Elektricni trimer za travu. Onu drugu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Razmisljam da modificiram glavu od elektricnog trimera tako da mogu lako stavit recimo tanku metalnu sajlu umjesto flaksa. Jel tko probao ovako nesto? Pun mi kufer tog flaksa i pucanja. Cak i deblji flaks mi svako malo pukne.. Skinuo bi glavu i umjesto nje prisarafio komad zeljeza sa recimo sarafima i maticama koje bi drzale komad sajle. Sta mislite?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ako te slucajno pogodi ta sajla po nozi moze te ozbiljno ozlijediti. Jedno je plasticni flaks a drugo metalna sajla. Ja se ne bi s tim igrao.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Nije bez razloga stavljen flasks da puca,bolje i on da puca nego da ti sajla rastura glavu :)
Samo kvalitetan flaks kupi,nesto ovako

IMG_6148.JPG

Edit
Tek sad vidim da se radi o elektro trimeru,taj se pati sa flaksom a ti bi mu jos i sajlu stavio :D
 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Da, ne znam dali bi sajla mogla puknut kod ovakve primjene. Ipak je ona jako cvrsta. Kod benzinskih koriste i sajle i lance cak, ali benzinske imaju kuplung pa cak i da zapne gadno nikom nista. To me vise brine nego pucanje..

Ima tih zamjenskih glava boljih. Vidio sam jednu, samo gurnes flaks unutra i uhvati ga. Moze se izvuc jedino guranjem prema unutra, ali prema van ne. Mozda na tako nesto odem ako ovo ne uspije.

Glupo te glave naprave. Jucer mi je sigurno 6 puta flaks pukao, a deblji je kao taj na slici recimo.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ja imam boschov elektricni trimer..i sa najkvalitetnijim flaksom problemi..ne traju nista..pa eto isto tako ko i ti dosao na tu ideju..:)

Funkcionira bez problema jer sajla zicana ne puca, samo se postepeno rascvjetava kako se trosi..zastitu isto tako sam morao skinuti jer sam stavio malo duzi komad sajle..
jbg malo vise obracas paznju kako radis i nema problema..pili sve zivo pred sobom ko i motorna:)

Da se razumijemo, nije da nagovaram coeka nego hocu samo reci da se moze.
Svatko za sebe zna najbolje..valjda:)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
@Stipe koriste se ali izgleda samo za benzinske jer imaju taj kuplung pa ne smeta kad taj noz udari u nesto cvrsto. elektricnom motoru bez tog kuplunga bi to smetalo. ne znam zasto nema elektricnih takvih. isti tren bi kupio.

@oz istina jebes zastitu. imam dvije noge ionako, a sa duzom sajlom sam za cas gotov :D
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
aaahahha..e ali pod tim duza sam mislio za 1cm-1.5cm od originalnog flaksa..ne duze od toga...da ne poletis s tim trimerom ahahahah..
ne bez zaj...mos samo sranje napravit ako stavis predugu sajlu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Prati cestare kad kose pa im popali kolut, oni znaju imati flaks sa tankom sajlicom u sredini. Kolut od kojih 800m je trajao 5 godina, s tim da sam najveći dio podijelio... :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Eh naletih na temu, eno mi dvoriste ko dzungla... Imam boshov el. trimer, i jednom se dosjetim i namotam jedno metar sajle od bajka ali ona tanka sto ide za mjenjac.
Istina,mora se voditi racuna dok se radi sa tim jer moze da ode glava trimera koja se ipak moze zamijeniti, ili u gorem slucaju da strada el. motor.
Zna vremenom da se malo rascvijeta sajla ali klesta rjesavaju stvar. Otkines onaj komad i produzis do zdravog dijela.

Pazi ovo, sajla od metar kosta pola evra... Ono plasticno cudo nazubljeno kod mene je nekih 2 evra. Sajla traje vec 3 sezone, nisam je jos morao produzivati.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry