave od žetve zajedno sa izoproplilim alkoholom, filtrirati te ostaviti da alkohol ispari...
To je sve, a finalni produkt izgleda stvarno brutalno...

Info?
peace
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
šta filtrirat?
to je za ulje ako se ne varam, jer akoholom plinom bla bla bla se pravi ulje, hash s onom ledenom vodom, najakše, jedino ako ti je da te panduri ne bustaju pa onda uvali 5 budova u alkohol, izvadi 4 i u 1 strpaš sve od tih 4+1 :D
5x marry

nisam još gledao, ali mogla bi postojat i šema da se stavi vutra u vodu da se maknu teške stvari iz dima, ali na toploj vodi se thc nebi trebao topit i skidat

treba provjerit sve to.
ugl, s time tvojim se radi ulje
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
S butanom se radi ulje, a s izopropilnim alkoholom - "iso hash".
Uglavnom, u staklenku se stavi biljni materijal (listovi, granje, mali vrhići) i onda se to zalije s alhoholom.
Nakon pola minute mućkanja, kroz filter za kavu se procijedi alkohol.
Taj procijeđeni alkohol se stavi na neki tanjur i stavi se na toplo da brže ishlapi.
Čim je čišći alhohol, tim bolje.
Ono što ostane na tanjuru se ostruže i to je čista smola.
Kad se to osuši, "iso hash" je poput čipsa - mrvi se, nije kao hašiš koji se dobiva hladnom vodom ili bubblebagsima.
Zanima me ako je netko to radio, kako je ispalo - kakav je okus, kakav je high i sl.
peace
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
radio sam to u par navrata, mješao s sally ali zadnji put je bila čista vutra, isto ti je samo šta joint bude manji s istom količinom... isto ti je stavio ti sve to u joint ili extract pa onda

treba uradit sljedeće:
kad se ubere napravit water curring i onda nakon toga sve to exractirat i onda bi bilo obma, skoro pure thc
 
17.06.2008
9
0
0
43
bozga je napisao(la):
S butanom se radi ulje, a s izopropilnim alkoholom - "iso hash".
Uglavnom, u staklenku se stavi biljni materijal (listovi, granje, mali vrhići) i onda se to zalije s alhoholom.
Nakon pola minute mućkanja, kroz filter za kavu se procijedi alkohol.
Taj procijeđeni alkohol se stavi na neki tanjur i stavi se na toplo da brže ishlapi.
Čim je čišći alhohol, tim bolje.
Ono što ostane na tanjuru se ostruže i to je čista smola.
Kad se to osuši, "iso hash" je poput čipsa - mrvi se, nije kao hašiš koji se dobiva hladnom vodom ili bubblebagsima.
Zanima me ako je netko to radio, kako je ispalo - kakav je okus, kakav je high i sl.
peace

To se vrsi maceracijom odnosno metodm extrakcije na sobnoj temperaturi
uzmu se suhi dijelovi biljke (koje smo predhodno osusili na prinudan naci ili uz pomoc fena a moze i hiogrskopnim supstancama hloformom ili silika gelom)
Kao rastvarac koristimo izopropanol
Eh prvo cemo te osusene dijelove usitnit na nekoliko dijelova (tacno se navodi stepen usitljnosti ) sto je sitnije to je bolje al imaj te na umu da to mora ostat na cijedilu ili filteru
Usitnjene dijelove prvo nakvasiti sa izopropanolom (moze i alkohol con 92 % ili razrijedjeni 72 % a mozete i vodkom i lozovacom naravno koncentracija alkohola je manja) i osatvit 5 minuta da nabubri tj. da se celija droge vrati u prvobitno stanje i da se lakse vrsi extrakcija jer sad je izopropanol sastavni dio biljke a ne voda

Kada smo to uradili onda nabubrene sitno usitnjene dijelove biljke stavljamo u pogodnu posudu (posto se radi o lako isparljivom alkoholu flasa sa zatvaracem po mogucnosti sa slifovanim cepom) i naspermo 10 puta vise rastvaraca u odnosu na biljku (po kol)

Maceracija sto duze traje to je bolje (famakopeja propisuje 6 dana al posto se radi o alkoholu vrijeme je smanjeno) optimalno 24 sata uz cesce muckaljne odnosno mjensanje da bi se otklonio difuzioni sloj

Mislim za pola minute kako si ti naveo mozes samo prljavstinu skinut

Nakon zavrsene maceracije tecnost propustit kroz cijedilo
 
28.01.2009
45
6
0
41
Moze sa alkoholom medicinskim(oko 90%). Prosto uzmes kolicinu izmrvljene trave stavis u jednu posudu.....primer.....100g trave staviti u zensku carapu(da ne moze ni mrva trave da prodje),najbolje za ovaj experiment uzeti jednu teglu staklenu za zimncicu:) u nju staviti carapu dobro zavezanu sa travom, preliti alkoholom do vrha tegle(oko 1L),zavrnuti teglu izmuckati dobro i ostaviti u tamnom najbolje 7 dana da se sto bolje rastvori sav THC....posle 7 dana uzeti teglu i baciti carapu,a tecnost(koja bi trebala da bude tamno zelene do crne boje) presuti u neku posudu i cekati da ispari...moze se i ubrzati proces isparavanja,tako sto tecnost stavimo dzezvu u koju sipamo vodu....tako da alkohol moze izvetriti na pari,,,,,sve sto ostane zove se KLIF,najslicnije shitu samo je tamnije i malo tecniji,,,moze se isto da bi dobili malo gusci KLIF, dok isparava alkohol dodati jako malo izmrvljene trave,to se posle izmesa i dobije se nesto kao plastelin crne boje....radi kao indijski shit....zakucava i dobar je pred spavanje.....:)
 
17.06.2008
9
0
0
43
rasta-mare je napisao(la):
Moze sa alkoholom medicinskim(oko 90%). Prosto uzmes kolicinu izmrvljene trave stavis u jednu posudu.....primer.....100g trave staviti u zensku carapu(da ne moze ni mrva trave da prodje),najbolje za ovaj experiment uzeti jednu teglu staklenu za zimncicu:) u nju staviti carapu dobro zavezanu sa travom, preliti alkoholom do vrha tegle(oko 1L),zavrnuti teglu izmuckati dobro i ostaviti u tamnom najbolje 7 dana da se sto bolje rastvori sav THC....posle 7 dana uzeti teglu i baciti carapu,a tecnost(koja bi trebala da bude tamno zelene do crne boje) presuti u neku posudu i cekati da ispari...moze se i ubrzati proces isparavanja,tako sto tecnost stavimo dzezvu u koju sipamo vodu....tako da alkohol moze izvetriti na pari,,,,,sve sto ostane zove se KLIF,najslicnije shitu samo je tamnije i malo tecniji,,,moze se isto da bi dobili malo gusci KLIF, dok isparava alkohol dodati jako malo izmrvljene trave,to se posle izmesa i dobije se nesto kao plastelin crne boje....radi kao indijski shit....zakucava i dobar je pred spavanje.....:)
Koliko stoji klif na trzistu reci mu u evrima da s***** poso ovim dilerima
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
zanima me di da nabavim izopropilni alkohol jel zna neko neki sajt di se može naručit , jel čitam da ga i nema baš u apotekama , pogotovo ak si u manjem mjestu ko ja , a neda mi se potezat baš do zg samo zbog toga
ajd ak neko zna jel ima možda u os-u ili sb-u negdje to je najdalje što bi išo zbog toga :)
 
28.01.2009
45
6
0
41
Swifft je napisao(la):
Koliko stoji klif na trzistu reci mu u evrima da s***** poso ovim dilerima
Ne znam brate cene ni trave u Srbiji ,a kamoli proizvode koje sam pravim...poslednji put sam kupovao KLIF u BG-u pre oko 5god.cena je bila ista kao i shita,oko 10e gram....:sick:

3ananasa2 je napisao(la):
zanima me di da nabavim izopropilni alkohol jel zna neko neki sajt di se može naručit , jel čitam da ga i nema baš u apotekama , pogotovo ak si u manjem mjestu ko ja , a neda mi se potezat baš do zg samo zbog toga
ajd ak neko zna jel ima možda u os-u ili sb-u negdje to je najdalje što bi išo zbog toga :)
Jel imas neku ambulantu u mestu gde zivis......trazi tamo,mozda ti daju ili prodaju....a svaka apoteka bi trebala da ima.....:lock:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ti mozda govoriš za medicinski alkohol al izopropilni ipak malo teže , napravio sam ovo što si ti reko sa medicinskim (čisto da probam bilo mi dosadno i imo nekog starog lišća) al nije bio 96-98% nego 70% , al ipak je ispalo ok s obzirom od čega sam radio (i da sam radio sa 70%), nekog užasnog lišća koje je jako loše bilo nije ni imalo kristala ni pistilica (jako malo), tak da sljedeci put kad budem radio uzet ću neko bolje kvalitetnije lišće , tj trimingse , i biće ok sigurno
i sljedeći put ću radit sa izopropilnim alk jer stvarno mrzim pušit to lišće a ovo je ispalo bolje nego što sam očekivo , dobio sam neki crni plastelin koji se pretvara u skoro tekuće stanje podgrijavanjem :D , nešto između ulja i šita

jel bolje izmrvit u prah lišće kad se radi ili ipak malo veće komadiće?

meni se čini da je bolje stavit malo veće jer ih je onda lakše procjedit i neprođe tolko lišća već više kristalića , a svakako se to sve u alkoholu otopi al ovako mi lakše procjedit ak su veći!
sve u svemu sviđa mi se ova extrakcija i svakako ću ju koristit u budućnosti!
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
e to mi je koristan info , svaka čast !
znači može i s acetonom
na kolko aceton treba ohladit otprilike
ajd da te odma pitam zast si tamo na foliju extrakt stavio ja bi to na vatrostalnu zdjelu roknio i blizu radijatora da ispari to , ili da ipak na balkon to nekako isfuram nebi baš da svi gledaju moje extrakte :D
i jel se ljepi jako jel tesko skinit sa povrsine koje isparava
i kakvu si tkaninu koristio u gajdu , jel bitna granulacija materijala kroz koji se filtrira kao recimo kad se pravi haš , nadam se da si skužio ovo zadnje pitanjce? poz