elektro problemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.02.2009
41
7
8
40
ovak;
do sada sam bio uvjeren da imam ok slozen HPS komplet 250W
ali sam nedavno skontao da nesta ne valja sa intezitetom svijetla..
ustanovio sam da umjesto balasta za HPS imam balast za živino svjetlo:



ne razumijem se bas u elektriku ali mislim da zbog toga nisam dobijao 100% svjetla

uglavnom, kupio sam novi balast 250W za natrijevu i MH žarulju ali ovaj balast ima totalno drugaciju foru spajanja pa ako ima tko pametniji da mi objasni kako i gdje spojiti žice na novom balastu... evo slika sa shemom spajanja:





i slika balasta sa konektorima na koje trebam spojiti žice ali nije mi jasno kako i na koji nacin spojiti jer ovo nije klasicna vrsta konektora koje sam viđao na balastima (obicno ima dvije rupe i vijci sa kojima se pritegnu žice):




i jos slika prigusnice koja mislim da ce biti ok ali nije mi jasno moze li MH sijalica na nju ili samo Na i HGL:

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298

Shema za tvoj balast i propaljivač

Ovdje sve bitno piše,ako negdje zapne (drugi tip prig. i prop.,ali ista pravila vrijede).

Kontakti na tvom balastu su tzv. "push terminali". Pošto vjerojatno koristiš meki kabel (finožićni)-ako ne koristiš,trebao bi- nećeš moći ugurati žice unutra i ostvariti dobar kontakt.Uzmi zato luster kleme i dva komadića žice presjeka jednakog onima u tvom kabelu.Te komadiće žice samo uguraj u rupe u kojima su kontakti,a na drugi kraj tih žica stavi luster kleme i spoji na njih kabel.Nadam se da ti je jasno što hoću reći :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Yebemu kolega, i mene je bila trtica kad sam prvi put spajao, evo ti teme jer sad nemam vremena a također nisam stručnjak. Možda ne nađeš na slikama baš isti komplet ali je princip isti.
 
27.02.2009
41
7
8
40
hvala zlo!
vec sam spojio prije nego sto sam vidio tvoj reply... samo sam ugurao u 240V konektor jer sam mislio da pishe 220V :)
hoce li biti bed ako to ostavim do sutra na 240V il bi trebao odma ici staviti na 230V? trenutno je mladim damama sunce pa da ih ne uzrujavam previse sa gasenjem svijetla...

ps.
jel moze MH sijalica u moj sistem? brine me sto na prigushnici ne pise MH vec samo Na i HG
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma ostavi tako,mada,pogledat ću još specifikacije,pa javim jel treba prespojit.
Propaljivač je zbunjujuć,ne prigušnica.Prigušnica je ono što si mjenjao,metalno,teško :)
Ugl,može MH...

edit:
Ok,ovako...10V nije bitna razlika po meni.Nisam ništa konkretno našao na stranici proizvođača,tako da ne mogu ni tvrditi da može ovako ili onako...230V je naj bliže stvarnom naponu,osim ako ti trafo stanica nije prvi susjed :D Ako si spojio na 240V i dobro radi,nemoj mjenjati,a ja vjeujem da ni nema neke vidne razlike.